Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 06 Maj, 2015
Optyczne.pl na Facebooku
Autor Wiadomość
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

dcs napisał/a:
O spłycaniu komunikacji międzyludzkiej to mi się nawet nie chce pisać...
-coś jak picie wódki na skajpie z kolegą w Norwegii.


Ten sam zarzut możesz postawić też GG, albo temu forum - że zamiast rozmawiać z kimś twarzą w twarz, to dyskusję przez TCP/IP toczysz. Ale na piwo czy wódkę do knajpy umówić się można zarówno przez FB (szczególnie jak ktoś Messengera używa), jak i przez telefon - korzystanie z technologii wcale nie musi oznaczać rezygnacji z relacji międzyludzkich :) . Często nawet wprost przeciwnie, dzięki FB często się można dowiedzieć o ciekawych rzeczach, w których znajomi uczestniczą: czy to o otwartej w mieście arenie do laser taga (i się przy okazji na wspólny wypad umówić), czy zobaczyć, że po godzinach zrobili Barobota, czy też że lokalne Google I/O Extended się pojawiło (i też oczywiście dołączyć).

W głupi sposób każdego narzędzia można używać. Ale to, że jakiś jełop wydłubie sobie oko widelcem nie oznacza przecież, że cywilizacja powinna sztućce odrzucić.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

komor, odpowiedź znajduje się nie tylko w regulaminie FB. To są też działania, które towarzyszyły powstaniu serwisu, które towarzyszyły wejściu serwisu na giełdę i tym podobne. Rzeczy miałkie z moralnego punktu widzenia. FB nie interesuje mnie na tyle, aby gromadzić fakty. Jednak czasem ocieram się o informacje, które utwierdzają mnie tylko w tym, aby trzymać się od FB z daleka.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

dcs napisał/a:
Gdzieś widziałem statystykę czasu spędzonego na fb przez przeciętnego użytkownika. Zamiast wziąć się do roboty w pracy...

Tak, gdyby nie Facebook ludzie pracowaliby wydajniej. :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

lcf napisał/a:
MM Wydaje Ci się, że jak nie korzystasz z FB, to Cię nie można namierzyć?


Napiszę tak...
O tym jak można kogoś namierzyć, namierzyć fizycznie, wiem chyba na tym forum najwięcej.
Można to robić jeszcze na kilka innych sposobów i to bardzo dokładnie, choć oczywiście musi to być za zgodą sądu czy prokuratora. Na szczęście jak widzę nie jest to jeszcze wiedza powszechna. I niech tak zostanie.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

komor, znalazłby się czas na bezpośrednie kontakty, na które nie mają czasu siedząc na fb :???:
(nawet częściej niż by się chciało)
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

MM Że zahaczasz zawodowo o sprawy śledcze i na namierzaniu delikwentów się znasz, to się domyślam ;). Chodziło mi tylko o ten brak konta FB, że niewielką różnicę robi - żeby ludziom złudzeń nie robić. Śladów wszelkich zostawiamy dookoła (jak sam wiesz) dużo więcej, więc jeśli naprawdę nam na anonimowości by zależało, to dużo-dużo większy wysiłek trzeba by podjąć, przekraczający umiejętności zdecydowanej większości użytkowników internetu. Mnie np. można namierzyć w ciągu kilku sekund na podstawie samego awatara (nie, nie EXIF ;]), więc równie dobrze mógłbym się tu z imienia i nazwiska podpisywać :).
Ostatnio zmieniony przez lcf Nie 10 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

dcs napisał/a:
komor, znalazłby się czas na bezpośrednie kontakty, na które nie mają czasu siedząc na fb

Mam odmienne doświadczenia. :)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

lucifer?
http://cracker.info/sites/neunpforten/
-tak mi wyszło z wyszukiwania obrazem :razz:
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

T.B. napisał/a:
chester napisał/a:
Jest taka grupa na FB, na której ludzie podają sobie istotne bieżące info dotyczące mojego hobby, ...Niestety nie ma takiej grupy poza FB,

I w to nie mogę uwierzyć - a Ty uwierzyłeś.
Powiedz co to jest, żebym mógł sprawdzić. Chyba, że to jakiś wstyd albo przestępstwo.

