Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D7000 - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
HNIW 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

elgreen napisał/a:
Śledziłem tasiemiec o D7000 na nikoniarzach, jakiś czas temu ludzie mając 2 letnią już puszkę (którą z powodzeniem robili zdjęcia) zaczęli zgłaszać problemy z AF, wysyłać puszki do kalibracji - z mizernymi skutkami, a potem je sprzedawali. Przewijały się też puszki chlapiące olejem, no i z dziwnymi fochami autofokusa. Ostatnio się zrobiło cicho i ciekaw jestem czy to z powodu kosmicznej ceny (niedawno powyżej 5000pln), czy też może już nie ma o czym mówić, tylko robić zdjęcia.

Dzięki za opinię, w sumie to byłem już prawie zdecydowany na D7000 ale widzę że kupno aparatu nie będzie takie proste jak by się mogło wydawać i dalej trzeba dumać albo kupić "legendę" w postaci D90.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

HNIW, uważasz, że przez rok nic się nie zmieniło i tamta opinia nadal jest w mocy? Łącznie z "kosmiczną ceną"?
 
 
HNIW 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

Nie uważałem tak, do czasu jak z postu wywnioskowałem że po tych dwóch latach użytkowania dopiero wychodzą problemy w D7000. No ale właśnie ta cena nie pasowała coś :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

HNIW napisał/a:
że po tych dwóch latach użytkowania dopiero wychodzą problemy w D7000
problemy, problemami a serwisy - serwisami. Gdyby nagminne było to co przytoczyłeś w cytacie, to po pierwszej fali "problemów z AF" powinna teraz pojawić się druga fala "nagle psujących się", prawda? A jakoś cicho... No chyba, że wszyscy frustraci już sprzedali swoje D7000 i kupili D7100 lub może nawet... D7200 ;)
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Sro 05 Cze, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HNIW 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 56
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

W sumie masz rację :) Co dla mnie jest dobrą wiadomością.
 
 
elgreen 
Początkujący


Posty: 30
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

HNIW napisał/a:
elgreen napisał/a:
Śledziłem tasiemiec o D7000 na nikoniarzach[...] Ostatnio się zrobiło cicho i ciekaw jestem czy to z powodu kosmicznej ceny (niedawno powyżej 5000pln), czy też może już nie ma o czym mówić, tylko robić zdjęcia.

Dzięki za opinię, w sumie to byłem już prawie zdecydowany na D7000 ale widzę że kupno aparatu nie będzie takie proste jak by się mogło wydawać i dalej trzeba dumać albo kupić "legendę" w postaci D90.

Az tak sie nie lam. Kupno aparatu nadal nie jest proste. Jak masz pecha, to kupisz D90 i bedziesz mial problemy podobne jak z D7000. (mozesz kupic za granica, gdzie mozna spokojnie zwrocic problematyczny aparat) Tak jak pisalem wtedy - problemy jakos ucichly, a aparat przeciez stanial i ma jeszcze wiecej amatorow niz na poczatku (teraz ma b. dobra cene).
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 848
Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   

HNIW

Skoro się tak trzęsiesz, ze zmartwień, że przy kupnie natrafisz na wadliwy egzemplarz, to kup przez internet z dostawą do domu i wtedy możesz w ciągu 10 dni zrezygnować z aparatu, a sprzedawca musi Ci zwrócić kasę - ty mu wysyłasz z powrotem aparat i już. 10 dni powinno Ci starczyć na sprawdzenie, czy twoje D7000 jest wadliwe.

A poza tym nie ma co tyle gadać o potencjalnie wadliwych D7000 ze sklepów, bo po prostu nie ma o czym.
 
