Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D3 i D300 oraz obiektywy
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 23 Sie, 2007   

Nie raz pisałem, że wsadzić matrycę Canona z 5D do puchy Nikona D200 i będzie zarąbisty aparat. Nie wiem, czy ktoś to czytał, ale... D3 jest bliskie temu ideałowi. Ma tylko jedną ogromną wadę... cholerny bagnet kręcący się odwrotnie niż jestem do tego przyzwyczajony :lol:
Spokojnie sobie teraz czekam na bardzo wypasionego następcę 5D... może jakiś 3D też się pojawi? Najbardziej jednak czekam na szerokie, jasne i drogie stałki Canona :twisted:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Sie, 2007   

Pstrykacz napisał/a:
Burza przycichła. Canoniarze wylewają łzy do poduszek, a nikoniarze oblewają zwycięstwo.
Przy podanych przez Nikona cenach to zwycięstwo nie jest tak jednoznaczne :wink:
Sugerowana cena D300 w USA wynosi 1799$, na dprevie cena w europie podana jest na poziomie 1980 euro :!: . Przy cenie 40D równej 1300 euro różnica między tymi aparatami będzie wynosiła 35% czyli ok 2500 zł. Przy takiej różnicy chyba nie powinno się bezpośrednio porównywać tych aparatów :? D300 to pół poziomu wyżej niż 40D, różnica podobna jak była między D200 a 30D...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Na konferencji wspominano coś o poziomie 1800 Euro w Polsce.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Cytat:
Przy podanych przez Nikona cenach to zwycięstwo nie jest tak jednoznaczne :wink:
Sugerowana cena D300 w USA wynosi 1799$, na dprevie cena w europie podana jest na poziomie 1980 euro :!: . Przy cenie 40D równej 1300 euro różnica między tymi aparatami będzie wynosiła 35% czyli ok 2500 zł. Przy takiej różnicy chyba nie powinno się bezpośrednio porównywać tych aparatów :? D300 to pół poziomu wyżej niż 40D, różnica podobna jak była między D200 a 30D...


Niestety 40D można porównać tylko z D300, nie ma innej możliwości. Choć cenowo te aparaty plasują się w innej grupie to przeznaczono je dla podobnej grupy użytkowników - zaawansowanych amatorów lub profi o mniej zasobnym portfelu. Poprzednią parę jaką tworzyły 30D i D200 też ze sobą porównywano pomimo , że Nikon do dziś jest droższy.
 
 
vip321
Uczestnik


Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

no aparacik niezly i nareście bo ten d 200 to troche za długo juz był
 
 
vip321
Uczestnik


Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

a i mam nadzieje ze nie będziemu musieli tak samo dłiugo czekac na następce d80 czy chociaz upgrad'u d80
 
 
vip321
Uczestnik


Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

i dodam jeszcze to ze denerwuje mnie taka polityka cenowa w usa 1800 $ to wyjdzie jakies 5400 zł, a w europie to samo ale w euro czyli jakies 7000zł i tym bardziej w polsce gdzie nie zarabia sie duzo. Ale sorka zapomniałem ze usa to taki biedny kraj ,a my tacy bogaci to musimy wydawac wiecej. I dodam tez ze to jest tak samo jak z paliwem wytworzenie paliwa kosztuje 1,20 zł a na stacji 4,50 zł - reszta to podatki i marza stacji.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Jestem przekonany, że ten wspaniały D300 na początku będzie u nas kosztował jakieś 10000 zł. Bo marże, cła trzeba policzyć. Zresztą chyba już niedługo przekonamy się, produkcja już ruszyła.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

vip321 napisał/a:
i dodam jeszcze to ze denerwuje mnie taka polityka cenowa w usa 1800 $ to wyjdzie jakies 5400 zł, a w europie to samo ale w euro czyli jakies 7000zł i tym bardziej w polsce gdzie nie zarabia sie duzo. Ale sorka zapomniałem ze usa to taki biedny kraj ,a my tacy bogaci to musimy wydawac wiecej. I dodam tez ze to jest tak samo jak z paliwem wytworzenie paliwa kosztuje 1,20 zł a na stacji 4,50 zł - reszta to podatki i marza stacji.

Trzeba bylo glosowac na PO. Bylyby nizsze podatki. :wink: A tak plac i placz. W USA vat jest sporo nizszy (cla pewnie takze). O to i reszte, trzeba miec pretensje do rzadu i nas samy (do siebie nie moge miec pretensji, bo nie glosowalem na zadnych socjalistycznie myslacych).
Takie ceny, to nie jest wina nikona (oni poprostu podali cene brutto), wiec zale nalezy wylewac na innym forum.
 
 
vip321
Uczestnik


Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

p_m nie zale tylko zyjemy w tak poj....m kraju jakie świat nigdy nie widział. Cała europa się z nas śmieje.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

W e-oko jest propozycja cenowa nowych korpusów.
1Ds około 29000 zł
D3 17500 zł
D300 6800 zł
Chłopaki już przyjmują zamówienia :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Ceny na Europę są ustawiane znacznie wyżej niż na Stany, więc to nie tylko problem polskich podatków, ale polityki producentów wogóle...
BTW, w USA, nie ma wogóle VAT-u - jest podatek lokalny, różny dla każdego stanu, czy hrabstwa. Najwyższy sales tax jest w Tennessee i wynosi średnio 9.35%, ale są stany, w których jest on zerowy. Sales tax jest łatwy do obejścia, bo wystarczy kupić towar w sklepie, który nie ma fizycznego przedstawicielstwa w stanie, w którym mamy billing address karty i już podatek nas nie obowiazuje...
 
 
adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

a ja tylko myślę że warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości, i poczekac. A jak sie komus spieszy: d200 an pewno szybko stanieje ;)
Bo wygrani są I wyznawcy nikona, i ci z drugiej strony okopu. Wszystkim będzie lepiej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15