Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
¤ Co zamiast KITA do Pentaksa
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

Do portretu lepszy będzie jakiś dłuższy. Ja używam P. six 80mm lub 180 mm. Ostatecznie Helios też może być. Do makro Helios i pierścień odwrotny będzie trochę mało powiększał ale jak komu potrzeba. Dużo większe powiększenie można uzyskać przy odwrotnym mocowaniu KIT-a tylko wtedy przysłona nie działa. AF też ale do makro jest niepotrzebny.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






sokolow 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

warto wziąć do k-50 taką starszą stałkę na "początek" czy lepiej od razu celować w coś lepszego?
http://allegro.pl/smc-pen...5917065426.html
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

sokolow, stałki zawsze warto mieć, tylko trzeba wiedzieć jakie. Wśród starych stałek znajdziesz sporo śmiecia, ale są też perełki. Mamiya sekor 55/1.4 (pełny manual) za 50-70 $, da Ci taki obrazek jak współczesne szkło za 500 $. Owszem, nowe ma AF, jest wygodniejsze ... ale efekt finalny co najmniej porównywalny. Sam mam ok 40 starych manualnych stałek i nie zamierzam żadnej z nich się pozbyć.
Ta fotka jest z obiektywu za 50 $
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2016   

Narado, a wrzucisz crop (wycinek 1:1) z miejsca, w którym ustawiona jest ostrość?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Kwi, 2016   

Narado napisał/a:
stałki zawsze warto mieć, tylko trzeba wiedzieć jakie.

może mała lista? :)

Mam 2 stare manualne szkła Pentaxa 1,7/50 i 2,8/28. Pięćdziesiątka jest całkiem przyzwoita, 28 muszę wyciągnąć i potestowac bo leży w szufladzie od niepamiętnych czasów.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Pią 08 Kwi, 2016   

50-tka :Mamiya sekor 55/1.4 , SMC Takumar 50/1.4 , SMC Pentax- M 50/1.7 , SMC Pentax (seria K) 55/1.8 , Revuenon 50/1.4 (zwłaszcza jedna wersja wykonana przez Tamiokę) .Pomijam szkła o jasności 1.2 bo to cenowy kosmos.
28-mka: Vivitar 28/2.0 MC close focus wide angle (wersja Komine) , Vivitar 28/2.8 close focus wide angle (wersja Komine) , SMC Pentax (seria K) 28/2.0 , SMC Pentax (seria K) 28/3.5 , SMC Pentax-M 28/3.5 , SMC Pentax-M 28.2.8.
W przypadku Vivitarów trzeba zwracać uwagę na numery seryjne. Te szkła były produkowane przez kilku producentów ale najwyższą jakość mają szkła wyprodukowane przez firmę Komine. Producenta rozpoznaje się w tym przypadku po dwóch pierwszych cyfrach numeru seryjnego. Dla Komine jest to 28xxxxx . Niezłe sa też wersje Kirona (22xxxxx) jednak Komine uchodzi za najlepsze
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016   

Narado, dzięki za info. Domyślam się, że kolejność obiektywów nie jest przypadkowa.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016   

Słusznie się domyślasz ;)
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Popstrykałem trochę starym Pentax-M 28 2.8 - całkiem sympatyczne szkło. Chyba dokupię DA 35 2,4 unlimited ; )
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

M 28/3.5 jest jeszcze ostrzejsze. 35/2.4 bardzo fajne szkło , znakomita relacja jakości optycznej do ceny. Niestety bardzo delikatne (sam plastik). Jeżeli ma posłużyć to warto kupić nówkę w sklepie, zwłaszcza że zaczynają się wyprzedaże tego szkiełka. U mnie cena spadła do 175 CAD$
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

U nas 35mm kosztuje ~630zł i nie widać żadnych ruchów cen. Ma wyjść nowy model?
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Powoli te szkła będą zastępowanie szkłami HD .... U mnie są w sprzedaży o 50$ niżej. Teraz kosztuje 175 $ (ok. 520 zł).
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

Narado napisał/a:
Niestety bardzo delikatne (sam plastik).

Nie takie delikatne - Ten - jak to napisałęś "plastik" jest wyjątkowo mocny, mam to szkło chyba 4 lata i w miejscu mocowania niemal nie widać zużycia mimo że sporo słoikami mieszam. A szkło jest jak nowe. Na metalu chyba prędzej było by coś widać. :wink: Jeśli go sprzedam to tylko z powodu zalegania w szufladzie od zakupu Sigmy 18-35/1,8... :smile:
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016   

Kupiłem właśnie używanego Pentaxa K200D i potrzebuje do niego obiektyw do 300zł. W tej cenie rozumiem, że w grę wchodzą tylko manualne używki. Ogniskowa od 28 lub 35 do około 100mm. Mogę zmienić ten zakres jeśli przekonacie mnie, że warto. Jest w tej cenie coś wartego szczególnej uwagi?
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016   

SMC Pentax M 50/1.7 ostra znakomicie wykonana manualna 50-tka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16