Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Starą lornetkę na nową
Autor Wiadomość
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Jeśli używałeś 7x, to bym radził Nikona ACTION EX 7x35. http://fotozakupy.pl/lorn...n-ex-7x35,4557s
Ma dobre odwzorowanie kolorów i bardzo duże pole widzenia.
Są w sklepach Fotojoker i można spokojnie się pobawić przed zakupem.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

teraz to dopiero mam młyn w głowie, nikon lub olympus? i to jest piękne na forum,że człowiek szuka dziury w całym,no nic jakąś decyzje należy podjąć... narazie zastanawiam sie bo z 300 stów ktore planowalem wydac zrobiło się do 530zł. jak posiedze z Wami jeszcze z dwa dni to sprzedam samochód i wtedy bedzie za co sprzęt kupić heheha...,narazie dziekuje wszystkim za pomoc i jak coś Wam jeszcze przyjdzie do głowy to piszcie,pozdro...
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Przyzwoite lornetki zaczynają się od 1000zł. :idea:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Coś jeszcze? Np. Opticron Aspheric - 450 PLN. Nie patrzyłem, opinie zbiera dobre jak na cenę (w naszym kraju niezbyt popularna, ale jak najbardziej dostępna). W ogóle to jest trochę sprzętu tak do 5 stów. Oczywiście i te najtańsze modele za ca. 3 stówy to oczywiscie nadają się do użytku, a jakże. Ale Ty juz masz lornetkę, więc po co Ci siekierkę na kijek...

Guliwer, granica cenowa przy której zaczynają się przyzwoite lornetki zależy wyłącznie od poziomu przyzwoitości użytkownika :mrgreen:
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

W takim przedziale cenowym i z takimi zalozeniami, to bym tez chyba wzial EX...
Tyle, ze RB ma racje, ja chodzilem z ruska dopuki mnie nie bylo stac na ponad tysiac. I w sumie nie zaluje... Czym innym jest chodzic bez lornetki i szukac jakiejs, a czm innym wymieniac. Raczej bym zostal z ta kasa. Mysle, ze PZO tez za 200zl sprzedasz...

Guliwer, Ty ze swoja kolekcja to masz na mnie destrukcyjny wplyw... Dobrze, ze Arek wszystkiego nie wypisal.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Guliwer napisał/a:
Jeśli używałeś 7x, to bym radził Nikona ACTION EX 7x35.
Tez sadze ze to był by dobry wybór :mrgreen:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Jeśli są pieniądze na 8x40 to moim zdaniem powinno być lepiej niż 7x35. Ciekawa opcja to Olympus 10x42 za 540. Trochę żałuję, że nie ma (na razie) Nikona ex 10x40.
PS. Ciekawa, tańsza oferta http://fotozakupy.pl/lorn...port-8x32,7849s a tutaj ranking sprzedaży http://fotozakupy.pl/lorn...py/lornetki,30k
 
 
KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

Hej.Za waszym pośrednictwem i dozbieraniu wiekszej gotówki, myśle o 4 modelach,mianowicie; 1) Nikon ACTION EX 8x40, 2) Nikon ACTION EX 7x35, 3) Olympus 8x42 EXPS I, 4) Olympus 10x42 EXPS I. Przypomne że głownie będe oglądał ptaki w locie,drzewach,zbiornikach wodnych i troche astro.(jeśli wogóle przy tych modelach ma to sens) pomóżcie proszę jeszcze ten jeden raz,który według Waszej fachowej opini jest dla mnie odpowiedni i dlaczego konkretnie ten model, każdy Wasz post jest dla mnie cenny i rozważam indywiualnie za co dziękuję.Fajnie ,żę jest to forum i można się dużo nowego dowiedzieć,poradzić i nauczyć od ludzi,którzy mają o tym pojęcie.pozdrówka...
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

KOWAL napisał/a:
według Waszej fachowej opinii jest dla mnie odpowiedni i dlaczego konkretnie ten model
Moim zdanie dwa pierwsze modele wchodzą w grę tylko ,olympusy maja tragiczne tzn bardzo małe pole widzenia. Ktory z tych dwóch Nikon to już indywidualne preferencje.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

Dawid1984 napisał/a:
KOWAL napisał/a:
według Waszej fachowej opinii jest dla mnie odpowiedni i dlaczego konkretnie ten model
Moim zdanie dwa pierwsze modele wchodzą w grę tylko ,olympusy maja tragiczne tzn bardzo małe pole widzenia. Ktory z tych dwóch Nikon to już indywidualne preferencje.


