Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
FOTOGRAFIA PRODUKTU / REKLAMOWA
Autor Wiadomość
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Cytat:
Ale co chcesz usłyszeć, że to świetna fotografia?


Nie, chciałem się dowiedzieć co jeszcze mogę poprawić, dowiedziałem się i dziękuję za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Matpol7 napisał/a:
chciałem się dowiedzieć co jeszcze mogę poprawić

Chyba tylko ja na forum upieram się przy obróbce zdjęć. Moim zdaniem zdjęcia obowiązkowo muszą być obrobione. Ostrość, światła, barwy... Wrzucenie nieobrobionego zdjęcia, to trochę jak podanie na obiad dopiero co ustrzelonej kaczki, z piórami, pełnymi jelitami i całym tym bałaganem.
Ważny jest też pomysł. Tutaj być może zagrałoby wypełnienie kadru całkowicie ciastkami, aby nie było widać tła, albo coś takiego, co zrobiłeś, ale nie tylko jedno ciastko, tylko kilka i tło nie szare, a czarne. Zamiast okruszków z ciastka widmo, kilka kryształków cukru...
Jest jeszcze światło. Z tym jest chyba najtrudniej na początku, bo nie każdy posiada odpowiedni sprzęt. Jedną z lepszych alternatyw jest zwykłe słońce wpadające przez okno i do tego jakaś blenda
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Chyba tylko ja na forum upieram się przy obróbce zdjęć.

Nie tylko. :) Popieram Ciebie w tej materii. Oczywiście nie muszą zaraz być montaże, zaawansowana obróbka, ale to co napisałeś jest kluczowe:
Tutejszyn napisał/a:
Ostrość, światła, barwy...
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Problem polega na tym, że muszę się obróbki dopiero nauczyć. Póki co jest to dodanie kontrastu i tyle. Nie umiem softwarowo kombinować w kolorach, światłach itp.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Cytat:
Problem polega na tym, że muszę się obróbki dopiero nauczyć.
Akurat w tym zakresie, obsługa programu graficznego nie jest w najmniejszym stopniu skomplikowana. W wolnej chwili możesz sobie pobrać, przetestować i pobawić się trzydziesto dniową wersję Lightrooma - bodaj najlepszego narzędzia dla fotografów. Można spróbować swoich sił w darmowym Rawtherapee. Na forum też zawsze możesz rozwiać niejasności. Wrzucaj zdjęcia i nie przejmuj się, jeśli i kolejna Twoja praca zostanie "zjechana". To nie złośliwa krytyka, a mam nadzieję mobilizująca :)
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Aktualnie mam GIPM, za niedługo PS i Lr. Oczywiście, że krytyka jest bardo pomocna.
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

192.
Monkey Shoulder Blended Malt Scotch Whisky by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

193.
Old Tom Beer by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

90s, opad szczeny... Prace jak zwykle, na najwyższym poziomie.

Piwo oświetlone trzema lampami?
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Dziękuje kolego Tutejszyn,
Tak piwko 3 lampy
 
 
Buddy 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   

Hej jestem tu nowy :oops: ale ten temat mnie ultra interesuje. powiedzcie mi proszę dlaczego nie widzę Waszych zdjęć tylko takie ikonki :?:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Sie, 2017   

Buddy, żadnych nie widzisz, czy tylko niektórych? Niestety starsze pliki sprzed roku lub więcej często gdzieś giną w pomroku dziejów, jeśli linkowane były z zewnętrznych serwisów. Szczególnie zaś jak ktoś korzystał z Photobucket, który zmienił całkowicie zasady działania.

No właśnie, jak tam Photobucket? Żyją jeszcze, zmienili strategię po krytyce?
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Nie 13 Sie, 2017   

Buddy, na jakim urządzeniu oraz przeglądarce przeglądasz to forum?

komor, jaka to polityka Photobuckera, bo nie w temacie jestem?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 16 Sie, 2017   

90s:
http://www.spidersweb.pl/...nie-dziala.html
https://petapixel.com/2017/07/01/photobucket-just-broke-billions-photos-embedded-web/
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

A ja ostatnio znow mialem aparat w rekach i musialem zmierzyc sie z wyzwaniem ;)

 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Usjwo napisał/a:
musialem zmierzyc sie z wyzwaniem

No i proszę: głupia torba ("dziadowska"?) a jak ładnie wyszła. Spoko :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14