Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy model???
Autor Wiadomość
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   Nowy model???

Witam

Mam na imię Marek i zdarza mi się amatorsko używać aparatu fotograficznego (nie tylko na rodzinnych imprezach:)

Teraz coś dla forumowych "nerwusów". Często korzystam z różnych forum i umiem korzystać z wyszukiwarki niestety owe wyszukiwarki nie zawsze odpowiadają moim potrzebą:)

Teraz fakty:

W dziedzinie fotografii jestem amatorem. Obecnie posiadam aparat fotograficzny firmy sony model DSC-H5. Zdjęcia, które wykonuje służą celom osobistym. Niestety posiadany model aparatu często nie jest dla mnie wystarczający. Aparatu głównie używam w celach osobistych (rodzina, imprezy, wycieczki). Niestety coraz częściej praca z modelem wyżej wskazanym jest delikatnie mówiąc denerwująca. Wynika to z faktu, że w sytuacjach, w których używam aparat ten model niestety się nie sprawdza. Chodzi mi tu przede wszystkim o to, że aparat działa za wolno (robię dużo zdjęć mojemu zwierzakowi, i często zdarza się, że zamiast jemu to robię zdjęcie powietrzu bo aparat przed zrobieniem zdjęcia za dużo myśli a pupil jest już w tym czasie w innym pomieszczeniu. Po drugie szczególnie na różnych rodzinnych i prywatnych imprezach (wieczorową porą) aparat strasznie rozmazuje zdjęcie (no albo nie znający się fotograf:) a do tego są one niezbyt jasne.

W związku z powyższym poszukuje nowego aparatu, który pomoże mi przynajmniej w jakimś stopniu pozbyć się w/w niedogodności. Dlatego szukam aparatu który.;

1. Szybko będzie robił zdjęcia
2. Zdjęcia będą wyraźne (nawet gdy postać będzie w ruchu)
3. Aparat będzie w miarę kompaktowy
4. Portreto lubny (zwierzako lubny też:)
5. Lubi puby i dym:)
6.Pozwoli mi się rozwinąć fotograficznie (naprawdę lubię bawić się w foto)
7.Będzie mniejszy (bardziej mobilny od obecnego - pod warunkiem, że jakość zdjęć będzie o wiele lepsza)

Powiem co przynajmniej marketingowo mi się podoba (choć nie wiem jak faktycznie działa i o ile jest lub nie jest lepsze od mojego aparatu)

1. SONY NEX-5 (żałuje tylko, że nie posiada wbudowanej lampy błyskowej)
2. PEN
3. Lumix DMC-GF1

Dodam tylko, że strasznie nie podobają mi się aparaty, których "obiektywy" przypominają ziarnko piasku.

Cena najlepiej do 3500zł - (może być goły aparat), na ewentualne dodatki jakoś zarobie:)

P.S.
Czytałem większość opinii dotyczących różnych modeli i jestem przerażony : żaden aparat nie robi dobrych zdjęć a może się mylę? :)

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA OPINIĘ I RADY
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   Re: Nowy model???

caravela napisał/a:

2. Zdjęcia będą wyraźne (nawet gdy postać będzie w ruchu)

Ustawienie odpowiedniej ekspozycji i dość szybki AF, z tym drugim może być problem...
caravela napisał/a:

3. Aparat będzie w miarę kompaktowy

Np. korpus NEXa jest niby malutki, tylko podepnij do niego coś innego niż "naleśnik"... ;)
Aż dochodzimy do takiego kuriozum:

caravela napisał/a:

4. Portreto lubny

To zależy od obiektywu.
caravela napisał/a:

7.Będzie mniejszy (bardziej mobilny od obecnego - pod warunkiem, że jakość zdjęć będzie o wiele lepsza)

Jakość zdjęć będzie lepsza z powodu większych fizycznie matryc, ale to nie jedyny skaądnik "dobrego" zdjęcia ;)
caravela napisał/a:

żałuje tylko, że nie posiada wbudowanej lampy błyskowe

Dobrych efektów i tak z nią nie uzyskasz...
caravela napisał/a:

Dodam tylko, że strasznie nie podobają mi się aparaty, których "obiektywy" przypominają ziarnko piasku.

Tzn?
caravela napisał/a:

Czytałem większość opinii dotyczących różnych modeli i jestem przerażony : żaden aparat nie robi dobrych zdjęć a może się mylę?

Bez dobrego fotografa i dobrej optyki nie zrobi.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

zoomy ~10x (sony 18200 i panasłonik 14140) pasują do evili, ale są bardziej orientowane do kamer z 4/3 i E. nie wiem czemu wszyscy je uparcie przedstawiają jako dowód niekompaktowości bezlusterkowców.

nex ma lampę w zestawie, małą, przypinaną.

sony portetolubny nie będzie, bo na razie brak odpowiednich szkieł. ani 16 ani 1855 nie będą szczególnie dobre w tym celu.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

ghost napisał/a:
nie wiem czemu wszyscy je uparcie przedstawiają jako dowód niekompaktowości bezlusterkowców.
No dla mnie NEX z 18-55 jest już niekompaktowy. :???:
A czemu przestawiają? Aby uzmysłowić że jak ktoś chce mieć 10x zuma jak w kompakcie to się musi liczyć z pewnymi ograniczeniami. No cóż - kompaktowy hiperzumy to tylko w hybrydach z małymi matrycami ;)
ghost napisał/a:
nex ma lampę w zestawie, małą, przypinaną.

