Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sob 24 Sie, 2013
Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?

Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?
Canon
40%
 40%  [ 671 ]
Konica-Minolta/Sony
11%
 11%  [ 195 ]
Nikon
24%
 24%  [ 412 ]
Olympus
4%
 4%  [ 79 ]
Pentax
7%
 7%  [ 116 ]
Samsung
0%
 0%  [ 12 ]
Panasonic
0%
 0%  [ 7 ]
Sigma
0%
 0%  [ 5 ]
Fuji
0%
 0%  [ 10 ]
inna
1%
 1%  [ 21 ]
nie posiadam
7%
 7%  [ 124 ]
Głosowań: 1396
Wszystkich Głosów: 1652

Autor Wiadomość
Sanderka98 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

Canon EOS 350D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Pentax K-1 i Pentax k-70
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Maj, 2019   

Na chwilę obecną: Nikon D800 i D300s.
Do tego ciągle mam i używam z rzadka: D200, D70s.
Do tego mam jeszcze analogi: F65 i F2.

Był jeszcze D700, ale się sprzedał ;)
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Sro 20 Maj, 2020   

Obecnie nie posiadam lustrzanki cyfrowej. Posiadam lustrzanki analogowe. Ale zakochałem się w bezlustrzankach, bo problem z FF/BF frustrował mnie niemiłosiernie, pomimo "microaddjust". Poprzednio Pentax K110D (K100D bez stabilizacji) oraz K-7. Obecnie Quasimodo K-01 i Samsung NX300M
 
 
RadOs41 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2020   

Same stare graty: 1d3 1ds3 5d1 i nie cyfrową eos 30 eye control; - były: 40d, 5d2, 80d, 7d1
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2020   

Canon 550d i canon 7dmark2.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Canon 650 D
Canon 200 D
Canon M 50
 
 
sim17 
Początkujący
fotografuję ptaki


Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Cze, 2021   d3500

Nikon D3500 plus Tamron 70-300.

Znam się na ptakach i postanowiłem wejść w temat ich fotografowania. To moja pierwsza lustrzanka, którą po długich przemyśleniach postanowiłem nabyć. Trochę się przeraziłem, jak zobaczyłem komentarze jej dotyczące w tym serwisie, ale póki co mam dużą frajdę z jej użytkowania a zdjęcia wychodzą zdecydowanie zadowalające.

Szybko jednak się zorientowałem, że na ptaki ogniskowa 300 nie wystarczy. Planuje w niedalekiej przyszłości zakup Sigmy lub Tamrona kalibru 150-600.

Teraz pewnie mając wiedzę wynikającą z lektury tego forum dołożyłbym kilka stów i kupił D5600, ale po prawdzie takie rzeczy jak dotykowy ekran, czy ruchomy wyświetlacz nie są mi do niczego potrzebne, a istotna dla mnie ilość zdjęć w serii (5 kl. na sek) jest w obu modelach taka sama.
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2022   

Na chwilę obecną mój stan lustrzanek cyfrowych to:
Pentax K200D, który upewnił mnie, że nie chcę już wracać do lustrzanek.
Niedawno jednak kupiłem Fuji S5Pro - takie spełnienie marzenia z młodości. Ale AF w tym, to niebo a ziemia w porównaniu z Pentaxem, chociaż to podobno też nie to, co w Nikonie D200. Teraz czekam na kartę CF, bo aparat przyszedł bez karty. No i pytanie, czy PSE 8 obsłuży matrycę Super CCD?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2022   

Amator79 napisał/a:
"...Pentax K200D, który upewnił mnie, że nie chcę już wracać do lustrzanek.
Niedawno jednak kupiłem Fuji S5Pro...


Najpierw musisz się nauczyć odróżniać lustrzanki od nie lustrzanek bo S5Pro to też lustrzanka. No chyba, że nie chcesz wracać do lustrzanek ale musisz.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2022   

Amator79, poprzednio 2 lata temu przeszedłeś na bez lustra bo nie chciałeś lustrzanek, a teraz masz znowu lustrzanki i nie chcesz lustrzanek. Coś jest nie tak z Twoimi zachciankami, albo nie rozróżniasz jednego od drugiego, jak napisał kol.Negatyw. :roll:
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Sob 01 Paź, 2022   

Kupiłem to jako ciekawostkę z uwagi na matrycę. Ale do codziennego użytku tylko bezlusterkowiec. Chyba, że ten FUJI okaże się dużo lepszy od Pentaxa i będzie trafiał w cel z jasnymi obiektywami.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 02 Paź, 2022   

Amator79, kompletnie nie masz rozeznania w sprzęcie fotograficznym. Gdyby archaiczny i nisko budżetowy aparat trafiał w cel tak jak nowy i znacznie droższy to by nikt nie kupował tych droższych i nowych. K200 miał premierę w 2008 roku i jest to odgrzewany kotlet z AF odziedziczonym po wcześniejszych modelach bez żadnych modernizacji. No, ale zaletą takiego aparatu dla kupującego miała być niska cena a dla producenta pozbycie się zapasu starych części i podzespołów. Canon i inni robią tak samo, przykładem jest archaiczna matryca 18 Mpx w stosunkowo nowych lustrzankach EOS 4000 D.
 
 
Amator79 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Nie 02 Paź, 2022   

Dawno temu też robiono zaawansowane systemy AF. I chyba sobie radziły, wnioskuję po tym, że mamy ostre zdjęcia z dawnych lat.
Mój K-7 też szału nie robił w kwestii szybkości AF-a. Ten Fuji miło mnie zaskoczył. Jak jeszcze będzie celny z jasnymi szkłami, to będzie wspaniale. Ale generalnie nie mam problemu z szybkością AF przy tym, jak fotografuję, więc ciągle bawię się starym Samsungiem NX i Pentaxem K-01. Oba w większości przypadków trafiają w punkt. Zaś ten K200D nie mógł ciągle trafić z Pentaxem DA 35/2 w cel(ani za FA 50/1.4, tak jak mój poprzedni - K-7). Ani z bliska, ani z daleka.
Żeby użytkownik kupujący korpus amatorski musiał bawić się w ustawianie FF/BF dla każdego obiektywu w menu serwisowym, to nieporozumienie. A są jeszcze zoomy, które potrafią mieć FF na jednym końcu a BF na drugim końcu zakresu. Dlatego generalnie jestem obrażony na DSLR. Może niesłusznie. Może to tylko taka ciężka przypadłość Pentaxa.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 03 Paź, 2022   

Amator79 napisał/a:
...Może to tylko taka ciężka przypadłość Pentaxa.

Nie wiem czyja to jest przypadłość. Inni sobie radzą i Pentaxami robią ostre zdjęcia. Tu masz zdjęcia ptaków zrobione Pentaxem K3 II i obiektywem 55-300 f/4.0-5.8 przez Mechooptyk: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34302&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 19