Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pią 01 Lip, 2011
FOTOGRAFIA LUDZI Styczeń-Czerwiec 2011
Autor Wiadomość
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

lancer napisał/a:
Tak na poważnie to cóż miałem mu odpowiedzie? Na dobre zdjęcie nie składa się tylko obróbka ale o wiele wiele więcej rzeczy niż się początkującym wydaje. Jedyne co mi zatem pozostaje polecić to: pracować, pracować, pracować...

Oj lancer jadd75 jako początkujący :P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

3 - prawe bardzo fajne, lewe, jak pisałem wcześniej...
 
 
lancer 
Rozmowny



Posty: 271
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

pitras napisał/a:

Oj lancer jadd75 jako początkujący :P

to nie o nim akurat było - jakbym śmiał :wink:

[ Dodano: Wto 04 Sty, 2011 10:10 ]
ps. dzisiaj odpoczywam od zdjęć i forum możecie sobie pojeździć po mnie :wink: do usłyszenia
 
 
AgaCh 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

hej .mnie sie wszytskie podobaja! choc ogólnie ja jako dziewczyna mam zarzuty do min modelki:) nie otworzyła się ( dziewczyna) lekko jest chyba spieta?:)

ucze sie photoshopa i niestety nie umiem tez robic takich bajerów- na zrazie;)
kurde szkoda ze nikt nie da choc malej podpowiedzi:) tez chciałabym wiedziec jaka technike wykorzystałeś czy po prostu dodawałes kolor pędzlem:) choć watpię:P no cóż pozostaję sie irytowac i czekac a nóz widelec wyjdzie :)
pozdrawiam iiii czekam na więcej fotek!! :mrgreen:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2270
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

AgaCh, ło matko, a po cóż tak maksymalnie wygładzać skórę? ;) Jak ktoś ma ładną cerę, to wystarczy ją dobrze oświetlić, moim zdaniem. Choć szkoły są różne :D
 
 
AgaCh 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

no nie pisałam o tym ale no jak:)) jak retusz to wiesz trzeba zaszaleć:P dobra a tak powaznie- zalezy komu do czego potrzebne sa zdjecia,wygładzenie skóry jak sa jakies tankamenty czasem sprawia ze dana osoba poprawia sobie samopoczucie, czuje sie ładniejsza zwłaszcza kobiety lubią oszukiwać..
tzn era photoshopa i te dowcipy jak z brzyduli zrobic super laske:) użyć photoshopa;)
czasem rzeczywisciw nie ma sensu az taka korekta no ale nie kazdy ma dostep do makijazystki lub nawet swiatło nie zrobi z oblechy anioła:P :twisted:
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

lancer, nie ma co jeździć, mz najlepsza prawa trójka.
 
 
lancer 
Rozmowny



Posty: 271
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Sty, 2011   

AgaCh napisał/a:
czekam na więcej fotek!! :mrgreen:

proszę bardzo

4.


ophiuchus napisał/a:
Jak ktoś ma ładną cerę, to wystarczy ją dobrze oświetlić, moim zdaniem.

To zależy jaki efekt chcesz uzyskać, takiego jak na tej serii zdjęć samym dobrym oświetleniem na pewno nie uzyskasz. Co nie znaczy, że należy wszystko photoshopować. Są rodzaje fotografii w których fajnie gra dobrze dobrane oświetlenie bez dodatkowych udziwnień i tu się z Tobą zgodzę.
kasiakaaz napisał/a:
nie ma co jeździć, mz najlepsza prawa trójka.

dzięki za opinię, moją faworytką jest ta fotka na której modelka stoi na jednej nodze
ps. nic więcej nie wrzucam bo jakiś odosobniony czuję się w tym wątku
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 05 Sty, 2011   

AgaCh napisał/a:
no cóż pozostaję sie irytowac i czekac a nóz widelec wyjdzie :)


Ja nie jestem fachowcem ani od portretu, ani od photoshopa wiec moge sie podzielic "wiedza" :mrgreen:
Najprostrzym sposobem na wygldzenie skory to blur z promieniem 30 i overlay/soft light, potem na masce odslonic troche kontury twarzy.
Jak jeszcze jest zle to konwertujemy do b&w, dodajemy duzy szum i udajemy ze taki byl zamysl autora, w hardkorowym wydaniu barwimy sephia :mrgreen: :wink:
 
