Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Filtry i Makro do Sony R1 - co polecacie??
Autor Wiadomość
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007   Filtry i Makro do Sony R1 - co polecacie??

Witam.

Jestem posiadaczką Sony DSC- R1. Chciałam sobie zakupić jakis dobry do niego konwerter makro i zastanawiam się nad konwerterem " Raynox DCR-250" co o tym sądzicie??
Chciałąm również zakupić filtr:
- polaryzacyjny
- UV
- szary
Czy macie jakieś sprawdzone??takie które moglibyście polecić?
pozdrawiam forumowiczów.

Kasia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007   Re: Filtry i Makro do Sony R1 - co polecacie??

kasia napisał/a:
Witam.

Jestem posiadaczką Sony DSC- R1. Chciałam sobie zakupić jakis dobry do niego konwerter makro i zastanawiam się nad konwerterem " Raynox DCR-250" co o tym sądzicie??
Chciałąm również zakupić filtr:
- polaryzacyjny
- UV
- szary
Czy macie jakieś sprawdzone??takie które moglibyście polecić?
pozdrawiam forumowiczów.

Kasia.

Posiadaczka sony R1... A taka byla batalia o korpus, a potem o obiektyw do canona 400D :wink:
Polarek Chyba lepszy bedzie z cienka ramka, zeby nie bylo winiety na szerokim kacie, ale moze ze zwyklym tez nie ma. Nie mam takiego aparatu, wiec nic "na pewno". Jest taka Hoya pro1 z waska ramka. Powinien byc dobry.
UV - jak jezdzisz w gory. Do zdjec w sloneczne dni nie polecam, bo sa bliki. Poszukaj, bylo sporo batalii. Podobnie, jak o aparat dla ciebie. Ja uzywam "tulipana" i dekielka. Filtr lezy na polce. Szkoda tylko kasy.
Szary? A moze szary polowkowy? Do widoczkow, zeby przyciemnic nieco niebo.
Ogolnie drogie te filtry beda, bo na 67mm. Z tego samego powodu (raczej) odpada raynox. Winieta bedzie naprawde duza.
 
 
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

Szanowny P_M..
To, że jestem posiadaczką '"soniaka-typu kompakt" to nie wyklucza chęci zakupu i posiadania lustrzanki prawda? - to raz :)
- dwa, kto powiedział, że rezygnuję ze swoich planów? :)
do rzeczy..
filtr polaryzacyjny - zastanawialam się nad Marumi bardziej, może być taki?:
http://www.allegro.pl/ite...m_67_f_vat.html
Szary połówkowy - też MArumi bym wybrała ten - http://www.allegro.pl/ite..._fakt_vat_.html
jeżdzę w góry - ale w sumie dużo słyszalam ,żeby dać sobie spokój z UV tylko jechać na polarze i stosować odpowiednie ustawienia jeno..a zadziala podobnie jak UV :)
ale konwerter??Odradzasz??cały tabun cudownych opinii słyszałam na jego temat..
pozdrawiam :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

Kasiu, kilka tygodni temu bylem w gorach, na Sigmie10-20 nie mialem zadnego filtra, bo sporo kasy (77mm) i... zdjecia wyszly bez zarzutu.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

kasia napisał/a:
Szanowny P_M..
To, że jestem posiadaczką '"soniaka-typu kompakt" to nie wyklucza chęci zakupu i posiadania lustrzanki prawda? - to raz :)
- dwa, kto powiedział, że rezygnuję ze swoich planów? :)
do rzeczy..
filtr polaryzacyjny - zastanawialam się nad Marumi bardziej, może być taki?:
http://www.allegro.pl/ite...m_67_f_vat.html
Szary połówkowy - też MArumi bym wybrała ten - http://www.allegro.pl/ite..._fakt_vat_.html
jeżdzę w góry - ale w sumie dużo słyszalam ,żeby dać sobie spokój z UV tylko jechać na polarze i stosować odpowiednie ustawienia jeno..a zadziala podobnie jak UV :)
ale konwerter??Odradzasz??cały tabun cudownych opinii słyszałam na jego temat..
pozdrawiam :)

Marumi cieszy sie dobra renoma, wiec nie powinnas miec powodow do narzekania, jesli sie na nie zdecydujesz. Cena jest wysoka, ale za marke i srednice filtra sie placi. Ja sam kupilem wieksze filtry i kilka pierscieni redukcyjnych, zeby uzywac filtrow z kazdym z moich obiektywow.
Polaryzacyjny mam Hoya i jestem zadowolony. To dosc przyzwoity filtr, a na lepszy mnie nie stac (sporo zainwestowalem w szkla). Dziala zadowalajaco.
Polowke mam bez marki. Odkupilem od kogos bez oryginalnego opakowania. Na filtrze nie ma nazwy. Wazne, ze dziala dobrze.
Jesli chodzi o raynoxa. Zauwaz, ze jego srednica jest sporo mniejsza od srednicy twojego obiektywu (soczewka ma okolo 40mm srednicy). Niby mozna zalozyc, bo mocowanie pozwala, ale winieta bedzie duza. Optycznie jest niezly, ale to rozmiar, nie jakosc jest tu problemem.

PS. Myslalem, ze R1 kupilas zamiast canona.
 
 
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   PS. Myslalem, ze R1 kupilas zamiast canona.

