Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na prezent
Autor Wiadomość
hehahe 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   Lornetka na prezent

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Chcę kupić tacie prezent urodzinowy i wybór padł na lornetkę. Zawsze jak gdzieś wyjeżdżamy to mówi, że by się przydała itp.
Problem jest jedynie taki, że w ogóle się na tym nie znam i wolę zapytać się na forum niż bez jakiejkolwiek wiedzy iść do sklepu i kupić, bo zazwyczaj w ten sposób kupuję się jakiegoś bubla. Chciałbym się zmieścić w 500zł. Jednak nieznacznie mogę dopłacić.

dzięki i pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Hej!

Gdzie wyjeżdżacie i na co by tata najchętniej patrzył.

Arek
 
 
hehahe 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Trochę się już zorientowałem i dowiedziałem się że są jakieś do zastosowań astronomicznych, ale za bardzo o takie mi nie chodzi, chociaż fajnie by było czasami popatrzeć w gwiazdy.
Bardziej chodzi mi o przybliżanie widoków, szczytów gór. I zaznaczam, że będzie ona bardziej służyła do użytku rekreacyjnego niż profesjonalnego.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

No tak. Ale do gór i na wycieczki to coś małego i lekkiego, a na gwiazdy to większe i cięższe. Trudno to pogodzić. Dlatego musisz zdecydować na czym bardziej tacie zależy. Może to pomoże w określeniu wymagań:

http://optyczne.pl/index.php?art=205
http://optyczne.pl/index.php?art=189
 
 
hehahe 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

To powiedzmy, że gwiazdy by odpadały i same krajobrazy i widoczki.
Na innej stronie polecali 12x50 Nikona. Nie mam tylko odwzorowania jak mocne jest to przybliżenie i czy do podziwiania widoczków ogólnie rekreacyjnie wystarczy?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

hehahe napisał/a:
Na innej stronie polecali 12x50 Nikona.


Jeśli chodzi o lornetki to jesteś na najwłaściwszej stronie z możliwych :)

Na wycieczki kupuje się zwykle coś małego klasy 28-36 mm, czasami 40-42 mm. Do astro typowo od 50 mm w górę. Jak widać zazębienie się obu klas następuje w okolicach 42-45 mm. I takie coś polecam.

Powiększenie to kwestia gustu. Jeden lubi mniejsze i większe pole widzenia, drugi lubi bardziej "ściągać".
Model 10x42 wydaje się więc tutaj rozsądnym kompromisem. A jak już mamy 10x42, to bierzemy nasz ranking: http://optyczne.pl/rankin...etek-10x42.html
i jedziemy od góry. Pierwszą lornetką w cenie około 500 zł patrząc od góry listy jest Olympus 10x42 EXPS I. I jest on zdecydowanie godzien polecenia.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Bardzo lubię tego Olymusa może być to rzeczywiscie dobry wybór. Praktycznie ma jedną wadę - małe pole widzenia ale pozostałe parametry rekompensują tę niedogodność. Jeżeli pole widzenia miałoby okazać się istotnym kryterium warto pomyśleć o Nikonie ex 8x40.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Abs napisał/a:
warto pomyśleć o Nikonie ex 8x40.
Lub o 7x35
 
 
hehahe 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Właśnie miałem już zamówić tego olympusa, jednak miałem przed chwilą w ręku lornetkę Delta Optical 8-20x50 i poza tym, że była dużych rozmiarów to miała bardzo dobre przybliżenie. Nie mam pojęcie co to w ogóle za firma ale podejrzewam, że Olympus będzie lepszy.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Ta Delta to zoom - żadną miarą nie przystaje do jakości Olympusa. Obraz z zoomów jest bardzo wąski i ciemniejszy. Lornetka zoom - pozornie uniwersalna a taką nie jest - służy gł. do obserwacji punktowych. W ręku można komfortowo utrzymać przybliżenia do ok. 12x Na większe zaleca się statyw.
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Nie ma lornetek uniwersalnych (poza koszmarnie drogimi Duovidami firmy Leica).
Za ok. 500 zł można kupić 2 lornetki.
Do turystyki lekką, małą, niezłą optycznie i idealną na prezent http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,7268s
Oraz większą "stacjonarna" http://fotozakupy.pl/lorn...-10x50-cf,4552s
lub 12x50. Albo "dozbierać" więcej i kupić EXa z parametrami 10x50 lub 12x50.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Także dobry pomysł. Ten Nikon 10x50 jest bardzo fajną lornetka uniwersalną. Nikona 8x25 posiadam i sobie chwalę. Możliwości wyboru jest jeszcze więcej.
Jeśli człowiek dużo szuka tym więcej opcji odnajdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14