Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 22 Lis, 2010
Co zamiast KITA do Nikona
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

colon, Sigma 17-70 ma większy zakres ogniskowych, ale w zamian za to nie ma stałego światła f/2,8 – ma je tylko na szerokim końcu. Oprócz tego pozwala robić lepsze zbliżenia makro niż większość takich uniwersalnych zoomów. Zawsze jest coś za coś. Sigma/Tamron 17-50 f/2.8 mają stałe i dobre światło, ale za to mniejszy zakres zooma.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TEACHEREK 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Poradźcie proszę, mam Nikona D5300 z kitem 18 -55. Potrzebuję szerokokątny obiektyw do wnętrz / zdjęcia do Ag. Nieruchomości / czy Sigma 8-16 F/4,5 5,5 czy Sigma 10-20 F/3,5 czy może coś innego?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

TEACHEREK, Sigma 10-20 ma stałe światło i jest jaśniejsza. Czytając test Sigmy 8-16 widać, że są problemy z winietowaniem na najniższej ogniskowej. Jeśli obiektyw do wnętrz, to chyba lepszy będzie 10-20. Fotografuję nim od lat i bardzo sobie chwalę.
 
 
Domino_PL 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Cześć,
Planuje definitywnie zakup Nikona D3300, do tego szukam jakiegoś uniwersalnego obiektywu.
Większość osób z lustrzankami, z którymi rozmawialem ma kity, kolega ma sigme 17-50 f2.8 i nie powiem, bo bardzo fajny.
Myślałem nad nim, ale znalazłem ciemniejszy obiektyw Sigmy, ale uniwersalny jeżeli chodzi o zakres ognisk: Sigma C 18-200 f3.5-6.3. w teście wypada dość dobrze:
http://www.optyczne.pl/32...cro_OS_HSM.html

Byłby chyba ok na początek, później jak już będę wiedzial co i jak dokupiłbym stałkę.
Zależy mi w sumie na solidnym obiektywie by się nie zawieść, na pewno na 17-50 Sigmy bym się nie zawiódł, a tego akurat nikt że znajomych nie ma więc nie znam opinii, jedynie ciemność mogłaby być dużym wrogiem, ale ze stałym światłem za tele bym znowu zapłacił z 2k jak nie więcej.

Polecicie jeszcze jakiś obiektyw godny uwagi?
Budżet ok 1700 zł
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Ta Sigma C 18-200 to bardzo dobry wybór.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Domino_PL napisał/a:
kolega ma sigme 17-50 f2.8 i nie powiem, bo bardzo fajny.
Domino_PL napisał/a:
na pewno na 17-50 Sigmy bym się nie zawiódł, a tego akurat nikt że znajomych nie ma więc nie znam opinii

Coś się plączesz... test masz tutaj : http://www.optyczne.pl/19...Wst%C4%99p.html
18-200 to niezły wybór, ale ciemny. 17-50/2,8 ostry na f2,8 więc moim zdaniem lepszy. I odrobinę szerszy. Na dalsze dystanse wolałbym coś osobnego - jeśli oczywiście w ogóle będziesz potrzebował.
Z drugiej strony - czemu nie kupisz w zestawie z nikkorem 18-105 - jak na początkowe próby powinien wystarczyć - a wydasz tylko 600 zł więcej niż z 18-55.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Domino_PL napisał/a:
kolega ma sigme 17-50 f2.8 i nie powiem, bo bardzo fajny.
Domino_PL napisał/a:
na pewno na 17-50 Sigmy bym się nie zawiódł, a tego akurat nikt że znajomych nie ma więc nie znam opinii

Coś się plączesz...
Bo to jest nieznajomy kolega.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

:lol:
 
 
mikamika 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Cześć,
A może pomożecie w decyzji co kupić do Nikona d5300?Aktualnie posiadam kitowy obiektyw 18-140mm, f/3,5-5,6.
Nie jestem foto ekspertem, ale już trochę wyrosłam z foto ziutka i chciałabym zainwestować w lepszy sprzęt. Zastanawiałam się nad Sigmą A 35 mm f/1.4 DG HSM lub A 30 mm f/1.4 DC HSM. Czy taki obiektyw będzie pasował do mojego body czy jest za ubogie? A może 18-50 mm f/2.8?

