Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie taniej? UK czy PL ?
Autor Wiadomość
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   Gdzie taniej? UK czy PL ?

Witam. W skrocie tylko napisze ze Rok planowalem wyjazd za granice by zarobic na sprzet. Udalo sie, odlozylem sporo kasy, za miesiac wracam do kraju. Mam dylemat. Raczej dylematy, bo jest ich kilka:
1. Gdzie taniej? UK czy PL?
Patrzac na ceny na ebay.co.uk i allegro.pl i polskich sklepow internetowych widnieje spora roznica w cenach na korzysc UK..
Problem w tym, ze jesli chodzi o allegro mam duze doswiadczenie, ponad 100 aukcji na koncie, wszystko w malym palcu. Nie wiem jak wyglada sprawa z ebayem. mam konto od roku z ktorego nigdy nie korzystalem :) Nie robilem nigdy aukcji na duze pieniadze i mam obawy, nie chcialbym sie naciac. Co o tym myslicie?

2. Interesuje mnie glownie reporterka. Duzo czytam, m. in. na tym forum i doszedlem do wniosku, ze odpowiedni dla mnie bedzie canon 30d + canon 70-200/4 IS. Oczywiscie to jeszce nie jest pewne. Jesli chodzi o body. Przed paroma dniami wyszedl 40d. Rozsadne moim zdaniem byloby poczekac, na testy oraz obserwowac sytuacje na rynku jak zachowuja sie ceny 30d i 40d, mam jeszce jakies 2 tyg czasu gdybym zdecydowal sie na zakup w UK. Czekac ? Nie czekac? kupowac 30d czy 40d? na 5d mnie nie stac, wiec nie biore pod uwage. A moze d200 nikona, wychodzi d300, moze tez stanieje d200? mimo wszystko wolalbym canona.

Staralem sie napisac w miare jasno o co mi chodzi:) prosze bardziej doswiadczonych kolegow o pomoc. pozdrawiam.Interesuje mnie glownie pierwsza kwestia, gdzie dokonac zakupu. Czy warto jest kupic w UK? czy moze przywiezc pieniadze do Polski i tu wydac?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007   

kupowalem kilka rzeczy na ebayu u tego goscia kerso.solidna firma,ceny przyzwoite,szybka dostawa i swietnie zapakowany towar. platnosci karta przez paypala.tyle co moge poradzic.
pozdro
p.s. sprawdzaj czy ktos ma status power seller,w razie wpadki pay-pal gwarantuje zwrot kasy
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007   

chociazby spojrzmy na ceny tych dwoch szkiel i jednego body:

canon 70-200/4 L IS
http://cgi.ebay.co.uk/Can...1QQcmdZViewItem

canon 70-200/2.8 L IS
http://cgi.ebay.co.uk/CAN...1QQcmdZViewItem

canon 40d body
http://cgi.ebay.co.uk/Can...1QQcmdZViewItem

Obiektywy wystawione sa przez jednego sprzedawce, aparat przez innego. Ceny obiektywow naprawde sa imponujace w porownaniu z polskimi. O body 40d trudno cos powiedziec, bo jak narazie nie jest dostepne w polsce, ale czy 650 funtow (z przesylka do UK powiedzmy okolo 3500 zl po przeliczeniu) to duzo? Niby wszystko ok, mnostwo komentarzy, power seller tak jak poleca kolega u gory. Mimo to ja nie mam zaufania. Czy mozliwe, ze nie jest to oryginalny sprzet, badz znajduje sie jakis inny ukryty haczyk? No i ten Hong Kong tez budzi moj niepokoj. Prosze o pomoc, bo mam ciezki orzech do zgryzienia. Arek, MM, ktokolwiek? pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007   

Ja nie pomogę, bo nigdy tak nie kupowałem aparatu, ani obiektywu.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

bartek.lipinski napisał/a:

Obiektywy wystawione sa przez jednego sprzedawce, aparat przez innego. Ceny obiektywow naprawde sa imponujace w porownaniu z polskimi. O body 40d trudno cos powiedziec, bo jak narazie nie jest dostepne w polsce, ale czy 650 funtow (z przesylka do UK powiedzmy okolo 3500 zl po przeliczeniu) to duzo? Niby wszystko ok, mnostwo komentarzy, power seller tak jak poleca kolega u gory. Mimo to ja nie mam zaufania. Czy mozliwe, ze nie jest to oryginalny sprzet, badz znajduje sie jakis inny ukryty haczyk? No i ten Hong Kong tez budzi moj niepokoj. Prosze o pomoc, bo mam ciezki orzech do zgryzienia. Arek, MM, ktokolwiek? pozdrawiam

Ceny sa OK. Sprzedawcy funkcjonuja na ebayu od dosc dawna. U zadnego z nich jednak jeszcze nie kupowalem. Zauwaz jednak, ze niejaki Dzone2 nie wspomina w ogole o gwarancji. Ten drugi niby ja oferuje, ale musisz wysylac do HK. Ceny sa na poziomie amerykanskim. 650 funtow to 1300$ (bardzo kuszaca). Prowizja tego goscia to marza i vat jaki placi sie w USA. W HK nie ma vatu.
Jesli gwarancja jest ci niepotrzebna - kupuj. Na to pytanie musisz sobie jednak odpowiedziec sam. Fanboy canona napewno napisze ci, ze ten sprzet sie nie psuje, ale wypadki sie zdazaja. Wiesz o tym dobrze.
Innych hakow brak.
Zainteresowalbym sie tez opiniami ludzi, ktorzy juz cos zwracali do HK.

