Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
¤ Co zamiast KITA do Pentaksa
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

infocyk, to akurat jest DA, a nie DA L. Ujdzie, chociaż wolałbym dozbierać do czegoś lepszego.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






infocyk 
Optyczny
7DII+C300+T150-600



Pomógł: 4 razy
Posty: 2001
Skąd: Kociewie (pomorskie)
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

jaad75, dziękuję, w środę mam mu coś poradzić. On nie musi nawet dozbierać. Kupił aparat, po kilku miesiącach pstryknął kilka razy i nie chce dużo wydać. DAL skopiowało mi się ze Skąpca - mają dwa prawie identyczne odwołania.
Pozdrawiam.
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

infocyk napisał/a:

Czy mogę polecić systemowego Pentaxa 55-300 f/4.0-5.8 ED DAL SMC?

IMHO jak najbardziej tak, oczywiście jak wyżej wspomniał jaad75 - w wersji DA a nie DA L :wink:
Wiadomo, że cudów nie będzie ale poza tym dość przyjemny amatorski obiektyw. Oczywiście dość ciemny, ale mamy szeroki zakres ogniskowych o niezłych własnościach optycznych i kompaktowej budowie.
 
 
Esseti 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011   Co zamiast kita do Pentaksa K-5

Witam. Po dlugim okresie namyslu, na dniach zamierzam kupic Pentaxa K-5. Wyczytalem jednak ze obiektyw ktory jest w najtanszej wersji nie jest zbytnio dobry. Czy moglibyscie polecic cos w przystepnej cenie na poczatek dla amatora? Interesuja mnie glownie zdjecia w plenerze, macro, oraz nagrywanie filmow.

I ogolnie co sadzicie o moim wyborze? Przy wybieraniu aparatu kierowalem sie glownie tym czy posiada wbudowana stabilizacje, optyczny wizjer, czy nagrywa wideo i oczywiscie jak dobre robi zdjecia. Z poczatku myslalem jeszcze nad Sony A580, chociaz kolega szybko poradzil mi abym dozbieral pieniedzy i od razu zainwestowal w K-5. I rzeczywiscie, kazda recenzja bardzo zachwala ten aparat, jedyne co mnie w nim martwi to brak AF w movie mode, no i spora cena, ale traktuje ten zakup jako inwestycje na wiele (oby) wiele lat, tak wiec nie chce tez kupowac byle czego.

I jeszcze jedno pytanie. Czy orientujecie sie czy karta Eye-Fi bedzie w pelni kompatybilna z tym aparatem? Czy bede mogl nim sterowac zdalnie i wysylac zdjecia do laptopa w Ad-hoc?

Dzieki.
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 27 Wrz, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011   

Esseti, scaliłem Twoje pytanie do starszego podobnego wątku. Przy okazji przykleiłem go na górze odpowiedniego działu, do kompletu z innymi tematami „Co zamiast KITA…” dotyczącymi innych systemów.
 
 
toolcia 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Witam,
szukam obiektywu do Pentxa k-x z kitem 18-55 i 50-200 ( w zestawie)
robię głównie zdjęcia zwierzętom ( konie, zawody konne, psy) a z tymi obiektywami często zdjęci wychodzą mi ciemne i nie do końca takie jakie bym chciała żeby były chociaż bawię się ustawieniami. jaki obiektyw najlepiej by się nadawał? :smile:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Cytat:
a z tymi obiektywami często zdjęci wychodzą mi ciemne

Rób w RAW, zainwestuj w Lightroom, może wybierz punktowy pomiar światła czasem, użyj programu Av - preselekcja przysłony, podbij ISO np. na 400 i co tam jeszcze.
Może nie ustawiaj więcej niż f5.6 :roll:

