Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
A może lampy błyskowe ?
Autor Wiadomość
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Djwalkman, parokrotnie próbowałem namówić optycznych na to aby w testach aparatów, dodać punkt o współpracy z dedykowanymi lampami błyskowymi, nie muszą być wszystkie wystarczy jedna i jakoś nie dali się przekonać. W testach jest tylko mały akapit o mocy lampy wbudowanej i to jeszcze niezbyt wiarygodny, bo oparty na ocenie zrobionego zdjęcia, a nie rzeczywistego pomiaru błyskającego światła. Najczęściej tego nie czytam bo to mało istotna dla mnie informacja, tak mało istotna jak małe są te lampy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Djwalkman 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 374
Skąd: Łagów
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

komor
Nie koniecznie, wystarczy wybrać "obiektywny" aparat który będzie za każdym razem działał jak należy np.Canon EOS-1Ds Mark III
SlawGaw (jeśli dobrze cię zrozumiałem)
Zmieniać wszystkie testy, a zrobić jeden, pięciu lamp, to różnica. Moje zdanie jest takie że lepszy jest test pięciu lamp, niż dwudziestu pięciu filtrów UV.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

komor napisał/a:
Djwalkman napisał/a:
czy zdjęcia są prze/niedoświetlone


I to wszystko na każdej rodzinie korpusów, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy jak prześwietla na Canonach to czy na Pentaxach może niedoświetla, nie?


Myślę że wystarczy pomierzyć efektywną moc/liczbę przewodnią, wykorzystanie akumulatorków/baterii ;) oraz kąty rozbłysku i takie tam....
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Djwalkman, nie zmieniać starych testów aparatów ale w nowych testach zacząć pisać także o współpracy danego body z jedną dedykowaną lampą, po jakimś czasie mamy wszystkie potrzebne informacje.
Djwalkman napisał/a:
wybrać "obiektywny" aparat który będzie za każdym razem działał jak należy

Nie podłączysz lamp Sony do Canona, Pentaxa i Nikona założysz ale o współpracy nie ma mowy.

hijax_pl, takie dane to mało, w większości przypadków to aparat decyduje o mocy błysku, on go mierzy i dozuje, więc jest potrzeba testowania także systemów pomiaru błysku, sama lampa może być najlepsza a i tak zdjęcia będą np niedoświetlone, bo aparat źle zmierzył światło. Nigdzie nie widziałem takich testów, jak ktoś zacznie je robić to będzie coś.
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

hijax_pl napisał/a:

Myślę że wystarczy pomierzyć efektywną moc/liczbę przewodnią, wykorzystanie akumulatorków/baterii ;) oraz kąty rozbłysku i takie tam....


dokładnie, dlaczego w DFV mogli zrobić taki test i nie było problemu
przetestowali kilka lamp i obeszło się bez problemów
zachęcam jednak optycznych aby spróbowali wykonać takie testy

pozdr
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Czy na naszym rynku jest tak ogromny wybór lamp, że ktoś ma problemy w wyborem i potrzebuje kolejnych cyferek, liczb i równań?
Ja mam nikona i nie potrzebuję testu żeby chcieć SB-900... :razz: :wink:
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Ruslan napisał/a:
Ja mam nikona i nie potrzebuję testu żeby chcieć SB-900...

Taka informacja jak lampa pracuje z danym aparatem może być istotna przy zmianie, wyborze systemu, także w ocenie postępu jaki się dokonuje przy wypuszczaniu nowych modeli np czy warto przesiadać się z SB800 na SB900, czy D300s ma tak samo precyzyjny błysk co D300 itd.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

SlawGaw, moja wypowiedź miała charakter ironiczno-prześmiewczy... :wink:
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Ruslan, nie wiedziałem, a swoją drogą to ile może być nowych okazji to zarzucania testerom nieobiektywności. :mrgreen:
 
 
Djwalkman 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 374
Skąd: Łagów
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Dobrze by było, gdyby redakcja się wypowiedziała... .Dużo osób ma dodatkowy statyw i lampę, a lornetkę prawie nikt, lornetki rozsławiły forum na Europę, lampy i statywy dałyby władzę nad całym światem HA HA HA HA :idea:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Djwalkman napisał/a:
Dobrze by było, gdyby redakcja się wypowiedziała... .
Już się na ten temat wypowiadała. Jeśli ktoś przedstawi jakąś rozsądną metodykę testowania lamp, bez konieczności kupowania b.drogiego sprzętu i wynajmowania sali gimnastycznej do przeprowadzenia testu to może zaczniemy takie testy robić...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Była już rozmowa na ten temat - m.in. tu:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=5521
 
 
Ktosik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 133
Wysłany: Pią 14 Paź, 2011   

Google mnie tu skierowało wiec: może jak nie testy to chociaż modele lamp i ich parametry techniczne, możliwość komentowania tak jak przy reszcie szpeja?
 
 
GNS 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011   

Dodanie katalogu lamp podobnego do obiektywów było by dość proste i na pewno pomogło wielu osobą w decyzji.

Przykładowe parametry do wpisania
- Użytkuję od
- Cena zakupu
- Użytkuję z
- Wykorzystanie

Przykładowe kategorie do "gwiazdek"
- Budowa i jakość wykonania
- Własności techniczne (kolor światła, czas ładowania, równomierność naświetalnia itp..)
- Wyposażenie i użytkowanie
- Jakość/cena

I na koniec wady, zalety, podsumowanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15