Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sro 16 Lut, 2011
Jakie ogniskowe nadają się do portretu na APS-C?
Autor Wiadomość
mystrawberry
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lut, 2011   Jakie ogniskowe nadają się do portretu na APS-C?

Witam, przeglądajac propozycje różnych obiektywów nikkor dojrzałam satłoogniskowe. Słyszałam o nich duzo dobrego, a zwłaszcza o tym, że ładnie rozmywaja tło. Wypatrzyłam sobie kilka i nie wiem który z nich będa pasowac do d90 i który sie lepiej opłaca:

nikkor AF 24mm f/2.8D
nikkor AF-S 50mm f/1,4G
nikkor AF-S DX 35mm f/1.8G
nikkor AF 85 mm f/1,4G

Dodam, ze moim priorytetem jest portret.
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 20 Lut, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 16 Lut, 2011   

kazdy obiektyw Nikona AF, AF-D, AF-I oraz AF-S bedzie pasowac bez zadnych problemow
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 16 Lut, 2011   

mystrawberry napisał/a:
Dodam, ze moim priorytetem jest portret.
Skoro tak to:
mystrawberry napisał/a:
nikkor AF 85 mm f/1,4G
albo zdecydowanie tańszą wersję, ale też bardzo dobrą: 85/1.8D
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Sro 16 Lut, 2011   

mystrawberry, ewentualnie 50 f1.4, Będzie nieco szerzej, i da radę w ciaśńiejszych wnętrzach. Z osiemdziesiątką piątką będziesz musiała już odsunąć się od portretowanego osobnika na dosyć znaczną odległość. Najlepiej weź pięćdziesiąt i osiemdziesiąt pięć :P
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

Może od razu cały zestaw, czyli 35, 50 i 85, tyle, że wszystkie f/1.8... :smile: 35-tka, to też fajna ogniskowa do portretów.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

jaad75 napisał/a:
czyli 35, 50 i 85, tyle, że wszystkie f/1.8.
Wyjdzie dużo taniej niż jedno szkło f/1.4 (za wyjątkiem 50ki)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

jaad75 napisał/a:
Może od razu cały zestaw, czyli 35, 50 i 85, tyle, że wszystkie f/1.8...

IMO "na początek" wystarczy 35/1,8 i 85/1,8 :smile: Taki zestaw da najszersze możliwości przy stosunkowo niwielkich nakładach.
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

Ja mogę polecić ogniskową 50mm ze światłem 1.4. Sprawdziła mi się jako taka do portretów na APS-C.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

Cały zestaw stałek f1.8 (35, 50, 85) można mieć za 2500 zł. Jeśli masz takie fundusze, to nie ma się nad czym zastanawiać. Podejrzewam, że 18-105VR szybko wylądowałby w szufladzie. Jeśli masz pewne braki finansowe to ja kupiłbym na początek 35 i 85.
 
 
mystrawberry
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

myśle ze na początek wezmę 35, a jak mi sie spodoba zainwestuje w 85, mniej wiecej ze względów finansowych =) Dzięki wielkie za pomoc! =)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

35 jest chyba najbardziej uniwersalny, a potem faktycznie 85. :smile:
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

Wujek_Pstrykacz, zależy od preferencji. W moim przypadku 30mm było ok do szerszych portretów, 50mm na popiersia a 85mm było za długie. Ale różnie to bywa, innym może 85mm wydać się optymalna (większy dystans). Na FF 85mm jest miód-malina :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
35 jest chyba najbardziej uniwersalny, a potem faktycznie 85. :smile:
Dokładnie odwrotnie. Najbardziej uniwersalna jest 50-tka - można nią robić najszerszy zakres portretów, później IMHO 35-tka, do kombinowania z perspektywą i szerszych ujęć, gdy brakuje miejsca. Potem ewentualnie 85-tka, do headshotów i ujęć z większego dystansu z bardziej płaską perspektywą.
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

jaad75 napisał/a:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
35 jest chyba najbardziej uniwersalny, a potem faktycznie 85. :smile:
Dokładnie odwrotnie. Najbardziej uniwersalna jest 50-tka - można nią robić najszerszy zakres portretów, później IMHO 35-tka, do kombinowania z perspektywą i szerszych ujęć, gdy brakuje miejsca. Potem ewentualnie 85-tka, do headshotów i ujęć z większego dystansu z bardziej płaską perspektywą.

jeśli chodzi o APS-C, to 50/1.8 jest idealny na początek - headshota da się popełnić a i w miarę szeroki portret też. do tego ładnie izoluje motyw poprzez GO. ja po używaniu 50tki mam pewien niedosyt w portretach szerszych, które miałyby mniejszą GO i tu się przydałby 35/1.8. a równolegle mam zamiar zanabyć 135/2.8 na FF ;)

więc IMO to tak się toczy :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Lut, 2011   

jaad75 napisał/a:
Najbardziej uniwersalna jest 50-tka - można nią robić najszerszy zakres portretów, później IMHO 35-tka, do kombinowania z perspektywą i szerszych ujęć, gdy brakuje miejsca. Potem ewentualnie 85-tka, do headshotów i ujęć z większego dystansu z bardziej płaską perspektywą.


+1, jeśli chodzi o portretowanie. Choć 30/35 mm może być uniwersalniejszą stałką tak ogólnie, do reportażu itd. Ale jak wielokrotnie było mówione, obiektywy 50/1,8 we wszystkich systemach są na tyle tanie, że po prostu można od takiej stałki zacząć, a potem się zobaczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17