Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 13 Sty, 2012
Aparat do 2200 zł
Autor Wiadomość
netron 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   Aparat do 2200 zł

Witam wszystkich,

szukam aparatu pomiędzy kompaktem a lustrzanką, zależy mi na jakości zdjęć, filmowanie jest na drugim planie.

Zainteresowałem się Olimpus E-P1 / E-P2 ale jak zobaczyłem na żywo to jakość wykonania jest słabsza i jeszcze pisze made in china, niż Sony Nex3

Tak na marginesie zawsze kusił mnie Canon EOS 450D ale już ma większe wymiary i nie wie czy coś podobnego w tej jakości znajdę.

Dosyć istotne musi być możliwość robienia zdjęć z zoomem , oraz makro , obsługa może być ciężka nie boję się instrukcji :grin:  

Jakie możecie polecić aparaty ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   Re: Aparat do 2200 zł

netron napisał/a:
Dosyć istotne musi być możliwość robienia zdjęć z zoomem , oraz makro...


Nie ma problemu. Jeśli kupisz sobie zooma, będziesz miał zdjęcia z zoomem. Jeśli kupisz obiektyw makro, będziesz miał makro...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
Zainteresowałem się Olimpus E-P1 / E-P2 ale jak zobaczyłem na żywo to jakość wykonania jest słabsza i jeszcze pisze made in china, niż Sony Nex3


Dla mnie Olki są wykonane znacznie lepiej niż NEX-y.
 
 
netron 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Arek napisał/a:
netron napisał/a:
Zainteresowałem się Olimpus E-P1 / E-P2 ale jak zobaczyłem na żywo to jakość wykonania jest słabsza i jeszcze pisze made in china, niż Sony Nex3


Dla mnie Olki są wykonane znacznie lepiej niż NEX-y.



Muszę przyznać że coś innego stwierdziłem na żywo, oczywiście jeżeli chodzi o PEN, ale powyżej 3000 Olki są bardzo dobre i później zaczynają się Nikony i Canony.


Szukałem i z tego co widzę to tylko takie firmy oferują coś czego szukam: Olimpus, Sony, Samsung, Panasonic, z Canona i Nikona nic nie widzę.

Potrzebuję coś pomiędzy lustrzanką a kompaktem, łatwo nie jest , trzeba to przyznać.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
Potrzebuję coś pomiędzy lustrzanką a kompaktem, łatwo nie jest , trzeba to przyznać.


Takich aparatów na rynku jest już sporo. Odpowiedz sobie na pytanie, jakich obiektywów potrzebujesz, a wówczas wybór okaże się prosty.
 
 
netron 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Luke_S napisał/a:
netron napisał/a:
Potrzebuję coś pomiędzy lustrzanką a kompaktem, łatwo nie jest , trzeba to przyznać.


Takich aparatów na rynku jest już sporo. Odpowiedz sobie na pytanie, jakich obiektywów potrzebujesz, a wówczas wybór okaże się prosty.



No wiesz, dużo i niedużo , zależy jak patrzeć przynajmniej połowa to urządzenia z wieloma wadami i to wieku dziecięcego a cena duża.

Faktem jest że potrzebuję obiektywu który robi zdjęcie widoku, wiadomo ludzi, oraz mikro z odległości około 10- 20 cm.
Jeżeli miało by być to wszytko to dołączony obiektyw musi być sporych rozmiarów, a teraz dochodzę do wniosku czy nie wybrać jakiegoś zaawansowanego kompaktu np. Canon PowerShot G12 lub Panasonic LX5, bo jeżeli spojrzy się tak to nie ma nic sensownego pomiędzy kompaktem a lustrzanką , najlepiej wybrać jedno albo drugie ale z uwagi że szukam czegoś co jest wiarę małe zostają kompakty racja ?
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
Faktem jest że potrzebuję obiektywu który robi zdjęcie widoku, wiadomo ludzi, oraz mikro z odległości około 10- 20 cm.


