Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pią 01 Lip, 2011
FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY Styczeń-Czerwiec 2011
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

ophiuchus napisał/a:
No i nie wiem czy jest sens wrzucać pliki z DPI większej niż 96.
To, czy dasz tam 72, 96, czy 1200DPI jest totalnie bez znaczenia.
BTW, flickr nie rekompresuje plików, ale jak pisałem kiedyś jeśli wrzucę oryginał 800px, to nie mogę go linkować... Po prostu nie mam dostępu do tego rozmiaru, a mniejsze są wyostrzane w sposób całkowicie nieakceptowalny. Dlatego zresztą olałem Flickra i wróciłem do swojego starego Zenfolio.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kolouker 
Bywalec



Posty: 132
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

jaad75 napisał/a:
jeśli wrzucę oryginał 800px, to nie mogę go linkować


To jest teraz dostępne chyba tylko w wersji płatnej.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

kolouker napisał/a:
To jest teraz dostępne chyba tylko w wersji płatnej.
Wiem, dlatego stwierdziłem, że dość - nie będę płacił za dwa hostingi zdjęciowe i skupiłem się na Zenfolio.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

jaad75 napisał/a:
Po prostu nie mam dostępu do tego rozmiaru, a mniejsze są wyostrzane w sposób całkowicie nieakceptowalny.

Dzięki za to info. Czyli trzeba innego hostera znaleźć.
Imagesack może jednak.
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2271
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Hmm... Ja tam za nic nie płacę i mam dostęp ;)
Chyba 7. (wersja niecałkiem regulaminowa - 800 px, tak jak wrzucona na konto)


7a (bbcode pobrany z obsługi obrazka - 800 px)

Ścianka by niechtoszlag, on Flickr
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

ophiuchus napisał/a:
Hmm... Ja tam za nic nie płacę i mam dostęp ;)
Wiem, ghost też mi pokazywał, że ma... Nie wiem dlaczego ja nie mam (przed zmianą layoutu i regulaminu miałem) - zaczynam podejrzewać, że chodzi o chodzi to, że konto zakładałem, gdy jeszcze byłem w Stanach i z tego powodu obowiązuje mnie jakaś amerykańska wersja regulaminu... :wink: Zresztą nie chce mi się w to już wgłebiać - opłaciłem po prostu kolejny rok na Zenfolio i mam spokój.
muzyk napisał/a:
Imagesack może jednak.
To jest wyjatkowo wolny hosting czasami... Seria zdjęć potrafi się ładować kilka minut i nigdy nie załadować...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

muzyk napisał/a:
Imagesack może jednak.
nieeeeeeee!! no chyba ze chcesz nam tu forum spowolnić :twisted: mimo wszystko polecam jednak photobucket ;)
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2271
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Poza tym kolega Ujswo chyba nie widzi fotek wgrywanych z Imageshack.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

kufel napisał/a:
mimo wszystko polecam jednak photobucket ;)
Ja go nie polecam, ze względu na rekompresję. Bolesne zwłaszcza w przypadku zdjęć z subtelnymi detalami w cieniach.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

jaad, dlatego napisałem : "mimo wszystko". wolę jednak trochę stracić na jakości , czego i tak nie dostrzegam :) ale to moze wynika z tego ,ze wgrywam juz docelowe wielkości plikow bez resizu ze strony photobucket niz w****c sie ze zdjęcie lub strona ładuje sie nie wiadomo ile co ma miesjce przy ImSh..
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

kufel napisał/a:
ale to moze wynika z tego ,ze wgrywam juz docelowe wielkości plikow bez resizu ze strony photobucket
Nie no robiłem (i czasem nadal robię) tak samo, tyle, że mnie ta kompresja w oczy gryzie i dlatego PB staram się nie używać.
 
 
Ilona 
Rozmowny


Posty: 277
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Nikitaa- problem polega na tym, że sama podajesz 2 różne informacje:

1.
Cytat:
Przepiekny palacyk na moj gust to chyba gotyk lub jedna z jego odmian


informacja błędna

2.
Cytat:
wtedy nie bylam pewna dlatego uzylam slowa "chyba" teraz sprawdzilam i raczej mam racje ze jest to jedna z pochodnych gotyku czyli neogotyk angielski


Cytat:
...a konkretnie chodzi o zwrot " nawiazujacy formalnie do gotyku"


Zgadza się- neogotyk nawiązuje do gotyku, jest pochodną gotyku.

Problem tylko w tym, że "pochodna", a "odmiana", to nie są synonimy. Odmianą gotyku jest np. gotyk płomienisty.

Neogotyk nawiązuje jedynie do gotyku, nie stając się przez to gotykiem.

Ty błędną informację chcesz udowodnić podając informację prawdziwą, która przeczy pierwszej ;) - ale Ty tej sprzeczności nie zauważasz.

To nie jest żadne czepianie się. Wszyscy piszą bardzo spokojnie - a to, że się z Tobą nie zgadzają nie znaczy, że ktoś Cię atakuje.

P.S. Słowo "raczej" także wyraża niepewność.

Na zdjęciach 7 jest przykład neogotyckiego sposobu budowania muru: rząd główka, rząd wozówka - czyli cały rząd cegieł układanych dłuższą stroną (wozówka), a pod/nad nim krótszą (główka)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

kufel napisał/a:
polecam jednak photobucket

Ta dzie! Mam konto. Zapomniałem hasła, zdarza się. Wszystkie procedury o odnowienie zapodałem - i NIC!!! Więc daruję sobie bukiecik.
A może jednak tego flickra pomęczę? Niebawem się jakoś to wyklaruje.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

muzyk, załóż nowe - w czym problem?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

jaad75 napisał/a:
że mnie ta kompresja w oczy gryzie i dlatego PB staram się nie używać.

Tia...

[ Dodano: Sob 08 Sty, 2011 00:28 ]
8. Wieżowiec.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16