Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mam wreszcie 40D, a co z nowym 5D ????
Autor Wiadomość
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   Mam wreszcie 40D, a co z nowym 5D ????

Jest nowy 40D, jak widać z opisów, idealne cacko dla zaawansowanych amatorów i mniej wymagajacych zawodowców, a co teraz z nowym 5D, wiadomo, kiedy pojawi się jego nastepca? Ja jednak chciałbym mieć pełną klatkę, porządny krzyżowy autofocus, oczywiście w akceptowalnej cenie, a tu ciągle nic :cry:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Ja to cudo kupuję, choć sporo mi w nim jeszcze brakuje i w pewnych kwestiach ustępuje poczciwemu D200 Nikona. Ale w stosunku do 20D to już duży postęp i mój staruszek będzie do sprzedania :lol:
Już widzę te "mijanki" na pokazach robione 40D, dzięki 6.5 kl/s i dużemu buforowi będzie to duuużo łatwiej zrobić.
1D Mark III powoli staje się mi zbędny :P

Arek, prośba wielka.
Napisz dokładniej o tych uszczelkach (ponoć tylko klapka od karty pamięci i od akumulatora je ma), napisz o regulacji prędkości serii i czy zmiana ISO jest dalej co 1/3 EV (i czy jest tak też pomiędzy ISO 1600 a ISO 3200)
No i jaką rozdzielczość ma ten sRAW. 1/4 matrycy czy o 1/4 mniej niż normalna matryca.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

A nie będzie ci brakować pełnej klatki i korzyści stąd ołynacych?
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

MartinF napisał/a:
A nie będzie ci brakować pełnej klatki i korzyści stąd ołynacych?

APS-C klatka tez ma swoje zalety. Do teleobiektywow jest lepsza. Podejrzewam, ze canon pozniej cos pokaze, kiedy uzytkownicy skrytykuja nowe rozwiazania z 40D. 5D to jednak zabytek, choc wciaz bezkonkurencyjny.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Ale czemu ma mi jej brakować? Ja się nie pozbędę 5D tylko 20D.
Ja tych aparatów używam jednocześnie :lol:
5D śluby i "prawie" wszystko.
20D pokazy lotnicze i zapasowe body na śluby. Ten zapas to wymóg, pomyśl co by się działo gdyby w czasie ceremonii padł aparat :wink:
Do tego taki zestaw dwóch body jest idealny na pokazy właśnie. 5D z 70-200 i 20D ze 100-400 i mamy "zakres" 70-640mm. Ideales prawie :P
 
 
Zeke
Nowy


Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

@MM:
" In sRAW mode, the number of pixels is reduced to one-fourth that of a standard RAW image and the file size is cut in half,"
1/4 ilości pikselków standardowego RAW, objętość pliku zmniejszona o połowę;

"upgraded dust and weather resistant construction, particularly around the camera's connection ports, battery compartment and single-slot compact flash memory card door."
Konstrukcja o podwyższonej ochronie przeciw zanieczyszczeniom / opadom, SZCZEGÓLNIE przy portach łączy, przedziale baterii, i klapce kart CF.

"The Canon EOS 40D camera offers ISO speeds from ISO 100 to ISO 1600 in 1/3-stop increments. Users can also opt for a high-speed setting of ISO 3200. For the first time in any EOS camera, the 40D model offers Auto ISO capability in Creative Zone exposure modes."
Tak, co 1/3.

O regulacji prędkości serii nic nie piszą.
Skąd by tu skombinować 1300 $ .... ehh. Taki bym miał przeskok cywilizacyjny z EOS 350.

I po co im taki kit?
"It will additionally be offered in a kit version with Canon's EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM [...] price of $1,499.00"
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Ten sRAW, to jak rozumiem 2.5MP? Czy aby napewno jest to komuś potrzebne? Rozumiem, że może chodzić o reporterów i rozdzielczości gazetowe, ale czy do takich zastosowań nie wystarczy JPG? Może mi ktoś wytłumaczyć sens tego formatu?
P.S. No chyba, że to taki RAW dla miłośników publikacji zdjęć w sieci...;-)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Mnie taki sRAW w 5D bardzo by się przydał, ale taki około 5 MPx. Bo czasami szkoda rozdzielczości prawie 13 MPx przy fotkach ślubnych z których największe będą robione 15x21 cm na papierze a format RAW jest jednak mile widziany. Ja jestem jak nabardziej za.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

No dobra, zgodzę się, że 5MP miałoby jakiś sens, ale 2.5MP???
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

2,5 MPx dla reporterki też ma sens. To aż nadto to publikacji zdjęć w internecie. Ja czasami robię takie zdjęcia dla lotniska i z góry wiem, że będą tylko w sieci i tylko w rozmiarze np. 600 px na szerszym boku. To po cholerę mi wtedy 5 czy 10 MPx? A mogę wtedy jechać seriami do woli (czasami mi się w 20D bufor zatykał) i mam cały czas możliwość obróki/korekty jaką oferuje format RAW. To naprawdę dla reportera bardzo przychylny wynalazek.
Choć ideałem by było mieć regulowane 2.5 i 5 MPx.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Czasami bardziej chodzi o zakres tonalny niż o rozdzielczość. Tutaj sRAW będzie lepszy niż JPG. Nie wiem czy kiedykolwiek wykorzystam takiego sRAWa, ale jak dają to dlaczego nie...

Arek
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Arek napisał/a:
Czasami bardziej chodzi o zakres tonalny niż o rozdzielczość...

Do prezentacji zdjęć w sieci może rzeczywiście, ale do reporterki gazetowej, to raczej średnio istotne. Taki sRAW ma faktycznie jakiś sens w 1Ds Mk.III, ale w 40D wydaje mi się zbędnym gadżetem... Jeżeli zależy Ci na jakości na tyle, by dbać o zakres tonalny, to nie zależałoby Ci, żeby ewentualny "strzał życia" można było wydrukować w jakimś sensownym rozmiarze? Do zdjęć dokumentacyjnych, inwentaryzacyjnych itp., gdzie z góry wiadomo, że nic szczególnego z tego nie będzie, z powodzeniem wystarczy JPG, IMHO...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Podejrzewam, że więcej w tym marketingu niż rzeczywistej potrzeby. Wiecie jak to jest. Nowy 40D ma ficzer zwany sRAW, który pochodzi prosto z 1D. A że przyda się w mniej niż jednym promilu przypadków, to nie ważne.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Wszysko ok, całkiem fajna puszka, ale czy ktoś coś słyszał o nastepcy 5D, o terminie jego prezentacji. Powiem tak mam na razie z cyfry 350D i kilka fajnych L pod pełną klatkę i mam dylemat, czy wchodzić znowu w APS-C i kupić 40D, czy czekać jeszcze dalej, poradźcie???????
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Szkoda, że sobie nie kupie 40D, ma wiele ciekawych i potrzebnych udogodnień, które by mi pasowały np. sRAW który idealnie by mi był potrzebny do fotografii ślubnej. Szkoda, moja 30 D
jest jeszcze za świeża aby się jej pozbywać, a poza tym potrzeba mi coś z pełną klatką (czytaj 5D).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14