Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tani kompakt w gory
Autor Wiadomość
zip 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   Tani kompakt w gory

Witam
Pragne sie przywitac
A to moje pytanie zajmuje sie astronomia amatorska od zawsze a teraz w prezencie dostalem tak zwana lindetke wiec do astro jako tako sie nada a co polecicie w gory maly taniutki kompakt.Tani bo budzet mam ograniczony mocno a za tydzien sie wybieram w gory i chcialbym krajobbrazy poogladac wiec co polecieicie najlepeij do 50zl :cry:
Da rade cos sensownego wiem ze super sprzet to nie bedzie ale narazie do poogladania zeby bylo a potem sie nazbiera na cos lepszego
i jest moze gdzies opisane jak powinny wygladac takie obserwacje krajobrazowe????moze ktos podpowie jestem nwy w tym temacie
z gory dzieki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

zip napisał/a:
a co polecicie w gory maly taniutki kompakt.
Chodzi o lornetkę oczywiście?
zip napisał/a:
chcialbym krajobbrazy poogladac wiec co polecieicie najlepeij do 50zl :cry:
Nie da rady to stanowczo za mała kwota lepiej dozbierać na coś sensowniejszego takie minimum to myślę ze 300 zł .Bierz ta lornetę która masz w góry i już dozbierasz więcej pieniędzy kupisz coś lepszego.
zip napisał/a:
i jest moze gdzies opisane jak powinny wygladac takie obserwacje krajobrazowe????
:shock: Tego to nie rozumiem :???:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

W całej bazie sklepów oferujących lornetki niewiele jest produktów w tej cenie
np. Dorr PRO-LUX 8x21 DCF lub 10x25. Radzę jednak dozbierać a teraz zabrać Lidletkę. Niestety w cenie do 100zł nie można się nawet zbliżyć do jej jakości. Na przyszłość tanie lornetki turystyczne (krajobrazowe) to Nikon VII 7x35 lub 8x40, ewentualnie kompakty typu 8x25. Unikaj szkieł tzw. "szafirowych" z najtańszych lornetek - szkoda pieniędzy.
 
 
zip 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz.
A w cenie 200-300zl znajde cos uniwersalnego zeby widoki poogladac i do astro??astro wystarczy zeby ksiezyc dobrze zobaczyc i poprzygladac mu sie wnikliwiej oraz jakies jasniejsze planety,wiec nic specjalnego dla wprawionych astronautykow:) ale dla mnie zajarzka :razz:
I czy musi to byc 10*50 czy nada sie jakas uniwersalna mniejsza lornetka??\Z gory dzieki za pomoc
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Mam Delta Optical 10x25mm. Od początku była rozkolimowana ale ma śrubki do regulacji i ją ustawiłem. Pisałem o tym na forum http://forum.optyczne.pl/...light=kolimacja
Wadą jest mały rozstaw okularów od 62 do 71mm. Dzieci i niektóre panie mają rozsataw żrenic poniżej 62mm.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

zip napisał/a:
...
I czy musi to byc 10*50 czy nada sie jakas uniwersalna mniejsza lornetka??\Z gory dzieki za pomoc


Nie musi. Polecam 8x40 http://sklepfotograficzny...on-VII-8x40-CF/ Wersja ex (lepsza) otrzymała całkiem dobrą opinię w testach Cloudynights. Tutaj nie ma kolosalnych rozbieżności między wersjami.
Trochę lepszy w astronomii będzie Nikon 10x50 (trochę) - kosztem większych gabarytów i masy. Na Optyczne.pl także pochlebny test wersji Ex http://www.optyczne.pl/68...X_10x50_CF.html
 
 
zip 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

A możecie polecić tani i sprawdzony sklep internetowy??
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Fotozakupy.pl dobre ceny i sprawdzona jakość.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Santre napisał/a:
Fotozakupy.pl dobre ceny i sprawdzona jakość.
Potwierdzam sam kupowałem ,wszystko solidnie i szybko .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Santre napisał/a:
Fotozakupy.pl dobre ceny i sprawdzona jakość.

Zgadza się. Ponadto Sklepfotograficzny, Astrokrak, Delta Optical, Lornetki, Teleskopy.pl (sprawdzone wszystkie choć nie wszystkie tanie - jednak bywają promocje więc warto sprawdzić).
 
 
yossarian222 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Posty: 47
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Celowałbym w Nikona 8x40 albo 7x35. Obydwie lornetki miałem w rękach, nadal mam 8x40 w wersji Ex. To bardzo przyzwoita lornetka, z szerokim polem, które jednak wyraźnie traci na ostrości poza centrum pola. Lornetka jest jednak bardzo poręczna, jak na przymaty porro dość kompaktowa i dobrze leży w ręce, powiększenie 8x jest bardzo łatwe do utrzymania stabilnie a okulary są dość wygodne. Na minus: odrkęcane muszle oczne, moim zdaniem są beznadziejne, nie robią wrażenia trwałych i nie trzymają się mocno w pozycji odrkęcone. Pole 8 stopni daje bardzo przyjemne obrazy nocne - bardzo fajnie wygląda np. droga mleczna pod ciemnym niebem wiejskim. Ogólnie wolę tą lornetkę ostatnio od 10x50 - powiększenie i większe szkła dają pewną przewagę w astronomii, ale docenić to potrafię dopiero po zamontowaniu na statywie, 10x dla mnie to odrobinę za dużo do ręki, nie potrafię stabilnie utrzymać tego powiększenia.
 
 
zip 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Sorry za zaśmiecanie ale nie chcę specjalnie nowego tematu zakładać.
Dostałem dziś od kumpla lunetę rosyjską nie wiem jaka to ale na allegro znalazłem taką oto

http://allegro.pl/luneta-...1592440339.html

i myślę że to ta sama.
Wyrzucić ją czy nada się do czegoś,jeśli tak to do czego???Czy od razu się tego pozbyć?
Jedno jeszcze pytanie czy są takie składane proste lunety do astro i za dnia???(nie musi być skladdana ,moze jakkis monokular albo cos malego,krociutkiego poręcznego nadającego sie do astro studiowanie ksiezyva:))
Astro to głównie księżyc a za dnia nisko bardzo nisko(mieszkam przy malym lotnisku) latające samoloty i krajobrazy.
A może do księżyca nada się refraktor lub obiektyw ???Gdzie takie coś mozna kupić w necie???
Jak co to proszę o przeniesienie tematu.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Czy się do czegoś nada sam musisz ocenić - czy optyka jest w miarę "czysta/ostra" i czy obserwacje takim sprzętem sprawiają nam przyjemność.

Mały przegląd lunet w różnych cenach http://fotozakupy.pl/lorn...kopy/lunety,54k
i refraktorów na montażu azymutalnym http://fotozakupy.pl/lorn...y,53k,253c,427c
Ja bym wolał refraktor.
 
 
zip 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

ok dzięki ale myślełem że miał ktoś z tym do czynienia
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Mam to w domu. Starszne dziadostwo. Nie uzywalem od lat, juz nawet nie pamietam gdzie to lezy. Za 50 zl to bym jeszcze 2 bronki dolozyl. Male pole widzenia, ciemne, nieporeczne. Zadnego samolotu tym nie zobaczysz. Juz Yukon jest lepszy, choc to tez byleco. Ten turist to moze sie jeszcze do podgladania sasiadow nada, jak go na jakims statywie wycelujesz na stale w to samo miejsce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14