Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
NIKON EX 10x25 SPORTS tak czy nie ?
Autor Wiadomość
Pawel.K 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   NIKON EX 10x25 SPORTS tak czy nie ?

Witam, od jakiegoś czasu „chodzi za mną” lornetka NIKON EX 10x25 SPORTS, za 299 zł. ze sklepu fotojoker. Nie chcę popełnić błędu kupując ten sprzęt, ale przeglądając forum zauważyłem, że mało jest opinii na temat takich małych lornetek, dlatego trudno podjąć ostateczną decyzję. Mógłbym kupić np. 2 razy droższą lornetkę, ale musiała by być 2 razy lepsza, lub znaczne lepsza. Trochę lepsza to za mało. Zależy mi na lornetce małej i lekkiej a zarazem dobrej optycznie. Takiej która nie będzie uciążliwa podczas wycieczek plenerowych. Proszę zatem o podpowiedź - kupić tego nikona, czy dopłacić i kupić coś innego?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Moim zdaniem nie kupować jej.Przy powiększenie x10 przy tej aperturze obraz będzie po prostu ciemny o drganiach obrazu nie wspomnę.Lepiej poszukaj czegoś z powiększeniem x8.Lepszym rozwiązaniem z dwojga złego będzie Nikon Sportstar EX 8x25.Na pewno będzie jaśniejszy z większym polem widzenia.
Pawel.K napisał/a:
czy dopłacić i kupić coś innego?
To napisz ile możesz wydać będzie prościej.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Mam Nikona 8x25. Dość długi czas testowałem ją z 10x25, która nie była zbyt ciemna. Zdecydowałem się na mniejsze powiększenie ze względu na drgania obrazu. Uważam, że to bardzo dobra lornetka do obserwacji dziennych, która daje duże pole widzenia i dobry obraz. Byłem z 8x25 w Barcelonie i do celów turystycznych miała idealne zastosowanie (w warunkach turystyki miejskiej więcej jest bliskich planów, np. elewacje zabytkowych budynków). W domu wolałbym 10x25 bo lornetkę częściej kieruję na dalej położone obiekty.
Być może parę użytecznych informacji znajdziesz w wątku http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=14214
Dla mnie 2x lepszą lornetką jest dopiero Vortex Diamondback 10x42 http://fotozakupy.pl/lorn...ack-10x42,8065s a trochę lepszą (może więcej niż trochę) Vortex Crossfire 8x32 (ta także będzie względnie poręczna). 2x lepszy będzie też Nikon Monarch.

Dobór lornetki to indywidualna sprawa - każdy musi dopasować do własnych preferencji. Najlepiej osobiście porównać kilka.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

8x32 To dobry kierunek myślenia sam mam i polecam :) I przy tak małym obiektywie jak 25 nie kupił bym x10 ,to po prostu strzał w kolano.
 
 
Pawel.K 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Dzięki za porady. Wyleczyliście mnie z pomysłu zakupu lornetki 10X25. Mogę wydać 600 - 700 zł. Czy za tą kwotę mogę kupić coś bardziej sensownego? Jeśli tak to co polecacie i gdzie we Wrocławiu należy szukać? Cały czas myślę o małej turystycznej lornetce.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Dachówki moim zdaniem można sobie odpuścić bo szalu za te pieniądze nie będzie.Trzeba szukać porro ,ja proponuje na przykład Nikon ACTION EX 7x35(choć wazy 800g) lub coś z Nikona serii Ex .Nikon serii EX ,dobre wykonanie ,niezła optyka ,gwarancja 10 lat .Trudno znaleźć coś lepszego za te pieniądze.Jeśli mała dachówka to chyba tylko Nikon Sportstar EX 8x25 DCF choć tak jak wspomniałem wcześniej lepsze by było porro. Najlepiej samemu przejść się i po oglądać.W media Markt możesz zobaczyć ,choć wątpię żeby tam był duży wybór.Gdy bylem ostatni raz we Wrocławiu ciężko było gdziekolwiek dostać do pomacanie coś lepszego.Pamiętam ze gdzieś na rynku jest jakiś sklep ze sprzętem foto i ze było tam kilka Vortexow chyba Nikonow,nawet pozwoli mi sprawdzić Lornetkę Vortex Razor przed sklepem.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

a tam....
kupic lekkie dachowe 8x32. Lekkie, pólkilogramowe najwyzej. Żadnych normalnych porro, może być odwrotne porro 8x28, a nawet 8x25. Rozumiem, że lornetka wyłacznie na dzień i do turystyki oraz, że nie jesteś zagorzałym fanem najlepszej optyki (tzn. nie miałes wiele do czynienia z bdb. lornetkami większych rozmiarów)...
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Jesli nie chcesz wydac 3x wiecej niz za tego nikona wspomnianego na poczatku, to bierz porro, ex 7x35 jest najlepszym mozliwym wyborem za taka cene. nie dosc ze obraz 2x lepszy, to cena znosna.

