Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamiana 400D na 40D ? a może 5D
Autor Wiadomość
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   Zamiana 400D na 40D ? a może 5D

Witam,
Sprzedaję jutro 400D. Mam plan aby zamienić go na 40D. Czy taka operacja ma sens? Myślę, że MM mógłby coś powiedzieć na ten temat.
Mam optykę
1. 24-105 L
2. 100-400 L
3 90 Stałka Tamron

Zależy mi zdecydowanie na jakości. szumy, ostrość, i to coś co chwyta za serce:)
Na 40D mam już kasę, na 5D jeszcze nie,ale trochę mogę poczekać jeśli warto.
Co kupić ? oto jest pytanie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






protazy 
Bywalec


Posty: 155
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Jeżeli nie potrzbujesz koniecznie tych tych 6,5 kl/s to warto dozbierać na 5D bo to zupełnie inna bajka :wink: Sam niedawno przesiadłem się z 30D na piątkę i wciąż nie mogę wyjść z zachwytu :D i nawet moje szkiełka dostały na tej matrycy skrzydeł :lol:
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Mam obecnie kolegę w USA i pisał, że za 2000USD to by znalazł,
MOże warto?. Boję się tylko gwarancji
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Chciałby gdzieś zobaczyć porównanie tych samych scen z 5D i np 30D. Czy to jest gdzieś możliwe?
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Jest jeszcze druga kwestia. 100-400L trochę mi się skruci. Mieszkam praktycznie w lesie i poluję na sarny, dziki, lisy i całe te dobro:) Czy ten temat też wypadnie lepiej z 5D mimo mniejszego zoom'u?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Nic Ci się nie skróci. Ogniskowa to ogniskowa. Wycropujesz sobie...
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

tak sobie pomyślałem 13 do 10 i wyjdzie na to samo
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Czy wrazie draki( wadliwa sztuka) 5D można liczyć na Canon Polska, czy mnie oleją, że kupiony za wielką wodą?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Jak zapłacisz, nie oleją :)
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

To co Ty Arku radzisz? 40D jutro czy poczekać na 5D 3 tygodnie. Czy ta różnica w cenie jest adekwatna do jakości. Nie chodzi mi tu o bajery. Tylko jakość zdjęć. No i te moje szkła.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

No 5D pod względem jakości obrazu to inna liga. Ale może warto się trochę wstrzymać?
Krążą plotki, że w listopadzie ma wyjść 5D MkII, wtedy 5D powinno jeszcze stanieć.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Jakość to inna bajka i moim zdaniem warto. Sam miałem zamiar sprzedać swoje 20D i kupić 40D... 20D sprzedam (w sumie to już mi kumpel zabrał :lol: ), ale kupię... chyba drugie 5D, tylko w nowszej wersji (a niedługo wyjdzie). Na pokazy lotnicze i tak mi obiecał pożyczać a do innych celów szybkiego body z cropem nie potrzebuję.
Co do cropowania takiego 40D... kiedyś liczyłem to dla dwudziestki, wychodziło mi, że 5D by musiał mieć 20 mln pikseli. Jeżeli 40D ma 10mln to aby mieć ten sam efekt na piątce to ta by musiała mieć marne 25 mln pikseli. Więc cropowanie tutaj nic nie pomoże. Inna sprawa, że crop z 5D potrafi być takiej jakości, że jak bardzo dobrze zrobisz zdjęcie to mało kto się kapnie, że to crop a nie pełna fota. Taka jest jakość :lol:
Ad meritum.... chcesz mieć super jakość to TYLKO 5D, na tym body szkła naprawdę dostają skrzydeł. A body jest niezawodne, jak będzie działało przy zakupie to naprawdę ciężko jest je zepsuć. Gorąco polecam.
Ostatnio zmieniony przez MM Sro 19 Wrz, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

To zostanie mi wygrzebać z szafy HP 945 do zabawy i może rzeczywiście poczekać. Jestem trochę w gorącej wodzie kompany. Jak małe dziecko muszę mieć natychmiastttttttt :oops: Prześpię się z problemem. Jak mam kupić 40D i nie zobaczyć różnicy w jakości to bym się lekko zjadowił :twisted:
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

MM a myślałem, że już masz 40D
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Ja porównywałem sobie 20D i 40D, powalającej różnicy nie widzę, 20D to jest naprawdę wyśmienita i bardzo udana puszka. Różnica pomiędzy tymi aparatami a 5D... inna liga, patrząc na cropie to nawet nie różnica jednej ale dwóch klas :wink:

40D tylko sobie testowałem, sezon "pokazowy" już się w lotnictwie skończył, więc by nowa pucha tylko zalegała niepotrzebnie w torbie i służyła jedynie jako zapas na ślubach. Więc bez sensu to byłby zakup skoro ceny do wiosny (kiedy znowu mi się przyda) znacząco spadną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14