Poczytaj o przysłonie, czasie otwarcia migawki, głębi ostrości, ISO, światłosile obiektywu. Itd. :idea:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Cze, 2013   

toolcia napisał/a:
z tymi obiektywami często zdjęci wychodzą mi ciemne

Kolega ma rację - rób fotki w RAW , nie musisz mieć "lajtroma" w komplecie masz płytkę z programem do RAW-ów, można go upgradować na stronie producenta. Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości obrazka to nie wychodź powyżej 800 ISO i postaraj się o poprawne naświetlenie (przycisk +/-) oraz poeksperymentuj z pomiarem punktowym. Warto włączyć kompensacje prześwietleń i cieni. Na początek polecam lekturę... instrukcji obsługi! Tam wiele zagadnień jest wyjaśnionych, później poszukaj jakichś podręczników fotografii w bibliotece. Na pewno wiele z nich się kurzy na półkach podając darmowo wiedzę o wszystkich potrzebnych elementach . Możesz dokupić jakiś stały manualny np. 50mm /2 (jasny i z ładnym rozmyciem) żeby poćwiczyć pracę z jasnym obiektywem i małą głębią ostrości.

Esseti napisał/a:
kupic Pentaxa K-5. Wyczytalem jednak ze obiektyw ktory jest w najtanszej wersji nie jest zbytnio dobry.

Jeśli to DA ....WR - to bardzo dobry , choć niezbyt jasny obiektyw. Biorąc pod uwagę że K-5 daje świetny obrazek do ISO 1000 - powinien ci w wielu sytuacjach spokojnie wystarczyć...
Co prawda post ma 2 lata - i siłą rzeczy odpowiedź jest mocno spóźniona, ale może przyda się innym użytkownikom. :wink:
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Nie 30 Cze, 2013   

muzyk, IMHO warto to odwrócić - najpierw trzeba wygrzebać się z etapu "zdjęcia mi wychodzą" oraz "bawię się z ustawieniami" do "ja robię zdjęcia" wraz z "dobieram ustawienia stosowne do sytuacji bo wiem co to jest ekspozycja". A potem RAW ;)

Póki co nawet najlepsze szkło nie pomoże.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 30 Cze, 2013   

lotofag napisał/a:
IMHO warto to odwrócić - najpierw trzeba wygrzebać się z etapu "zdjęcia mi wychodzą" oraz "bawię się z ustawieniami" do "ja robię zdjęcia" wraz z "dobieram ustawienia stosowne do sytuacji bo wiem co to jest ekspozycja". A potem RAW ;)

Nie do końca.

Raw nic nie kosztuje, żeby go nie stosować od początku i nieważne, czy wychodzi, czy nie ekspozycja.
Jeśli nie chce się utracić tego, co aparat zapisze w "ustawieniach" można zawsze robić JPG+RAW - mam na myśli to, że po wrzuceniu plików do np. LR, rawy, mimo, że w aparacie mogłyby wyglądać na "ustawione" w LR będą surowe, a JPG pozostaną takie, jakie zostały zadane i wówczas - w początkowym etapie "co i jak" można sobie porównać, a później... przejść na same RAWy i zająć się obróbką.
 
 
wednes 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Sro 16 Lip, 2014   

Poszukuję obiektywu do K-30. Tak żeby na wakacjach wyszły ładne zdjęcia, Chorwacja itp. Cena do 1500pln. Podrzucicie jakiś pomysł?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 16 Lip, 2014   

Tamron 17-50 2.8
 
 
wednes 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

a nie lepsza była by Sigma 17-50 f/2.8?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

wednes, byłaby
 
 
magicwojtek 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 30 Mar, 2015   

a co z m42 ?
właśnie do mnie jedzie K-R z kitem 18-55. Planuję dokupić coś po m42 (tak każdy ~100-150 zł):
a) portetówkę-postacie-> (Heliosa 44-6 ?Pentacon 50/1.8 ? czy może coś innego na pocżątek)
b) macro -> pierścien odwrotnego mocowania + helios 44?
c)fotografowanie aut (statyczne, na tle czegoś) -> nie wiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16