Zwykły kitowy zoom wystarczy, oczywiście przy założeniu, że nie masz zamiaru fotografować główki od szpilki w dużym powiększeniu ani nie liczysz na to, że portrety nim wykonywane charakteryzować się będą efektownie rozmytym tłem.

netron napisał/a:
...dochodzę do wniosku czy nie wybrać jakiegoś zaawansowanego kompaktu np. Canon PowerShot G12 lub Panasonic LX5...


Jeśli chcesz mieć aparat kieszonkowy, a uniwersalny, to kompakt będzie jedynym sensownym rozwiązaniem. Jeśli chcesz mieć możliwość zmiany obiektywów i oczekujesz lepszej jakości zdjęć, to już niekoniecznie...
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
bo jeżeli spojrzy się tak to nie ma nic sensownego pomiędzy kompaktem a lustrzanką

Tzn.?
 
 
netron 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Luke_S napisał/a:
netron napisał/a:
Faktem jest że potrzebuję obiektywu który robi zdjęcie widoku, wiadomo ludzi, oraz mikro z odległości około 10- 20 cm.


Zwykły kitowy zoom wystarczy, oczywiście przy założeniu, że nie masz zamiaru fotografować główki od szpilki w dużym powiększeniu ani nie liczysz na to, że portrety nim wykonywane charakteryzować się będą efektownie rozmytym tłem.

netron napisał/a:
...dochodzę do wniosku czy nie wybrać jakiegoś zaawansowanego kompaktu np. Canon PowerShot G12 lub Panasonic LX5...


Jeśli chcesz mieć aparat kieszonkowy, a uniwersalny, to kompakt będzie jedynym sensownym rozwiązaniem. Jeśli chcesz mieć możliwość zmiany obiektywów i oczekujesz lepszej jakości zdjęć, to już niekoniecznie...



Jeżeli chodzi o kitowy to wsumie racja , ale pewnie po zrobieniu około 5000 zdjęć będzie nadawał się do wymiany szczególnie mówię o tych plastikowych np z E-P1,

No tak przydało by się aby można było robić portrety z rozmytym tłem lub też np. kota czy psa etc. ale jak mówisz trzeba zapomnieć, no chyba że kupię obiektyw ale to dużo wody upłynęłoby

Z jednej strony chcę coś małego z drugiej z wiarę wysoką jakością zdjęć. I chcę robić podobne zdjęcia jak w portfoliach Czyli chyba nawet sobie sam odpowiedziałem kompakt odpada , zostaje tylko cyfrowy aparat z wymienną optyką, zgadza się ?

muzyk napisał/a:
netron napisał/a:
bo jeżeli spojrzy się tak to nie ma nic sensownego pomiędzy kompaktem a lustrzanką

Tzn.?


Chodzi mi to to że wiele ma problemy wieku dziecięcego
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
...pewnie po zrobieniu około 5000 zdjęć będzie nadawał się do wymiany szczególnie mówię o tych plastikowych np z E-P1...


Kto Ci to powiedział? Na pewno tym obiektywem nie przybijesz 5000 gwoździ, ale z powodzeniem zrobisz nim wielokrotnie więcej zdjęć, zanim wyzionie ducha.

netron napisał/a:
Z jednej strony chcę coś małego z drugiej z wiarę wysoką jakością zdjęć.


Wóz albo przewóz... Wybieraj.

netron napisał/a:
I chcę robić podobne zdjęcia jak w portfoliach Czyli chyba nawet sobie sam odpowiedziałem kompakt odpada , zostaje tylko cyfrowy aparat z wymienną optyką, zgadza się ?


