Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pią 01 Lip, 2011
FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY Styczeń-Czerwiec 2011
Autor Wiadomość
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Nikitaa, chyba podpiszę się pod to co napisał wcześniej jaad75, ja też obserwując i czytając forum nic podobnego nie zauważyłem
Pozdrawiam z niezbyt słonecznej (DZIŚ) Italii
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Nikitaa 
Rozmowny



Posty: 207
Skąd: zagranica
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

jaad75 napisał/a:
Nikitaa napisał/a:
to po co byla ta "zaczepka" z Twojej strony skoro tak wszystko dobrze wiesz :?:
To nie była zaczepka, tylko stwierdzenie faktu.
neogotyk, to nurt historyzmu

zapomniales dodac ze historyzm to styl architektury polegajacy na nasladownictwie stylistyki minionych epok a neogotyk jest zaliczany do historyzmu
czyli teraz reasumujac w czym popelnilam blad piszac ze to co napisalam w pierwotnej wersji o tym palacyku :?: , wszem i wobec jest wiadomym ze historyzm jest kierunkiem nietworczym i dlatego budowle z tego okresu to nasladownictwo innych styli
wiec pytam ponownie o co Tobie chodzilo :?: skoro palacyk jest w stylu budowli gotyckich , nie widze abym tam napisala cokolwiek o konkretnej dacie budowy tego obiektu :!: ....sam mi teraz przyznales racje i doczepiles sie ze powstal w innym okresie , ale powtorze ja nie pisalam o czasie budowy tylko o stylu jaki widze na zdjeciu co widac dokladnie w mojej wypowiedzi :!:


jaad75 napisał/a:
Wybacz, ale póki co nie zauważyłem, żeby ktoś chciał Ci "dowalić" bardziej, niż komukolwiek innemu. Jesteś najwyraźniej przewrażliwiona.


No to chyba molo czatasz ostanio forum skoro tak twierdzisz , co prawda admini w miare szybko kasuja posty zbyt brutalnie mnie atakujace ale dosc szybko pojawiaja sie nowe

to moj ostani post w tej sprawie, uwazam ze sie "przyssales" kompletnie bez powodu do tego gotyku , neogotyku i od razu ktos dostal wiatr w plecy i Cie poparl nie wiem czy to chociaz zauwazyles .......chce spokojnie funkjowac nie mam zamiaru ciagle czegos dementowac , tlumaczyc , i sie bronic ......nie studiuje architektury mam tylko w tym temacie wiedze ogolna ....po prostu daj mi juz spokoj jaad75 :cry:

dobranoc :???:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

ok, Nikitaa, niech Ci będzie, że masz rację i się czepiam.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

5. Gdynia.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

muzyk, za bardzo jpg'a skompresowałeś...
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Ja już nie wiem. Ciągle bania z tą kompresją. Normalnie odpalam "zemstę Canona", po lekkich poprawkach konwertuję 350 dpi, 800 x cuś tam i d..a.
Jak Wy konwertujecie, że zdjęcia są małe i "tłuste" w piksele?
A i zdjęcie w końcu mi się nie podoba :/
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

muzyk napisał/a:
Normalnie odpalam "zemstę Canona", po lekkich poprawkach konwertuję 350 dpi, 800 x cuś tam i d..a.
mowa o DPP ? ;) przy eksporcie jpg z raw'a jest opcja image quality , ale zakładam ,że masz ustawioną maksymalną,czyli 10 ?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Tak tak.
5. Gdynia 2

To zmniejszyłem w programie VSO Image Resizer 4, załadowałem na flickr'a i stamtąd BBC jako 600x400 i ... bania.
W "zemście" jest ok podostrzanie, ale później trzeba przez konwersję zapisać i wtedy jest jakość 10 i 350, ba nawet więcej DPI, do tego daję zmianę rozmiaru, ale ... wówczas DPI nie ma nic do rzeczy.
Pomocy! Bo mnie cholera bierze z tą konwersją już. Wiem, że dla niektórych to zabawne jest... ale mnie nie do śmiechu buuuuu
Ostatnio zmieniony przez muzyk Wto 04 Sty, 2011, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

muzyk, to pozwalasz flickrowi za ciebie zmieniac rozmiar? pewnie w tym lezy problem
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

moronica napisał/a:
muzyk, to pozwalasz flickrowi za ciebie zmieniac rozmiar? pewnie w tym lezy problem

Rozmiar jest już gotowy na flickra czyli 800 x cuś tam, ale jak chcę na forum link wkleić to są opcje rozmiarowe, wśród nich też 800x coś tam, czyli niby tożsama z tym co już jest, ale może wówczas następuje masakryzacja zdjęcia.
Dajcie jakąś receptę na konwersję, bo zawału włosów można dostać!
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

ja uzywam imageshack, ktoremu w ogole nie pozwalam majstrowac przy rozmiarze, i jest ok, zdjecie uploaduje sie bez zmian. jesli twoje zdjecie przed uploadem wyglada lepiej niz po no to sprawa jest oczywista - flickr

jesli chodzi o kompresje (uzywam Corel Photopaint) to ustawiam na 0 i metode wybieram progresywna. wiadomo, ze nawet zerowa kompresja jest stratna jednakze tej progresywnej to z lupa mozna szukac
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Przed uploadem było 366 KB, po ... widać :neutral:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2270
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

muzyk, na flickrze masz opcję dot. obrazka która się nazywa Actions bodajże. Klikasz, rozwija się Menu, jeśli masz obrazek wgrany w formacie dajmy na to 800x533, to klikasz żeby pokazał pełny rozmiar, czy jakoś tak. Potem, nie wiem czy to ma znaczenie, ale ja nie używam wygenerowanych przez flickr znaczników, tylko klikam prawym klawiszem w obrazek, wybieram właściwości obrazka i kopiuję stamtąd dokładny adres do pliku.

[ Dodano: Wto 04 Sty, 2011 18:34 ]
No i nie wiem czy jest sens wrzucać pliki z DPI większej niż 96.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

ophiuchus napisał/a:
klikam prawym klawiszem w obrazek, wybieram właściwości obrazka i kopiuję stamtąd dokładny adres do pliku.

aha. Spróbuję.
Ostatnio zmieniony przez muzyk Wto 04 Sty, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kolouker 
Bywalec



Posty: 132
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

ophiuchus napisał/a:
nie wiem czy to ma znaczenie, ale ja nie używam wygenerowanych przez flickr znaczników


Znaczenie ma o tyle, że w regulaminie Flickr jasno stoi, że jak wklejasz gdzieś swoje zdjęcia, to mają mieć linka do swojej strony na Flikrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 15