Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamiana 400D na 40D ? a może 5D
Autor Wiadomość
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

no to wygląda na to, że znowu popłynę na kasę. Poza tym pocieszam się, że i tak nie miałem szerokiego kąta a to tak lekko 3000 tyś. Więc 24 przy 5D da mi małe co nieco i wyjdzie kasą na to samo :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

MM wielkie dzięki za radę. Myślałem ,że różnicz wieku 5D i 40D mimo wszytko wyjdzie na + dla 40D. Nie wszystko dobre co nowe, nawet w elektronice.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

Jak masz 24-105 to poznasz przy 5D co to znaczy mieć zarąbistą winietę na szerokim kącie :lol: Jeżeli do tego UV czy polar jest dość gruby to jest szansa, żeby go sobie pooglądać (fizycznie) na zdjęciach :lol: :lol: :P
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007   

mam UV B&W MRC
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Żeby nie otwierać nowego wątku, ja też czekam na nastepcę 5D, czą są jakieś przecieki ile będzie kosztował w dacie premiery?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

MartinF napisał/a:
Żeby nie otwierać nowego wątku, ja też czekam na nastepcę 5D, czą są jakieś przecieki ile będzie kosztował w dacie premiery?


Masz swoje lata a chcesz uprawiać wróżbiarstwo :roll:
Dowiemy się w momencie premiery, ale dzięki dużej konkurencji spokojnie kupisz nową puchę poniżej 10.000.
Ja mam nadzieję, że jak dla siebie to załatwię sobie w okolicach około 9000.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Też myslę, że cena nie powinna być wyższa od 10.000, konkurencja jest spora a i do marków już całkiem niedaleko, ale pożyjemy, zobaczymy :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Jeśli D300 będzie kosztował na poziomie 6500 zł, to następca 5D nie może kosztować
więcej niż 9000 zł. No chyba, że Canon lubi strzały w kolano.

Arek
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

O gustach się nie dyskotuje, może ktoś lubi ból :D , ale wydaje mi się że masz rację. Szkoda, że w 300 nie ma pełnej klatki, bo wtedy byłaby to walka cenowa, a tak 5D zawsze będzie w tym zakresie o krok do przodu i uzytkownicy, którzy bardziej cenią jakość fotek od funkcjonalnosci body, zapewne wybiorą jednak nastepcę 5D, chyba że cena będzie zaporowa.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Druga opcja jest taka, ze 5D pójdzie w kierunku 3D. Czyli dołożą jakieś uszczelki, wbudownego gripa, lepszy AF itp. Problem w tym, że to mało prawodopodobne, bo
on by się niebezpiecznie zbliżył 1D MkIII zarówno właściwościami jak i ceną.

Dla mnie więc te parametry, które ostatnio przeciekły są bardzo prawodopodobne:

The 5D Mark II name is not yet finalised but likely

It could be launched as soon as November 2007 to 'take the edge off' D300 availability – otherwise it will be January 2008 for PMA.

It's best thought of as a '1Ds III lite' (in the same way as the 40D is a '1D III lite')

Specs:

* DIGIC III
* 14 bit RAW
* 16 MP sensor using the same technology as the 1D III
* 3 inch screen, live view etc.
* Body very similar to the 40D except for different pentaprism / viewfinder etc.
* Upgraded AF (like the 40D but with assist points)
* Limited weather sealing etc. (like the 40D)
* Still not a sports camera – it will be 4 or 5 fps.
* Same firmware features as 40D (highlight tone priority etc.)
* Image quality beats the current 1Ds II
* Pricing still being finalised. Will be 'a bit more than the D300'



To wygląda na bardzo rozsądny kompromis we wszystkim:

1. Canon nie lubi dawać dużo przy upgradzie, a tutaj jest w sam raz
2. Aparat jest wyraźnie lepszy od 5D, ale nie zagraża pozycji 1D III
3. Solidnie konkuruje z D300 zarówno własnościami jak i ceną
4. Canon ma go w szufladzie od roku więc może go spokojnie puścić w listopadzie

Arek
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

W zasadzie to by mi wystarczyło, głównie zależy mi na poprawie dziłania AF zwłaszcza przy jasnych obiektywach, większa matryca i większy zakres bitowy powinien poprawić plastykę obrazu i jego jakosc. Na predkości nie zależy mi, więc chyba będzie to aparat wreszcie dla mnie, inne bajery nie potrzebne mi są. Na uszczelnieniach też mi aż tak niezależy, choć się przydadzą.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Arek napisał/a:
Druga opcja jest taka, ze 5D pójdzie w kierunku 3D. Czyli dołożą jakieś uszczelki, wbudownego gripa, lepszy AF itp. Problem w tym, że to mało prawodopodobne, bo
on by się niebezpiecznie zbliżył 1D MkIII zarówno właściwościami jak i ceną.

Niebyłoby to korzystne na mas ale Canon może się zdecydować na taki krok w ramach konkurowania z Nikonem D3. Canon wprowadzając model 3D rozcieńczy rynek profesjonalny przez co Nikonowi będzie trudniej wykroić swój kawałek tortu. Mimo, że 3D nie konkurowałby bezpośrednio z D3 wpływałby na udział Canona w rynku profesjonalnym.
Arek napisał/a:
Dla mnie więc te parametry, które ostatnio przeciekły są bardzo prawodopodobne:
[...]
* 16 MP sensor using the same technology as the 1D III

To byłaby dobra wiadomość dla testów bo gęstość upakowania pikseli będzie bliższa gęstości 20D ;-D
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Wracając do tematu postu. Dzisiaj były testy porównawcze 30D z 40D.
Nie jakieś mega testy tylko małe teściki ukierunkowane na szumy. Po przeczytaniu artykułu na fotopolis, postanowiłem sprawdzić to w REALU.
Niestety te super niskie szumy nie są wcale takie niskie. 30D nie ustępował ani na krok 40D. Tylko minimalnie był ostrzejszy. Powtarzam minimalnie. 1600 i 3200 w jednym i drugim toczka w toczkę. Nie był to jakiś super test, ale pokazał, że w tym temacie to nic się nie zmieniło. ( skąd ten zachwyt na Fotopolis) No chyba, że sztuka kolegi 30D to jakieś cudo a 40D sklepowy to kicior. Co do AF to już inna bajka. 40D rozwalił 30D bezapelacyjnie. I tu mu chwała. AF jest rewela. A tak jeszcze odnośnie porównania szumów 400D i 40D to na http://www.imaging-resource.com jest możliwość porównania sobie np przy 1600 obu puszek. Albo sytuacja się powtarza ( super 400D i kicha 40D ) albo zowu coś z tymi super szumami w 40D nie jest za dobrze. No jest jeszcze jedna opcja. Mam zupełnie zwichrowane oko:(
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Może ma na to wpływ tryb live view. Był włączony?
Sposobem na ograniczenie szumów może być nie używanie tej funkcji. Przez nią matryca pracuje praktycznie bez przerwy i może się bardziej nagrzewać (co powoduje większy szum).
 
 
Witasek
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

wyłączony ofcourse
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14