To nie tak :-) Olympusy mają małe pole (ósemka już IMO znośne), ale za to jest to pole w miarę dobrego widzenia. Nikon ma pole ogromne, ale... po brzegach już daje mało przyjemnie efekty wizualne (na tyle mało przyjemnie że już mogą drażnić). Wybór jak zwykle zależy od finalnego użytkownika.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

KOWAL ja z Twojej listy skreśliłbym jedynie 7x35 (Ty tego wcale robić nie musisz) bo dobór lornetki to sprawa indywidualna. Trudno wyczuć co Ci spasuje - to dopiero pokaże życie.

Jeśli dla kogoś jakość obrazu i powiększenie jest istotniejsze niż pole - temu Olympus 10x42 - zdecydowanie
http://www.optyczne.pl/15...x42_EXPS_I.html

Jeśli ktoś jednak woli 8x i większe pole widzenia - Nikon 8x40.
Olympus 8x42 to jakiś kompromis między powyższymi ale z lornetek 8x mi bardziej pasowałyby Nikon choć jest nieco cięższy.
Generalnie ja tutaj bym wybierał między Olympusem 10x42 a Nikonem 8x40.
 
 
KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

i zaś dylemat...hmmhmm... jeśli na żywo uda mi się porównać te modele względem siebie to "trafiony zatopiony" raczej zakupiony.Najczęściej przewija się polecany Nikon 8x40. i to chyba najlepsza wstępnie alternatywa,a czas pokaże co wybiorę... Wydaje mi się,żę dla mnie ważniejsze jest większe pole niż troszkę większe powiększenie,tym bardziej,że między 8 a 10 nie ma,aż tak znacznego powiększenia prawda? a może się myle? zresztą wole podpatrzeć ptaka gdzie usiadł czy frunie(wieksze pole),niż nie zobaczyć go wcale.Dzieki raz jeszcze...
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

KOWAL napisał/a:
tym bardziej,że między 8 a 10 nie ma,aż tak znacznego powiększenia prawda? a może się myle? zresztą wole podpatrzeć ptaka gdzie usiadł czy frunie(wieksze pole),niż nie zobaczyć go wcale.Dzieki raz jeszcze...
Dobrze prawisz i faktycznie miedzy x8 a x10 różnica jest minimalna.
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

Dawid1984 napisał/a:
KOWAL napisał/a:
tym bardziej,że między 8 a 10 nie ma,aż tak znacznego powiększenia prawda? a może się myle? zresztą wole podpatrzeć ptaka gdzie usiadł czy frunie(wieksze pole),niż nie zobaczyć go wcale.Dzieki raz jeszcze...
Dobrze prawisz i faktycznie miedzy x8 a x10 różnica jest minimalna.


Minimalna jest róznica między 7 a 8. 10- tką zobaczysz więcej zwłaszcza na wiekszych odległościach zakładając oczywiscie, że dasz rade utrzymac ją bez większych drgań i nie jest gorsza optycznie od 8-ki. Wybierałbym między tym co podał Abs
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 08 Maj, 2011   

Dla mnie powiększenie 8x to trochę mało choć ma istotną zaletę - można stabilnie utrzymać obraz. Gdybym miał mieć jedną lornetkę wybrałbym powiększenie 10,5x. Jednak co komu pasuje - każdy może mieć swój gust. Ważną rzeczą jest jakość samej lornetki - tutaj (Ex-y, Oly.) optyka daje już radę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14