Interesuje mnie fotografia portretowa, ślubna, reportażowa, street photo.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

mikamika napisał/a:
Zastanawiałam się nad Sigmą A 35 mm f/1.4 DG HSM lub A 30 mm f/1.4 DC HSM.

Z tych dwóch do Dx wziąłbym 30 1.4.

Poza tym, jeśli masz zoom, to zanim kupisz jakąś stałkę, możesz tym zoomem sprawdzić jaka ogniskowa będzie Tobie najbardziej odpowiadała. Po prostu ustaw na żądaną ogniskową, np. 30, albo 35 mm i w czasie kadrowania nie zmieniaj jej, tylko oddalaj się, bądź przybliżaj do motyw, by kadrować.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

muzyk napisał/a:
Z tych dwóch do Dx wziąłbym 30 1.4

Ja też. Tańszy, mniejszy, do D5300 bardziej pasuje. Jeśli budżet zostanie, to można wtedy też pomyśleć o dłuższej ogniskowej, np. 85/1.8 (portret, ślub). Ewentualnie zamiast 30 mm wziąć 50 mm, które jest „uniwersalne” i przeważnie jest to jeden z najtańszych obiektywów w każdym systemie.
 
 
mikamika 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Dzięki,

czytam za dużo internetów, bo zaczęłam się zastanawiać nad 50 lub 85, któe dawałyby łądne portrety :P
Jednak jeśli kupię 35, to przy moim DX body, będę miała rezultaty jak przy 50 i chyba to wystarczy na śluby/chrzciny?

kolejne pytanie: czy powinnam wcześniej sprawdzić obiektyw do mojego body? Doszukałam się informacji, że warto przetestować kilka sztuk tego samego modelu, by zobaczyć który najlepiej łapie ostrość. Czy robiliście tak? Chciałam zamówić sprzęt przez internet, a z powyższego wynika, że nie powinnam.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

mikamika napisał/a:
Interesuje mnie fotografia portretowa, ślubna, reportażowa, street photo.

Nie da się tego wszystkiego opędzić jednym obiektywem. Na początek proponuję jednak sigmę 17-50/2,8 do tego stałkę w rodzaju 85mm.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 08 Lip, 2017   

mikamika napisał/a:
zaczęłam się zastanawiać nad 50 lub 85, któe dawałyby łądne portrety

Ładne portrety robi fotograf, nie obiektyw. :) Zarówno 50 jak i 85 zrobisz ładne kadry, po prostu inny będzie ich charakter. Jeśli miałbym wybierać jeden obiektyw, to wybrałbym 50 mm. Jeśli mógłbym kupić dwa, kupiłbym 30 lub 35 mm i do tego 85 mm. Ale opcja proponowana przez Andrzeja.M., czyli zoom f/2.8 Sigmy, też nie jest zła, zależy czy czujesz się na siłach pracować ze stałkami, czy jednak uniwersalność zooma będzie przydatniejsza. To też zależy od stylu fotograficznego, który wypracowujesz.

mikamika napisał/a:
kolejne pytanie: czy powinnam wcześniej sprawdzić obiektyw do mojego body? Doszukałam się informacji, że warto przetestować kilka sztuk tego samego modelu, by zobaczyć który najlepiej łapie ostrość.

Zawsze istnieje możliwość, że coś będzie nie tak. Kupno przez internet oczywiście nie pozwoli niczego sprawdzić przed zakupem, choć zawsze istnieje prawo zwrotu do 10 dni. Jedyne co mogę poradzić, to nie korzystaj z najtańszych sklepów internetowych, optyki też nigdy nie kupuję w żadnych elektromarketach. Wolę dopłacić 50-100 zł a kupić w renomowanym miejscu, czy to przez sieć, czy osobiście.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lip, 2017   

mikamika napisał/a:
Doszukałam się informacji, że warto przetestować kilka sztuk tego samego modelu, by zobaczyć który najlepiej łapie ostrość.

Kupuję przez internet - pomijając opcję mikrokalibracji którą mogę obiektyw mający front lub backfocus do body dopasować , to jeśli nie ostrzy jak trzeba - odsyłam. Co do mierzenia w sklepie - pic na wodę... i tak ostrość zobaczysz dopiero na komputerze. Zakładając że w sklepie będzie akurat tyle szkieł żeby był wybór...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17