Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 400D. Problem z buforem ?
Autor Wiadomość
Miro
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   Canon EOS 400D. Problem z buforem ?

Mam takie pytanie. Jestem świeżym użytkownikiem Canona EOS 400D i spotkałem się z dziwną sytuacją. Zgodnie z opisem producenta zdjęć seryjnych jestem w stanie wykonać 27 po czym blokuje się bufor i następuje kilku sekundowy zrzut do pamięci. ALE... robię już w trybie zwykłym 10 zdjęć pod rząd w odstępach powiedzmy 3-4 sekundowych i po tych 10 zdjęciach zapycha mi się bufor na kilka dobrych sekund (około 10 sekund). Czy to normalny objaw. Dodam, że kartę mam szybką Kingston Ultimate 2GB/133x.

Proszę o pomoc, bo być może coś źle ustawiłem lub coś jest nie tak z aparatem..
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

A robisz JPG-i czy RAW-y?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Miro napisał/a:
robię już w trybie zwykłym 10 zdjęć pod rząd w odstępach powiedzmy 3-4 sekundowych i po tych 10 zdjęciach zapycha mi się bufor na kilka dobrych sekund (około 10 sekund). Czy to normalny objaw.
Jeśli robisz zdjęcia w trybie RAW i możesz zrobić max. 10 fotek to zupełnie normalne. Jeśli w JPEG to sprawdź z inną kartą. Podawana przez producenta liczba zdjęć seryjnych 27 dotyczy zdjęć w trybie JPEG.
 
 
Miro
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

No z inną kartą sprawdzałem - jest to samo. I nie chodzi mi tu o tryb zdjęć seryjnych, a zwykłe pstrykanie kilku zdjęć pod rząd. Zdjęcia robię w JPG w najlepszej jakości. Być może ktoś posiada taki aparat - prosiłbym o porównanie czy występuje ten sam efekt. Podkreślam nie jest to tryb zdjęć seryjnych.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Nie jest istotne, czy to zdjęcia seryjne czy szybko po sobie robione pojedyncze. Nawet karta tutaj nie jest ważna. Bufor aparatu ma zmieścić ponad 20 zdjęć w jpg i już!. Warto tym problemem zainteresować serwis.

Tak na marginesie to sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie włączyłeś opcji RAW + JPG bo wtedy to będzie oczywiste, że się szybko zapycha.
 
 
Miro
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

No i niby mieści - po pierwszym włączeniu można zrobić więcej zdjęć - nawet 20, zależy też wszystko od ilości szczegółów widocznych na zdjęciu. Ale jak bufor się już raz zapcha to koniec, muszę odczekać jakieś 10 sekund do następnego zdjęcia, zrobię i znowu "BUSY" i znowu czekaj 10 sekund... poronione jakieś. Ile czasu ten bufor potrzebuje na całkowite wyczyszczenie się?

Co do serwisu Canon'a to totalna porażka. Pan mi nawet nie dał zdania dokończyć czego ja chcę i skwitował "nie udzielamy porad telefonicznych - proszę dostarczyć sprzęt to technik sprawdzi". Tylko, że ja nie mogę sobie pozwolić na oczekiwanie 30 dni, bo technik będzie sprawdzał rzecz wydawałoby się dla niego oczywistą.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Najbardziej ta pojemność zależy od wysokości ISO. Jak dasz ISO 1600 to pliki są dużo większe.
W wizjerze powinieneś widzieć ile zdjęć można zrobić (powinno być w prawym dolnym rogu). Po zapchaniu bufora jest cyfra zero. Wraz z upływem czasu pokazują się coraz wyższe cyferki. Już po pokazaniu się jedynki powinieneś mieć możliwość zrobienia kolejnego zdjęcia. Jeżeli tak nie jest to coś jest nie tak. Tzn. kolejne cyferki się nie pokazują albo się pokazują (np. 4,5,6) a Ty dalej nie możesz zrobić zdjęcia. W takiej sytuacji tylko serwis.
Zobacz jeszcze czy masz wyłączoną redukcję szumów (jeżeli włączyłeś to wyłącz i sprawdź na wyłączonym). Co do samej prędkości zgrywania to tutaj karta ma dużo do powiedzenia, ale taka mająca transfer około 20 MB/s jest raczej optymalna i szybsza niewiele pomoże.
 
 
Miro
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Czy aby na pewno mówimy o tym samym aparacie ? Mam informację, że mogę wykonać 240 zdjęć i co zrobię fotkę to spada liczba o jedno. A jak się zapcha bufor to po prostu mam migający napis BUSY i muszę czekać, aż łaskawie zniknie...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

MM napisał/a:

W wizjerze powinieneś widzieć...
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

MM napisał/a:
W wizjerze powinieneś widzieć...
a dokładnie ostatnia cyfra po prawej stronie. Jeśli nie robisz zdjęć to wyświetla się cyfra „9” (w trybie JPEG). Jeśli zrobisz szybko kilka zdjęć to cyfra ta maleje, aż skrajnie może osiągnąć wartość „0”. Jeżeli aparat i karta jest OK to można robić serię nawet 30 zdjęć JPEG z odstępami po ok 0,5 sek (w trybie zdjęć single shoting) i bufor się nie zapycha a w wizjerze jest cały czas cyfra „9”... Sytuacja zmienia się w przypadku zdjęć RAW, ale dla JPEG-ów nie ma prawa zapychać się po 10 fotkach. Jeżeli nawet bufor już jest zapchany na max. tzn wyświetla się napis „busy” i cyfra "0" w wizjerze to powrót do cyfry "9" powinien trwać max. ok 15 sek. (jeśli nie robisz kolejnych zdjęć). Z tego co opisujesz to jednak chyba serwis... :(
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

jeszcze jedno, robisz format karty przy jej pierwszym użyciu ? (ewentualnie sprawdź czy sytuacja występuje także po ponownym formacie karty). Miałem kiedyś przypadek że C 350D przytkał się bo na karcie porobiły się jakieś dziwne foldery i było ich ze 100... po formacie karty wszystko wróciło do normy.
 
 
Miro
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Z kartą wszystko OK - formatowałem, nawet dzisiaj zadałam ostatni firmware do aparatu. A ta cyfra o której wspominacie wcześniej to u mnie jest, ale niewzruszona stoi na "9" - jedynie jak "BUSY" się robi to znika obok to zielone kółeczko.
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

to jest wizjer wedlug ciebie?
 
 
Miro
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

rafid78 napisał/a:
to jest wizjer wedlug ciebie?


Nie rozumiem...
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

a kto wkleil zdjecie wyswietlacza i chcial aby mu pokazano ta cyferke?edycja postow szybko dziala...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15