To tak samo jak GF1 - tyle, że wpiętą na stałe + dodatkowo gorąca stopka ;)
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   Trudny wybór.

Drodzy forumowicze.

Domyślam się, że w zasadzie najtrudniej jest (jeżeli w ogóle można) wybrać dobry aparat, który jednocześnie "można zabrać wszędzie" a jednocześnie taki, który będzie (dodając opcjonalne obiektywy) dawał namiastkę profesjonalnego sprzętu.

Ja generalnie szukam aparatu, który już jako standardowy będzie robił dobre zdjęcia a po zmianie obiektywu (nawet na taki nieporęczny) będzie pozwalał wyzwolić z aparatu coś więcej (mam na myśli lepsze makro, zoom itd.).

Zgadzam się, że najważniejsze są umiejętności fotografa ale wiem również, że nawet Kubica gdyby jeździł fiatem 126p raczej formuły 1 by tym samochodem nie zawojował. Dlatego interesuje mnie najbardziej fotograficzny Golf GTI lub focus RS:)

Modeli aparatów jest tak dużo, że niestety samodzielny wybór jest trudny. Tym bardziej, że niestety nie mam możliwość testowania ich i porównywania jakości wykonanych nim zdjęć (w nocy, przy takim świetle czy innym).

Dodam również, że ja się nie upieram przy Sony Nex-5, wskazałem tylko te modele, które mniej więcej najbardziej odpowiadają mi gabarytowo.

"lotofag" - dla mnie obiektywy, które przypominają ziarnko piasku to te spotykane w większości telefonach komórkowych:)

Jakieś propozycje?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

A patrzyłeś na Panasa G2? Ja go co prawda nie mam, ale kupił go brat i już wiele razy nim fotografowałem. Jest nieco większy od tych co piszesz, za to ma niezły wizjer i wygodne sterowanie (wiele przycisków i przełączników) - właśnie tak jak w bardziej "profesjonalnym" sprzęcie.

Generalnie wchodziłbym w m43 z uwagi na największy wybór obiektywów (autofokus i ciekawe zapowiedzi manualnych Vojtków). Do portretu w tej chwili można kupić niedrogo coś ze starych manuali OM + adapter (ale nie testowałem w praktyce).
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

do nexa jest multum przejściówek, więc współpraca z manualami nie jest przewagą u4/3.

realne słabe/mocne punkty to: aktualnie wybór szkieł systemowych (ale z tego co pamiętam nie wszystkie szkła z dużego 4/3 mają af) i nieobecność wizjera w nexach.

do nexa można podpinać szkła z bagnetem A. te z sam i ssm będą nawet jakoś ostrzyć w reszcie będzie działało automatyczne domykanie przesłony.
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Tak jak na wstępie napisałem obecnie (od 1.5 roku) posiadam aparat fotograficzny firmy sony model DSC-H5, który nie do końca mnie satysfakcjonuje (opisane wyżej).
Z racji faktu, iż powyższy aparat mam już trochę czasu zacząłem intensywnie poszukiwać następcy. Najbardziej gabarytowo pasowałyby mi aparaty pokroju PEN-a (możliwość zabrania niemal wszędzie), stąd G2 raczej odpada.

Najważniejsze jest jednak to, że nie kupie nowego aparatu jeżeli rzeczywiście nie będzie mi się dużo lepiej sprawował niż ten, który obecnie posiadam.

Dlatego proszę Was o wskazanie modeli, które będą lepsze (najlepiej dużo lepsze ) od tego co posiadam i krótkie info dlaczego wskazujecie ten model.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

caravela napisał/a:
Dlatego proszę Was o wskazanie modeli, które będą lepsze (najlepiej dużo lepsze ) od tego co posiadam i krótkie info dlaczego wskazujecie ten model.

Akurat takie się składa, że H5 był testowany na tutejszym portalu (Sony DSC-H5 - test aparatu, więc wejdź sobie proszę w ten test, popatrz na jakość matrycy, porównaj z testami modeli NEX/Pen/G, które też są już przetestowane, a zobaczysz, że różnica w jakości jest zdecydowana. Po uświadomieniu sobie tego należy tylko pamiętać, że do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze odpowiedni obiektyw plus inne warunki, które sobie narzucasz, np. ta kwestia rozmiaru, o której wspomniałeś.
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

"komor" czytałem te wszystkie testy i muszę przyznać, że są rozbudowane i ciekawe. Niestety w moim przypadku żaden z nich nie pozwolił mi ostatecznie podjąć decyzji o zakupie konkretnego modelu. (zresztą testy tych 3 aparatów zakończyły się bodajże taką samą notą). Odnoszę takie wrażenie, że nie tylko mi powyższe testy nie dają zielonego światła w wyborze aparatu, ponieważ w zasadzie jeszcze nikt z forumowiczów nie pomógł mi w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu.

