Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pon 08 Lis, 2010
Rawy do pobrania
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   Rawy do pobrania

Temat prześlizgiwał się już tu i ówdzie, ale spróbuję oficjalnie temat podnieść.

Czy istnieje możliwość udostępniania zdjęć przykładowych także w rawach? Nie musi ich ilość być taka jak jotpegów, ale chociaż kilka, szczególnie przy testach aparatów, na wyższym iso.
Weźmy na przykład test SD15. Tam jotpeg na wyższym iso wygląda średnio ciekawie, a mnie interesuje jakie są możliwości przy obróbce z rawa.
Tym bardziej mnie ciekawi to w kontekście K-5, bo sample w siedzi są szokujące.

Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby tym bardziej, że konkurencja kilka rawów udostępnia :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Na razie nie przewiduję pozytywnego rozpatrzenia tej prośby.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

A możesz przedstawić jakieś uzasadnienie?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Nie da się robić większej ilości testów i większej ilości rzeczy w nich, jednocześnie. Dlatego jestem zmuszony, z propozycji Czytelników, wybierać tylko te rzeczy, z których sensownością się zgadzam. Na razie nie przewiduję więc poświęcania większej ilości czasu zdjęciom przykładowym w testach, bo i tak zajmują tego czasu zbyt dużo. Prosiłbym też o nie wstawianie argumentów, że dorzucenie kilku RAW-ów do testu zajmuje mało czasu, bo nie jest to akurat prawdą.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Cóż, wydawało mi się, że można ustawić w puszce raw+jpg i to samo ujęcie zapisać jednocześnie w obu formatach.
Najwyraźniej - jestem w potwornym błędzie.

Tak, wiem. Jak mi się nie podoba lub się nie zgadzam, to mogę własny portal założyć.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

MC, słowo "wydawało" świetnie tutaj pasuje. Dlatego m.in. prosiłem o powstrzymanie się o takich komentarzy. O tym co ile w naszych testach zajmuje czasu
wiedzą tylko te osoby, które od początku do końca przeprowadziły test dokładnie takimi
metodami, jakimi my pracujemy. Reszcie wydaje się, że wiedzą. I nie piszę tego złośliwie.

Poza tym nigdzie nie deklarowałem, że będę spełniał wszystkie prośby Czytelników.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Arek napisał/a:
Poza tym nigdzie nie deklarowałem, że będę spełniał wszystkie prośby Czytelników

Nigdzie nie napisałem, że było inaczej.
Skoro jest to wg. Ciebie takie trudne, to proszę o zamknięcie/wykasowanie wątku, bo nie ma sensu tej dyskusji kontynuować.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Arek napisał/a:
MC, słowo "wydawało" świetnie tutaj pasuje.
Czyli mnie również tylko "wydaje się", że przestawienie puszki na RAW+JPG, to zaledwie kwestia kilku sekund? Zdaje się, że znacznie więcej czasu zajmuje wyzerowanie wszystkich parametrów dla JPG. Tak naprawdę, to sampli wcale nie musi być tyle - wystarczy kilka JPG-ów, z opcją sciągnięcia RAW-ów. Poza tym, jeśli to aż tyle roboty i takie straszne obciążenie dla serwera i marnotrawstwo czasu na upload, to może chociaż RAW z testów DR by się przydał? Bo od początku odnoszę wrażenie (zresztą nie tylko ja), że Wasze "wyciąganie", przy pomocy Lightrooma, odbywa się niezbyt wprawnie i można to zrobić znacznie lepiej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 16