Ani wstyd, ani przestępstwo.
Już gdzieś pisałem - fotografuję kolej, bo się nią interesuję od dziecka. Fotografuję od 18 lat, głównie dokumentacyjnie. Konkretniej, to ciekawostki w stylu konkretnej lokomotywy (lub typu danej lokomotywy) z konkretnym pociągiem (danego rodzaju, danej relacji) w konkretnym miejscu o konkretnym czasie (w tym kontekście mam na myśli współczesność).
Grupa na FB nazywa się bodajże "Co i gdzie jedzie" i poza jednak masą mniej fajnych rzeczy dla gimbazy, trafiają się tam perełki. No a jak człowiek może być gdzieś i kiedyś, kierując się zapodaną ciekawostką, to jest bonus. O ile jednak do różnych rzeczy można mieć dostęp bez rejestracji (tak latami korzystałem z optycznych), to tu niestety jest to zamknięte dla niefejsbukowców.
Jak widzisz, dosyć specyficzna rzecz, zarazem łatwa do ogarnięcia z komórki, to poważny atut, jeśli krążę z rowerem po mieście. I wciąż poważnie myślę o założeniu sobie profilu (jeśli prawie cała rodzina ma...).

A w ogóle w całej dyskusji umknął chyba fakt, że profil portalu to nie konto osobiste, wiec aby prowadzić taki profil, duszy diabłu zaprzedawać nie trzeba.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

komor napisał/a:
dcs napisał/a:
komor, znalazłby się czas na bezpośrednie kontakty, na które nie mają czasu siedząc na fb

Mam odmienne doświadczenia. :)


komor to dobrze ze Ty sobie z tym radzisz. Niestety 90% mlodego pokolenia juz nie.
Ktos tu napisal ze nie mozna zakazac sprzedazy wodki, bo jeden czy drugi nie umie kulturalnie sie napic. Jezeli jednak 90% nie umie pic, to taki zakaz ma duzy sens.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

o kurde no optyczne mesjaszem narodow, wyprowadzi swoj lud spod jarzma zuckerberga. a tak powaznie, to kwestia marketingowa, po co to cale moralizowanie? moze sami powinniscie isc sie przewietrzyc i odpoczac od internetu
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Usjwo napisał/a:
Ktos tu napisal ze nie mozna zakazac sprzedazy wodki, bo jeden czy drugi nie umie kulturalnie sie napic.

Ja to pisałem.

Usjwo napisał/a:
Jezeli jednak 90% nie umie pic, to taki zakaz ma duzy sens.

Po pierwsze skąd wiesz, że 90% nie umie? Na ulicy widać tylko tych pijanych, co nie umieją. Tych, co sobie kulturalnie z tym radzą nie widzisz, bo nie różnią się od pozostałych przechodniów.
Po drugie, eksperyment z prohibicją już był. Skutki miał zupełnie inne od zamierzonych. Eksperyment w prohibicją konopii indyjskich nadal trwa w wielu krajach, ale skutki też ma inne od zamierzonych. Zresztą dziś już pozycja firmy Du Pont nie jest już zagrożona przez materiały konopne, znikł więc jeden z głównych orędowników zakazu. :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Usjwo napisał/a:
Jezeli jednak 90% nie umie pic, to taki zakaz ma duzy sens.
Przeczytałem to, że to 90s nie umie pić. Pomyślałem, co wy tam w tym Pekinie wyrabialiście? :)
Ostatnio zmieniony przez Tutejszyn Pon 11 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

90% trzeba umieć pić :wink:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Ojciec do syna:
- wiesz, że kiedyś nie było Internetu?
Syn na to:
- taaaak? A przez ile godzin?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15