Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Trzeszczący Tamron 17-50/2.8 VC
Autor Wiadomość
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   Trzeszczący Tamron 17-50/2.8 VC

Witam
otóż od pewnego czasu zauważyłem, że mój Tampon zaczął trzeszczeć kiedy poruszam pierścieniem zooma w okolicach 17-20mm, w całym dalszym zakresie jest ok ale w pobliżu 17mm obiektyw trzeszczy i tu moje pytanie czy ma mnie to martwić? Czy ten typ po prostu tak ma?
pozdrawiam
____________
Ostatnio zmieniony przez komor Pią 03 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Może to luzy i chrobotania "właściwe tej klasie sprzętu"?
Tamron robi niezłe optycznie szkiełka, ale mechanicznie, no ekhmm, są nie najlepsze. Miałem okazję z Tamronem 70-200/2.8 - to jeden z ich "flagowych okrętów". I pierścień ostrzenia blokował się między pozycjami AF/MF. Sprzęt fabrycznie nowy.
Istnieje też możliwość, że załapałeś jakieś ziarenka o niewielkiej frakcji i one tam trzeszczą. Jeśli masz zaprzyjaźniony serwis optyczny, możesz tam oddać obiektyw do czyszczenia ew. smarowania, lub - jeśli czujesz w sobie moc "Pomysłowego Dobromira" - zrobić to osobiście...
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Mam jeszcze gwarancję, więc raczej nie będę kombinował ale pytanie czy to powód by z niej korzystać...?
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

a spróbuj wł./wył. VC.
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Zabawa z VC nie pomogła... Jak można wybadać czy to jakieś ziarnka czy po prostu tak ma po wyrobieniu?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Nawet Tamron (i to na gwarancji) nie powinien zdradzać takich oznak.
Jeśli nie jesteś przesadnie przewrażliwiony, to oznacza że jednak "jest coś na rzeczy". A skoro praca z obiektywem przestaje być komfortowa, a on sam nadal jest na gwarancji, to ja bym skorzystał z tego prawa. Najwyżej odeślą Ci z powrotem z notką, że wszystko OK.
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Baku przewrażliwiony trochę niestety jestem, ale nie zmienia to faktu iż szkiełko mam od marca a dopiero teraz owe trzeszczenie się pojawiło... wcześniej wszystko chodziło jak masełko... generalnie przy robieniu zdjęć to nie przeszkadza ale chciałbym uniknąć sytuacji, że teraz sobie oleje a potem z tego wyjdzie większy klops... :(
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Właśnie. Co innego, gdyby to było szkiełko z drugiej ręki, bez gwarancji. Można by sobie olać, albo w razie czego znaleźć taniego fachurę, lub rozkręcić samemu. Masz gwarancje, masz prawa. Ze stopki wynika jakoby był to Twój jedyny obiektyw. Może oddanie go do serwisu będzie pretekstem by kupić coś w stylu 35G lub 70-300VR? :wink:
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Stopka nie uzupełniona o Samyanga 85 1.4, którego mam od dwóch dni :)
A Tamiego chyba wyślę (choć najpierw zadzwonię do serwisu by upewnić się czy jest sens) póki zima
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16