Nie wiem, jakie portfolia masz na myśli, ale jeśli chodzi o galerie zdjęć profesjonalistów czy nawet zaawansowanych amatorów, to potrzebne będzie przede wszystkim mnóstwo wiedzy i doświadczenia, które potem trzeba umieć wykorzystać w praktyce. A puszka z jednym kitowym obiektywem może okazać się wtedy sporym ograniczeniem.
 
 
netron 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Luke_S napisał/a:
netron napisał/a:
...pewnie po zrobieniu około 5000 zdjęć będzie nadawał się do wymiany szczególnie mówię o tych plastikowych np z E-P1...


Kto Ci to powiedział? Na pewno tym obiektywem nie przybijesz 5000 gwoździ, ale z powodzeniem zrobisz nim wielokrotnie więcej zdjęć, zanim wyzionie ducha.

netron napisał/a:
Z jednej strony chcę coś małego z drugiej z wiarę wysoką jakością zdjęć.


Wóz albo przewóz... Wybieraj.

netron napisał/a:
I chcę robić podobne zdjęcia jak w portfoliach Czyli chyba nawet sobie sam odpowiedziałem kompakt odpada , zostaje tylko cyfrowy aparat z wymienną optyką, zgadza się ?


Nie wiem, jakie portfolia masz na myśli, ale jeśli chodzi o galerie zdjęć profesjonalistów czy nawet zaawansowanych amatorów, to potrzebne będzie przede wszystkim mnóstwo wiedzy i doświadczenia, które potem trzeba umieć wykorzystać w praktyce. A puszka z jednym kitowym obiektywem może okazać się wtedy sporym ograniczeniem.



No tak skoro tak mówisz to może być i kitowy na jakiś czas.

Wybieram wóz , a tak na serio to jednak na 100% cyfrowy z wymienną optyką, najwyżej kiedyś dokupię obiektyw., Ale na sam początek muszę mieć obiektyw z możliwością zrobienia zdjęcia pleneru , ludzi, a o makro mówiłem dlatego ponieważ robię recenzje sprzętu dlatego nieraz trzeba zrobić zdjęcie z bliska.

Portfolia miałem na myśli zdjęcia tego typu np. nigdy nikonem p-5000 nie było możliwe wykonanie takiego zdjęcia, chyba że źle coś robiłem.

Wiem że będzie mi potrzeba wiedza ale na sam początek drogi chyba nie muszę się kupować lustrzanki , przecież zdjęć na pokazy , czy śluby nie będę robił


Czyli cyfrowy z wymienną optyką, teraz pytanie jaki .. ?
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
Czyli cyfrowy z wymienną optyką, teraz pytanie jaki .. ?


Obojętnie...
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
Czyli cyfrowy z wymienną optyką, teraz pytanie jaki .. ?

Najlepiej przeglądnij testy, idź do sklepu, weź do rąk i sam się przekonaj jaki aparat najbardziej Ci odpowiada - lustrzanka czy bezlusterkowiec, a może rzeczywiście kompakt.
 
 
netron 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Luke_S napisał/a:
netron napisał/a:
Czyli cyfrowy z wymienną optyką, teraz pytanie jaki .. ?


Obojętnie...



No tak wyjątkowo przydatna rada...


muzyk napisał/a:
netron napisał/a:
Czyli cyfrowy z wymienną optyką, teraz pytanie jaki .. ?

Najlepiej przeglądnij testy, idź do sklepu, weź do rąk i sam się przekonaj jaki aparat najbardziej Ci odpowiada - lustrzanka czy bezlusterkowiec, a może rzeczywiście kompakt.



Odpowiada mi kompakt ale jeżeli ma być to co chce to wychodzi na bezlusterkowca


Nie wiem dlaczego wszyscy boją się pisać , wygląda to trochę na prawie martwe forum, strona ok ale na forum ciężko uzyskać odpowiedz jak widzę.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

netron napisał/a:
No tak wyjątkowo przydatna rada...


Ale to naprawdę bez różnicy, który aparat z kitem wybierzesz. Do tego, co chcesz robić, każdy z nich nada się w takim samym stopniu.

Dam Ci za ten lepszą radę: kup najładniejszy. Serio.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15