Nigdy nie kupuje zamiast...P_M :)
A co do winietowania to..
zawsze można sobie obrobić w jakimś programie graficznym ...albo tak ustawić ogniskową, że taki efet widoczny nie będzie...
A można stosować połówkowy szary zamiast UV?czy nie bardzo?
ps. podobno polaryzacyjnego filtra cały czas nie jest wskazane używać bo pogarsza jakoś zdjęcia...(skoro odbija światło) - prawda czy fałsz ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   Re: PS. Myslalem, ze R1 kupilas zamiast canona.

kasia napisał/a:

zawsze można sobie obrobić w jakimś programie graficznym ...


Hmmm... To po co w ogóle robić zdjęcia? Zawsze można przecież zrobić ich odpowiedniki w programie graficznym. A tak na poważnie, usuwanie winietowania programem graficznym to leczenie objawów, a nie przyczyn choroby. Spadek jasności związany z winietowaniem nie jest jedynym efektem, bo towarzyszy mu spadek rozdzielczości. A tego już nie polepszysz programem graficznym.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

Ale dziewczynie mieszacie w głowie. Niech sobie kupi soczewkę macro o odpowiedniej średnicy nakręcaną tak samo jak filtr i po problemie. Wybór jest duży a wartości pomiędzy 1 a 10 dioptrii. Takie soczewki można łączyć. Jakość oczywiście spada, ale do zabawy może być.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

kasia napisał/a:
A można stosować połówkowy szary zamiast UV?czy nie bardzo?
Nie bardzo :? Filtr szary połówkowy (ND) nie doświetla części zdjęcia w zależności od jego gęstości (resztę zdjęcia naświetlają poprawnie). Stosowany jest głównie przy fotografowaniu krajobrazu, tam gdzie różnica w jasności góry fotografii (niebo), a jej dołem (ziemia, drzewa, góry) jest znaczna i wiemy, że matryca jej nie przeniesie. Jego funkcje są więc zupełnie inne niż filtra UV.
kasia napisał/a:
podobno polaryzacyjnego filtra cały czas nie jest wskazane używać bo pogarsza jakoś zdjęcia...(skoro odbija światło) - prawda czy fałsz ?
Częściowo prawda ;) Filtry polaryzacyjne zmniejszają jasność obrazu o jedną do dwóch działek. Gdy nie widzisz zmian obrazu w wizjerze obracając filtrem, to jego działanie jest identyczne jak filtra neutralnego szarego o wartości jednej działki. Przy maksymalnej polaryzacji, gdy widzisz dużą różnicę podczas obracania filtrem, filtr przyciemnia obraz o dwie działki. Tak czy inaczej filtr polaryzacyjny przyciemnia obraz co nie zawsze jest efektem który nam odpowiada...
Ostatnio zmieniony przez goltar Pon 27 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

Jednocześnie dodam że zarówno filtr połówkowy szary jak i polaryzacyjny w górach mogą być pomocne i przydadzą się bardziej niż filtr UV.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

goltar napisał/a:
Filtry polaryzacyjne zmniejszają jasność obrazu o jedną do dwóch działek. Gdy nie widzisz zmian obrazu w wizjerze obracając filtrem, to jego działanie jest identyczne jak filtra neutralnego szarego o wartości jednej działki. Przy maksymalnej polaryzacji, gdy widzisz dużą różnicę podczas obracania filtrem, filtr przyciemnia obraz o dwie działki. Tak czy inaczej filtr polaryzacyjny przyciemnia obraz co nie zawsze jest efektem który nam odpowiada...


Mój polarek jeszcze porządnie ociepla/schładza kolorki.
Może dlatego, że to HOYA, której nie da się wyczyścić inaczej jak ludwikiem do naczyń. Jak zmyję warstwę polaryzującą zainwestuję w coś lepszego ;-).
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Arv napisał/a:
goltar napisał/a:
Filtry polaryzacyjne zmniejszają jasność obrazu o jedną do dwóch działek. Gdy nie widzisz zmian obrazu w wizjerze obracając filtrem, to jego działanie jest identyczne jak filtra neutralnego szarego o wartości jednej działki. Przy maksymalnej polaryzacji, gdy widzisz dużą różnicę podczas obracania filtrem, filtr przyciemnia obraz o dwie działki. Tak czy inaczej filtr polaryzacyjny przyciemnia obraz co nie zawsze jest efektem który nam odpowiada...


Mój polarek jeszcze porządnie ociepla/schładza kolorki.
Może dlatego, że to HOYA, której nie da się wyczyścić inaczej jak ludwikiem do naczyń. Jak zmyję warstwę polaryzującą zainwestuję w coś lepszego ;-) .

Myj czysta woda. Po umyciu suszysz sucha chusteczka i jest swietnie. Ewentualnie sprobuj preparat do monitorow na izopropanolu, ale takze trzeba osuszac sciereczka. Woda wystarcza.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Potwierdzam, woda;-) Po chusteczce przetarlem jeszcze szmatka do okularow, wyglada jak nowy, ale to B+W
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Nie denerwujcie mnie ;-).
Parę fotek z polarem:



Na pierwszym kolorki są trochę schłodzone na drugim ocieplone. Może przykład 2 nie jest najlepszy bo słońce chyliło się ku zachodowi ale mam nadzieję, że efekt jest widoczny.
W przykładzie 1 widać też, że niebo nie jest spolaryzowane równomiernie.
 
 
kasia
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   Filtr makro..

Zatem zostaje przy wyborze polara (pobawię się ustawieniami może uzyskam podobne efekty jak Arv :) ) oraz filtra połówkowego ...
co do konwertera...skoro odradzacie raynoxa ze względu na średnicę jaką zatem soczewkę makro polecacie do mojego aparatu??
Ostatnio zmieniony przez kasia Sro 29 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14