 
CANiKON 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

1. To samo chciałem zrobić - ( 10 dni na zwrot ) ponieważ często tak robię (np. laptopy tak testowałem ) ale żeby go sprawdzić jak to opisuje forumowicz słynniejszy już od samego Nikon d7000 tj. ''Fatman'' trzeba trzasnąć ''trochę'' fotek i taki aparat zostanie pewnie uznany za używany.
2. Aparat już nie kosztuje kroci - w sklepach D7000+105VR = 3400zł ... Ja swojego niedawno kupiłem za 3000zł używany - ale w tym karta 16GB (100zł),Statyw Hama Traveller Pro (200zł), Torba (100zł), Flash Metz44(600zł) - więc sam aparat wyszedł 2000zł - Polska Gwarancja / przebieg 4000 / 6mcy używany. Jest on dla mnie 2X na wyrost bo jestem początkujący. Jednak różnica w cenie nie jest już warta rozmyślania w kwestii D90/D7000.
3. Nie chcę zapeszać ale problemów z aparatem nie mam ( chlapanie olejem ; FF/BF - ale mam tylko 105VR ) jeśli mi nie wychodzi ostrość lub inna rzecz to zamiast lecieć na forum i dołączać się do grupy krzykaczy - czytam instrukcję i porady w necie. Okazuje się że za każdym razem przyczyna leżała w mojej niewiedzy.
4. D7000 używa zapewne kilka tysięcy osób z Polsce. A opinie o ''złej serii'' szerzy grupka może 20 osób ( siła internetu ) + wszystkowiedzący pohukiwacze internetowi którzy jak stado baranów powtarzają co przeczytali.
5. Osobiście mogę go polecić - jedynie co mi średnio się podoba do niepewny uchwyt jak dla mnie. Pod tym względem CANON jest jak szyty na miarę. Ale to są akurat osobiste preferencje. Gdyby było coś z Canona w tej cenie o podobnych możliwościach to bym wybrał Canona. Np. 60D ale on mimo, że jest teoretycznie słabszy ( co i tak dla mnie jest na wyrost ) to nie znalazłem dobrej oferty cenowej.
6. Niższych zabawek nie uwzględniałem bo przerobiłem hybrydy i grzebanie w menu sprawdza się na deszczowe wieczory pod namiotem ale nie w praktyce. Górny wyświetlacz i przyciski na body docenia się zaraz po zapoznaniu się z instrukcją a co dopiero dla osób które już w pełni świadomie robią fotki.
7. Witam :mrgreen: bo to mój pierwszy post :wink:
 
 
gch10 
Nowy



Posty: 6
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Witam wszystkich.

Mój D7000 użytkuję od 10.2012 roku. Oprócz kalibracji w serwisie zaraz po zakupie, do tej pory nic się z nim nie dzieje. Żadnych problemów z AF. Po roku użytkowania był jeden upierdliwy paproch. Matrycę wyczyścili mi w serwisie w listopadzie tego roku od ręki. Naprawdę świetny sprzęt. Nie jest to wielkie body dlatego od razu dokupiłem grip i teraz trzyma się go wyśmienicie. Może moje informację komuś się przydadzą. Chętnie odpowiem na pytania.
 
 
Werwik 
Bywalec



Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Mój miał problemy z AF , jest po kalibracji. W serwisie powiedzieli, że tak ma prawo się dziać, gdy spytałem czy w D800 też się AF rozkalibruje- powiedzieli, że tak i tak ma prawo być.. :) )
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

gch10 napisał/a:
Po roku użytkowania był jeden upierdliwy paproch.

Hmm, paprochy to co jakiś czas się pojawiają, czy to w APSC czy FF.
Ale żeby do serwisu oddawać?

Polecam samemu wyczyścić - patyczkiem do uszu - na sucha, delikatnie.
Zero stresu.
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

Cześć,

Mam pytanie do użytkowników d7000: czy jest możliwe przypisanie funkcji wyboru iso przyciskowi znajdującemu się w zasięgu prawej ręki?

W tej chwili mam canona gdzie przycisk iso jest przy górnym wyświetlaczu. Jest to bardzo wygodne ponieważ pozwala zmieniać iso bez odrywania oka od wizjera.

Przejrzałem instrukcję aparatu i wątki na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Podobno iso można przypisać przyciskowi fn w jakimś specjalnym trybie. Słyszałem też, że jest możliwość przypisania iso do jednego z pokręteł w trybach P/S/A/M.

Wiem, że d7000 posiada konfigurowalne auto iso, co jest dla mnie dużą zaletą. Zastanawiam się tylko czy ta funkcja działa na tyle sprawnie, że kwestia bezpośredniego wyboru iso schodzi na drugi plan.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

w_w napisał/a:
Zastanawiam się tylko czy ta funkcja działa na tyle sprawnie, że kwestia bezpośredniego wyboru iso schodzi na drugi plan.
Tak, zwłaszcza jak ustawisz sobie M + AutoISO.
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

jaad75 napisał/a:
zwłaszcza jak ustawisz sobie M + AutoISO.


Trybu M używam najczęściej przy fotografowaniu z lampą i standardowym zoomem. Wtedy nie ma problemu aby wybierać iso za pomocą lewej ręki.

Gorzej może sprawa wyglądać przy teleobiektywie, wtedy głównie używam trybu A i często manipuluję iso.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

w_w napisał/a:
Gorzej może sprawa wyglądać przy teleobiektywie, wtedy głównie używam trybu A i często manipuluję iso.
Po co używasz Av, skoro wystarczy używać przysłony zgodnej z tym jakiej GO oczekujesz, czasu, takiego jak Ci potrzebny, by zamrozić, czy odpowiednio rozmyć ruch/utrzymać szkło, a prawidłową ekspozycję załatwia AutoISO? Chyba nie ma wygodniejszego trybu półautomatycznego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14