Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test lornetki Leica Ultravid 10x42 HD
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   Test lornetki Leica Ultravid 10x42 HD

Zapraszam do lektury:
http://optyczne.pl//index...etki&test_l=216

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Lornetka super ,jednak zawsze w tej klasie brakuje mi pola widzenia .Kurcze coraz częściej myślę o kupnie czegoś większego może nie 10x42 a 8x42 . Kowa za bardzo podoba się mojej dziewczynie :oops:
 
 
Irex 
Rozmowny
czarnozolty



Pomógł: 2 razy
Posty: 250
Skąd: Znikąd
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Kup Kowe 8,5X44 XD a nie Bedziesz zalowac , mam ja 2 lat i ciagle sie nia zachwycam , CA praktycznie nie istnieje :grin:
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Irex napisał/a:
Kup Kowe 8,5X44 XD a nie Bedziesz zalowac , mam ja 2 lat i ciagle sie nia zachwycam , CA praktycznie nie istnieje :grin:


Wielkiego interesu nie zrobi w tym przypadku. Dostanie lornetkę o powiększeniu prawie identycznym, mniejszym polu pozornym i liniowym. Dostanie za to większą zrenicę czyli jakies 15 minut przewagi przy obserwacjach rano i wieczorem. Żaden interes. Kup 10,5x44 którą zobaczysz wiecej ( mam na mysli odleglość) niż każdą ósemką :)
 
 
az
Uczestnik


Posty: 88
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

nie kupuj 10 , 8 pozwala na dłuższe obserwacje i niedrga tak jak jesteś zmęczony, obetnij jeszcze 5 minut obserwacji i kup 32 mm a dostaniesz największe pole widzenia :lol:
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

az napisał/a:
obetnij jeszcze 5 minut obserwacji i kup 32 mm a dostaniesz największe pole widzenia :lol:
Taka to już mam swoja Kowe :mrgreen:
Irex, Dudi, Ciekawe propozycje ,na razie to jednak moje bardzo odlegle plany ,choć podoba mi się nowy svarek SLC 8x42 WB HD. Macie racje co do jednego ze może przydało by się coś o powiększeniu x10,jednak chyba maja trochę za małe pola widzenia jak dla mnie.Pozdrawiam i Wesołych.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Kup Swarka EL 10x50. On ma aż 6.6 stopnia i to bardzo ostre 6.6 stopnia. Bawiłem się nim na targach i bardzo mi się spodobał.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Irex napisał/a:
Kup Kowe 8,5X44 XD

Cytat:
Kup Swarka EL 10x50. On ma aż 6.6 stopnia i to bardzo ostre 6.6 stopnia. Bawiłem się nim na targach i bardzo mi się spodobał.

dzięki za porady ,będę myślał :mrgreen: jednak na razie tak jak pisałem odlegle plany.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Masz lunetę na otwartą przestrzeń... na czort Ci lornetka dziesiątka? Różnica powiększeń marginalna, pole widzenia mniejsze, w lesie czy w trzcinach i tak chodzi o to by drania namierzyć, a ze szczegółami poobserwujesz ósemką tak samo dobrze. To wszak nie takie wielkie odległości.

A tak po prawdzie... czy 8 czy 10 to wyłącznie kwestia osobniczych preferencji :-) Do obu jest jakieś uzasadnienie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez RB Sob 23 Kwi, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

RB napisał/a:
Masz lunetę na otwartą przestrzeń... na czort Ci lornetka dziesiątka? Różnica powiększeń marginalna, pole widzenia mniejsze, w lesie czy w trzcinach i tak chodzi o to by drania namierzyć, a ze szczegółami poobserwujesz ósemką tak samo dobrze. To wszak nie takie wielkie odległości.
Po prostu chyba będę potrzebował drugiej Lornetki ,kobieta coraz częściej przejmuje moja Kowe :wink: .Jak na razie nic nie kupuje ot tak głośno myślę :wink: ,po prostu chyba nie chciał bym dublować Lornetek.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Oooo, Ty już Lornetki potrzebujesz, żadnego tam chłamu z małej litery pisanego :razz:

Twoja wola. Moja żona woli 10-tki, to ma dziesiątke. Może weź kup swojej to co ona by chciała, zamiast kupować sobie? Wiesz jak zapunktujesz :mrgreen: (pod warunkiem, że wydasz adekwatną sumę :-) )
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

RB napisał/a:
Oooo, Ty już Lornetki potrzebujesz, żadnego tam chłamu z małej litery pisanego :razz:
Hehehhe głupi nawyk :oops:
RB napisał/a:
Może weź kup swojej to co ona by chciała, zamiast kupować sobie?
O to chodzi ze to właśnie ta Kowa jej podchodzi:)
Nio nic na razie to i tak gdybanie.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

Dawid1984 napisał/a:
O to chodzi ze to właśnie ta Kowa jej podchodzi:)


A coś innego podobnej klasy i wymiaru widziała :wink: ?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

Z tym niedublowaniem to b. dobry pomysl. Ale do kompletu to ja bym wzial Docter Nobilem 10x50.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011   

RB napisał/a:
A coś innego podobnej klasy i wymiaru widziała :wink: ?

Nio właśnie nie widziała ,jedynie Nikona EX 10x50
Cytat:
Z tym niedublowaniem to b. dobry pomysl. Ale do kompletu to ja bym wzial Docter Nobilem 10x50.
Hmmm to ciekawe ale chyba aż za duże.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14