Ja bym lornetek 10x25 nie skreslal, one sa naprawde dobre, ale w wyzszym przedziale cenowym. Mnie sie jeszcze ta wydaje obiecujaca, ale nie patrzylem przez nia (william optics ferrari 8x25):
http://www.ceneo.pl/1384397
 
 
Pawel.K 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

Lornetkę chcę wykorzystywać głównie do turystyki. Potrafię docenić dobry sprzęt, ale na początek kilkaset zł. musi wystarczyć. Być może kiedyś przyjdzie czas na szkła za 4 czy 8 tysięcy, chociaż jak gdzieś czytałem, jakość przy bardzo drogich lornetkach nie rośnie wprost proporcjonalnie do ceny. Inna sprawa, że do tej pory myślałem, że im mocniejsza lornetka (w sensie powiększenia) tym lepiej przez nią widać, bo przecież lornetka powinna dobrze przybliżać. Teraz wiem, że nie koniecznie tak to wygląda. Ale rodzi się kolejne pytanie. Ile trzeba wydać żeby nie było "kanału"? Od Jakiej granicy cenowej można mówić, że to nie jest już wyrób lornetkopodobny?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

To zalezy tylko i wyłacznie od Ciebie... od tego co jesteś w stanie zaakeptować a czego nie. I to też zalezy od rozmiaru. Wśród lornetek małych trudniej o jakość za niską cenę :-(
 
 
PUMA_No1 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

Cześć, posiadam Sportstar'a EX 8x25. Daje on całkiem przyzwoity obraz jednak rewelacji nie ma. Najbardziej doskwiera mi jego ostrość, ponieważ na przykład stare Tento 7x35 jest wyraźnie ostrzejsze. Niewygodnie się ją trzyma i trochę przeszkadzają mi też drgania (dlatego 10x25 nie polecam, bo będzie jeszcze gorzej). Ta lornetka nie jest jednak taka zła - to ja jestem wybredny ;) Powiem tak, póki nie masz bezpośredniego porównania do czegoś lepszego to będziesz zadowolony. Ja kupiłem tego malucha na wycieczki rowerowe, jeżdże głównie po górach/lasach i bałbym się (choć nie wiem czy słusznie???) wozić w plecaku znacznie droższy sprzęt ze względu na ciągłe duże drgania - może to uszkodzić/rozkolimować lornetkę???
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

kilkaset zlotych jak najbardziej wystarczy na bardzo dobra i mala lornetke porro. Za ta sama jakosc w dachowce cena jest 2x wyzsza, zatem porro od 300zl, a dach 700zl. Czy to oznacza dla ciebie 2x lepsza? Moim zdaniem za 600zl mozna kupic 2x lepsza niz za 300 zl, wiec w tym przedziale ta zasada sie jeszcze sprawdza dla mnie.

Ja swoje propozycje podalem, dodam jeszcze porro: nikon travelite i dachowa olympus wp. Faktem jest, ze bardzo male dachowki moga byc trudne w obsludze, ale skoro napisales, ze ogladales taka w sklepie i nie zauwazyles takich problemow, to nie ma sie czym przejmowac.

Dobre lornetki podczas jezdzenia na rowerze sie nie rozkolimowuja, a zle sie rozkolimowuja od lezenia w szafie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

Zakładam, że waga ma znaczenie. W gruncie rzeczy masz spory wybór, np.
http://www.lornetki.pl/ka...idProdukt=3219, http://fotozakupy.pl/lorn...ort-8x32,7849s, http://fotozakupy.pl/lorn...0x40-cf,10865s, http://fotozakupy.pl/lorn...x-9x25cf,7265s, http://fotozakupy.pl/lorn...10x36-dcf,5864s i wiele, wiele innych (choćby Olympus i Pentax).
Nikon ex 7x35 jest dość ciężki ale to tez kwestia gustu.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

Steiner safari 8x30 dla mnie optycznie bardzo dobry i niezniszczalny sprzęt ( made in germany ;) zalicza ze mną wszystkie podróże, również na rowerze i jestem o niego spokojny.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   

Santre napisał/a:
Steiner safari 8x30 dla mnie optycznie bardzo dobry i niezniszczalny sprzęt ( made in germany ;) zalicza ze mną wszystkie podróże, również na rowerze i jestem o niego spokojny.
Trzeba dodać ze Lornetka posiada indywidualne ogniskowanie o ile się nie mylę.
A sprzęt naprawdę ciekawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15