 
Cola 
Rozmowny



Posty: 338
Wysłany: Sro 05 Sty, 2011   

na tej 4 Jej lewe oko wygląda jak spuchnięte deczko
posejrzewam że miało być zalotnie przymrużone, ale mi sie od razu z opuchlizną skojarzyło
nie wiem czy to kwestia obróbki czy modelka tak się "skrzywiła" bo sie nie znam

w kiażdym razie ja jestem tym odbiorcą fotek co 99,9% populacji czyli zwykły ludź który nie zna sie na sztuce fotografowania
mysle ze opinie takich ludzików są najcenniejsze ;) bo nie są "skrzywione" przez techniczny profesjonalizm :)
 
 
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 06 Sty, 2011   

czysta partyzantka , bez statywu , oświetlenia a tło
to nawet nie piszę co wykorzystałem :lol:

5.
 
 
lancer 
Rozmowny



Posty: 271
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Sty, 2011   

baracuda,
jaka ogniskowa?

Magazyn "Emcoje" 2/2010 dopiero teraz mi wpadł w ręce.
7.


Jaad pamiętasz jak mówiłeś, że te zdjęcia Ci się średnio podobają i mają sporo błędów..? Miałeś rację :mrgreen: Za każdym razem jak patrzę na swoje fotki po jakimś czasie to zmyślę, że coś mogłem jednak zrobić lepiej. Mam nadzieję, że dojdę kiedyś do takiego poziomu, że już nie będzie czego poprawiać.
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Pon 10 Sty, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 06 Sty, 2011   

lancer napisał/a:
baracuda,
jaka ogniskowa?


zostawiłem exifa :wink: , a bawiłem się plastikowym 50mm f/1,8 II .

Cytat:
Model=Canon EOS 500D
Orientation=Normal
XResolution=150,00
YResolution=150,00
Resolution Unit=Inch
Software=Adobe Photoshop Elements 9.0 Windows
Date Time=2011:01:06 21:05:36
YCb Cr Positioning=Co-sited
Exposure Time=1/15 sec
FNumber=F2,0
Exposure Program=Manual
ISOSpeed Ratings=800
Exif Version=0221
Date Time Original=2010:10:28 17:39:16
Date Time Digitized=2010:10:28 17:39:16
Components Configuration=YCbCr
Shutter Speed Value=0,0625 sec (1/16)
Aperture Value=F2,0
Exposure Bias Value=0/1
Metering Mode=MultiSegment
Flash=Off, surpressed
Focal Length=50,00 mm
Sub Sec Time=55
Sub Sec Time Original=55
Sub Sec Time Digitized=55
Flash Pix Version=0100
Color Space=sRGB
Exif Image Width=533
Exif Image Length=800
Focal Plane XResolution=4752000/894
Focal Plane YResolution=3168000/593
Focal Plane Resolution Unit=Inch
Custom Rendered=Normal process
Exposure Mode=Manual
White Balance=Manual
Scene Capture Type=Standard
Image Unique ID=c6d7390ba033f4dd58588772d73cf718
Exif Offset=228
Focal Lengthin35mm Film=472,56
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 06 Sty, 2011   

lancer napisał/a:
Mam nadzieję, że dojdę kiedyś do takiego poziomu, że już nie będzie czego poprawiać.
Też bym tak chciał... Z drugiej strony to by znaczyło, że przestałes się rozwijać, więc może lepiej jednak widzieć te błędy do poprawy... :smile:
W każdym razie gratulacje - zawsze jakoś tak fajnie widzieć swoje zdjęcia w druku, nawet jeśli dużo rzeczy chciałoby się po czasie poprawić.

[ Dodano: Czw 06 Sty, 2011 22:43 ]
A, byłbym zapomniał - 4 mi się podoba, 5 nieszczególnie (ani perspektywa, ani mina, ani B/W).
 
 
lancer 
Rozmowny



Posty: 271
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Sty, 2011   

jaad75 napisał/a:
Z drugiej strony to by znaczyło, że przestałes się rozwijać, więc może lepiej jednak widzieć te błędy do poprawy... :smile:

też racja :wink:
jaad75 napisał/a:
5 nieszczególnie (ani perspektywa, ani mina, ani B/W).

też właśnie pytałem o ogniskową bo coś mi tu niegra z tą perspektywą, niby wygląda to na szeroki kąt ale GO temu przeczy, jakieś dziwne to zdjęcie średnio mi przypada. Poza tym nie lubię (zazwyczaj) gdy cały portret nie mieści się w ostrości
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 17