Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Noooo - nówka z gwarancją za 4000 to byłaby okazja. Tymczasem na ceneo jest za 7400. W opisie zwróćmy na finezyjne hasła, jak "pole widzenia objektywu" (pisownia oryginalna) lub "granica bliży" :)
http://www.ibopl.pl/produkt/from/ceneo/12953

Wracając do Dialyta: bardzo mnie cieszy, że Dialyt doskonale dogaduje się z nikonowskim łącznikiem statywowym - mogę szybko wymieniać lornetki nie ruszając statywu.
Brać do Łochowa?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Pewnie.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Sam bym zabrał kilka klasyków do potestowania na ten festiwal, ale z tego co widzę to nie jest festiwal typowo lornetkowy, więc raczej nie przyjadę. Arku znasz już termin festiwalu ze sprzętem obserwacyjnym? Ostatni był fajny tylko troszkę mało było lunet i teleskopów. Zabrałem kolegę bo akurat był przed zakupem teleskopu i wrócił zawiedziony. Ja natomiast załapałem bakcyla i szykuję się na następny.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

RoboBat napisał/a:
Arku znasz już termin festiwalu ze sprzętem obserwacyjnym?


Jeszcze nie znam, ale nie wiem obecnie czy będziemy w ogóle organizować.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Arek, trzeba zrobic jakiś nieformalny zlocik, gdzieś w centrum Polski, blisko dla wszystkich - dwa dni + noc....
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Jestem za.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Łochowski przegląd Zeissów 8x50.
W temacie oddania bieli (od najsłabszej do najlepszej) kolejność wygląda tak
8x50 -> Nobilem 8x5oB -> 8x50B -> Octarem 8x50B

Przy oku najwięcej frajdy daje Nobilem 8x50B, mnie osobiście model 8x50B urzekł ogromną poprawą oddania bieli dzięki lepszym powłokom

4x8x52.jpg
Plik ściągnięto 5443 raz(y) 304,58 KB

4x8x51.jpg
Plik ściągnięto 5443 raz(y) 508,05 KB

4x8x50.jpg
Plik ściągnięto 5443 raz(y) 358,23 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Dla mnie zwycięzcą był Zeiss 8x50 B. Najlepiej leżał przy oku i dawał ładny obraz w prawie całym polu widzenia, które jest większe niż w Octaremie. Polem i pryzmatami imponował Nobilem, ale w jego przypadku zażółcenie obrazu mocno dawało się we znaki i psuło frajdę z obserwacji.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Tak, dokładnie: 8x50B z Oberkochen rulez :D
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 10 Paź, 2017   

Cześć Koledzy, prawdę mówiąc, po przyłożeniu WX-a 7x50 do oczodołów, poczułem że skończyła się u mnie pewna epoka.
Teraz to już będzie rzeźbienie w świeżym .... Idąc dziś na spacer i podziwiając jesienną aurę, doszedłem do wniosku że oczy są jednak niezastąpionym instrumentem optycznym z polem widzenia niemal 180 stopni ! Ponadto obraz jest ostry w całym polu, jakichkolwiek aberracji brak. Co prawda, powiększenie nie jest imponujące, ale za to jaka stabilizacja !!
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Wczoraj wieczorem wyhaczyłem fajnego pancernego jeniacza, nigdy tu nie opisywanego - zekam na dostawę.
Który model obstawiacie?
Ostatnio zmieniony przez goornik Czw 12 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

7x40?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Arek napisał/a:
7x40?

Tak jest! Najpierw pomyślałem, że partiotyzm każe kupić LP 7x45 od PZO, a potem na ebau pacze, pacze - 3 minuty do końca aukcji na piękny egzemplarz wojskowego jeniacza. No to "cap!"
I już mój - wczesna wersja, porro
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Ja polowałem kiedyś na cywilnego Septarema. Ale ceny pieknych sztuk sięgają poziomu 2000-3000 zł.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Arek napisał/a:
Ja polowałem kiedyś na cywilnego Septarema. Ale ceny pieknych sztuk sięgają poziomu 2000-3000 zł.

Nie tylko ty....
Wczoraj poszedł za niecałe 400 €
http://www.ebay.de/itm/Ca...cvip=true&rt=nc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,36 sekundy. Zapytań do SQL: 19