Przyznaje się bez bicia, że nie jestem profesjonalnym fotografem i niestety nie wszystkie "techniczne sprawy" mam opanowane - choć zacząłem się doszkalać:), dlatego zwróciłem się z pytaniem do doświadczonych użytkowników sprzętu, którzy miałem nadzieje pomogą mi wybrać sprzęt, który z technicznego punktu widzenia powinien mi przypasować.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

caravela napisał/a:
czytałem te wszystkie testy i muszę przyznać, że są rozbudowane i ciekawe. Niestety w moim przypadku żaden z nich nie pozwolił mi ostatecznie podjąć decyzji o zakupie konkretnego modelu.
Jakich informacji w tych testach brakuje? Jakich językiem pisanych? Tym bardziej, że piszesz:
caravela napisał/a:
Przyznaje się bez bicia, że nie jestem profesjonalnym fotografem i niestety nie wszystkie "techniczne sprawy" mam opanowane


Tak się pytam, bo może pomogłoby to redakcji ??
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Testy przedstawione na stronie uważam osobiście za bardzo dobre i całościowe. Niestety
mi osobiście brakuje porównania modeli bazujących na podobnych rozwiązaniach, bądź celujących w daną grupę kupujących. Nie mając osobiście możliwości "pobawienia się sprzętem" trudno mi na podstawie samych testów w dodatku przy identycznych notach bądź zbliżonych wybrać konkretny aparat.

Dla laika same testy nie zawsze są wystarczające. Osobiście wolałbym, żeby przy testach np. bezlusterkowców był prowadzony ranking modeli (np. kategoria najładniejsze zdjęcia na ustawieniach automatycznych, najlepsze makro, itd.)

Dodam tylko, że jest już sporo wypowiedzi do mojego posta - za co z góry dziękuje:)

Niestety żaden nie wskazuje ani jednego modelu aparatu.
Pisząc post miałem poprostu nadzieje, że właśnie doświadczeni użytkownicy pomogą mi wybrać sprzęt, ponieważ znają się właśnie na sprawach technicznych.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

caravela napisał/a:
Niestety
mi osobiście brakuje porównania modeli bazujących na podobnych rozwiązaniach, bądź celujących w daną grupę kupujących.

Np test NEX-5 http://optyczne.pl/135.6-...brazu_JPEG.html gdzieś w połowie strony masz porównanie wycinków 1:1 zdjęć uzyskanych dla tych samych parametrów aparatami NEX-5, NX10, GF1 i E-PL1

Takie samo porównanie jest w przypadku plików RAW (czyli pomijając wbudowane w aparat algorytmy wywoływanie -> tworzenia JPG)

Na stronie z balansem bieli masz pokazane jak się przesuwają kolory (to te fajne wykresiki ;) ) - w podsumowaniu masz zestawienie w tabeli odchyleń. Wystarczy porównać liczby z testów różnych aparatów.

Ostatni rozdział testu to przykładowe zdjęcia. Wielokrotnie są to te same motywy - łatwo więc jest je porównać miedzy testami.

Itp itd..

Warto też zapoznać się z artukułem http://optyczne.pl/53.1-a...ki_cyfrowe.html
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

caravela napisał/a:

Pisząc post miałem poprostu nadzieje, że właśnie doświadczeni użytkownicy pomogą mi wybrać sprzęt, ponieważ znają się właśnie na sprawach technicznych.

Tyle, że odpowiedzialnie wskazać konkretny model można, jeśli zna się Twoje potrzeby (które podałeś), fotografowało się H5 oraz tymi trzema bezlusterkowcami. O takie osoby może być trudno ;) . Ja poza G2 używałem też E-PL1 (oba z kitami) i mogę powiedzieć, że do wymienionych przez Ciebie celów się nadają, ew. po uzupełnieniu o obiektywy. A czy lepiej od H5 - pewnie tak, bo to stary superzum (więc na pewno wolny), z malutką matrycą, kiepsko pracującą przy słabym klubowym czy domowym oświetleniu.
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Ach jednak nawet forum photo podobne do innych.
Jak kupisz samodzielnie sprzęt to mówią dlaczego nie pytałeś, jak pytasz to mówią najpierw kup później porównój:)))

Nie mniej jednak ostatnie podejście zanim swoją wiedzą porazi mnie sprzedawca w media lub inny zaawansowanym sklepie:)

Który byście sami wybrali?
1.PEN EPL-1
2.PEN EP-2
3.Sony NEX-5
4.Lumix DMC-GF1
5.Inny z "małych"

+ jakie szkło dokupić?

P.S. W sklepie to mi wcisną albo to co nie schodzi albo to co mają sprzedać:(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14