PS. Ja kupuje na ebayu sprzet, ale nigdy tak drogi, wiec nawet jesli padnie, strata jest mala. Poza tym, ja kupilem nikkory, ktore sie nie psuja :wink: Powodzenia kolego.
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

moj kolega kupowal w dzone, do tej ceny dolicz przesylke i VAT.koles przy odbiorze paczki musial jeszcze 100e vatu doplacic.nie wiedzial o tym wczesniej i lekko sie zdziwil.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

W normalnych sklepach i komisach w UK jest DROŻEJ niż u nas.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

rafid78 napisał/a:
moj kolega kupowal w dzone, do tej ceny dolicz przesylke i VAT.koles przy odbiorze paczki musial jeszcze 100e vatu doplacic.nie wiedzial o tym wczesniej i lekko sie zdziwil.

Chyba nie kupowal w UK? U nas jak sie szlabany przyczepia, to zaplacisz vat i clo. Ja lupowalem u URGALAXY (wysylka kurierem do Belgii i nic extra nie placilem, wysylka oczywiscie na moj koszt, ale to norma). Najgorzej maja Wlosi i Zabozercy. Maja bardzo sumiennych celnikow.
Arv napisał/a:
W normalnych sklepach i komisach w UK jest DROŻEJ niż u nas.
Najprawdziwsza prawda. Mozna czasem zlapac promocje, ale lowienie promocji nalezy bardzie traktowac jak hobby niz metode zakupow.
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

kupowal w irlandii(republice), no i tu juz wala vat az milo
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

rafid78 napisał/a:
kupowal w irlandii(republice), no i tu juz wala vat az milo

Chinczycy z HK na swoich aukcjach chwala sie, ze w UK na ich towary nie doklada sie vatu. Jak jest naprawde? Tego nie wiem.
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

kur.., mialem calego posta gotowego i mi wcielo :( od nowa.

Na podstawie aukcji: http://cgi.ebay.com/ws/eB...em=110163184683 sprzedawcy digitalrev (digitalrev.com) z Hong Kongu kilka malych prawd.

1. Otoz jesli chodzi o gwarancje firma pisze nastepujaco:

The warranty that comes with this particular item is : Seller's 12 months standard warranty and 12 months Hong Kong local warranty. United Kingdom, Australia Customers can even enjoy Local Service handled by our local agents. On top of that , we pay all the postage costs to have the item returned to us and returned back to you

Gwarancja + serwis w UK. brzmi niezle

2. Natomiast sprawa podatku tak mocno tutaj poruszana. Uzytkownik pisze:

This is a special 'We pay the import fee if there is any' auction. £669.99 plus P&P is all you ever need to spend in order to own this item.

Any import tax/duty/fee charged will be reimbursed by us in full, upon producing a customs receipt. The import tax is normally collected by the delivery driver at the door. Please keep the receipt and the customs fee sticker for reimbursement. Just post/fax/scan and email your customs receipt to us, and will we pay you the total amount on the receipt within 24 hours! !

*This offer applies to this auction only. This offer is for customers with UK shipping addresses only.


Takze sytuacja dotyczy tylko nielicznych aukcji, ktore zawsze sa drozsze od aukcji bez opcji "NO TAX". Ponadto jest to dosc klopotliwe, poniewaz podatek i tak musimy zaplacic, lecz jest on zwracany wciagu 24h na podstawie wyslanego faxem do firmy w hong kongu dowodu zaplaty doreczycielowi. Co wiecej, opcja adresowana jest wylacznie do uzytkownikow z UK!

No i dylematu ciag dalszy.Czy kupic w Polskim sklepie, czy przez ebay w UK. a moze pytanie kupic w polskim czy angielskim ebayu? Jezeli wezmiemy pod uwage ta aukcje do ktorej jest link powyzej mamy taka sytuacje:
UK - 669,99 GBP + 55,00 GBP przesylka + 0,00 GBP TAX
PL - 669,99 GBP + 55,00 GBP Przesylka + 22% VAT (jesli dobrze podaje jego wartosc)

Czy cena jest nadal atrakcyjna? Za miesiac wracam do polski, warto bawic sie w to wszystko w UK, czy po prostu kupic sprzet w polsce po powrocie? Trudne pytania, szczegolnie, ze nie chodzi tu o male pieniadze.
Zapraszam do dalszej dyskusji i dziekuje za udzial, poki co nadal mam metlik w glowie, choc co do sprzetu juz mi sie plan krystalizuje (P_M na nikona juz nie zmienie :) )
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

ps.jesli chodzi o gwarancje, brzmi niby niezle, jesli zakupi sie sprzet w UK, ale jesli w POlsce, wrazie problemow ze sprzetem czekaja nas kolejne z reklamacjami i serwisem.

ps2 mam nadzieje, ze nie urazilem nikogo tlumaczeniem niektorych rzeczy z angielskiego, po prostu wydalo mi sie to ulatwieniem w czytaniu posta.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Nie warto go brać z ebay-u. u nas w InterFoto jest do wzięcia za 4390 PLN bez żadnych dopłat. :D :shock:
 
 
bartek.lipinski
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

3900 w UK a 4300 u Pstrykacza hmm...? :)

a po ile stoi u Ciebie Canon EF 70-200 f/4 L IS USM? :)

bo jesli chodzi o tego samego sprzedawce na ebayu to wychodzi:
520 + 55 przesylka = 575 gbp czyli okolo 3000 pln

ps. nie rozwazalem jeszce sprowadzenia z USA, niby dolar slabo stoi :) ale nie bede Was tym meczyl poki nie porozgladam sie w internecie jak to wyglada :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Napisałem u nas w InterFoto to nie znaczy że u pstrykacza. Kolega to chyba dawno za granicą skoro nie wie co to InterFoto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15