Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Porównanie; Nikon ACTION EX 8x40,a Nikon SPORTER EX 8x42
Autor Wiadomość
KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   Porównanie; Nikon ACTION EX 8x40,a Nikon SPORTER EX 8x42

Witam.Czy porównywaliście może te lornetki względem siebie(Nikon ACTION EX 8x40,a Nikon SPORTER EX 8x42) ostatnio miałem okazje popatrzeć przez Nikon SPORTER EX 8x42 i powiem że ładny ma obraz i fajnie,wygodnie sie ją trzyma w dłoniach i jest rewelacyjnie wykonana:) porównująć ją jeszcze do Olympusa EXPS 8x42 to całkiem fajny obraz z Nikona jest,tylko niepokoi mnie,że ma pryzmaty dachowy Bk7,a właśnie dlaczego Bk7 jest waszym zdaniem gorszy od Bk4? ja tam (patrząc przez obie) różnicy nie widze... Jestem ciekaw Waszych opini... i dzięki za wyjaśnienie...pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   Re: Porównanie; Nikon ACTION EX 8x40,a Nikon SPORTER EX 8x42

Bk-7 powoduje zauwaząlne pociemnienie brzegowe. Trzeba robić większe pryzmaty.
Swoją droga nie sądzę, aby Nikon wkładał to szkło do obecnych Sporterów. Po prostu żadna oszczednośc dzisiaj. Chińczycy robia niezłe tanie szkło. Po co wsadzac tam Bk-7? W lornetkach to ma znaczenie. W lunetach... może sobie spokojnie siedzieć.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   Re: Porównanie; Nikon ACTION EX 8x40,a Nikon SPORTER EX 8x42

KOWAL napisał/a:
...niepokoi mnie,że ma pryzmaty dachowy Bk7,a właśnie dlaczego Bk7 jest waszym zdaniem gorszy od Bk4? ja tam (patrząc przez obie) różnicy nie widze... Jestem ciekaw Waszych opini... i dzięki za wyjaśnienie...pozdrawiam


Nie wiem czy to jest do końca pewne. Wiele źródeł podaje, że Bak4 np.
http://www.optyczne.pl/in...ie=0&srednica=0
 
 
KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

acha... no to głupote napisałem...,lecz wiadomości wziąłem z http://fotozakupy.pl/lorn...x42,9095s,także błąd w druku. CO sądzicie o tej lornetce? (Sporter do Ex a?) napiszcie prosze...
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 21 Maj, 2011   

Do zastosować "przydomowych" ja bym wybrał Ex-a. To sprawdzony system porro o dobrej transmisji światła, polu i ogólnej jakości obrazu. Natomiast jeśli waga miałaby znaczenie - częste podróżne, dalekie wypady terenowe -8x42 może okazać się lepszym wyborem. Sporter jest dachówką, która w swojej klasie cenowej (sam zauważyłeś) daje dobre obrazy. Nie ma co ukrywać, że ustępuje Monarchowi ale też nie dla każdego różnice w jakości obrazu będą mocno zauważalne - to zależy od "opatrzenia", indywidualnych odczuć, etc. Monarch jest dwukrotnie droższy (a to też nie żaden "high end") - wielu doświadczonych obserwatorów przyrody napisałoby, że warto. Często ktoś kupuje tańsze z przekonaniem, że nie ma różnicy w obrazie a po kilku dniach, tygodniach żałuje. Przeważnie tak bywa gdy mamy skłonność do przysłowiowego "dzielenia włosa na czworo". To są mocno indywidualne sprawy.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 21 Maj, 2011   

KOWAL napisał/a:
acha... no to głupote napisałem...,lecz wiadomości wziąłem z http://fotozakupy.pl/lorn...x42,9095s,także błąd w druku. CO sądzicie o tej lornetce? (Sporter do Ex a?) napiszcie prosze...


Optycznie EX jest jasniejszy, pewnie ma też wiele innych niewidocznych dla ignoranta udogodnień i zalet. Czy nato miast będzie Ci się EX-a lepiej używało? Obie szczytem optyki nie sa to pewne, więc w zasadzie jeśli nie będziesz na tej lornetce wisiał godzinami (tzn. nie bedzie to sprzęt do czestego i intensywnego kożystania) to wziałabym mniejszego i 'optycznie gorszego' Sportera, pod oczywiscie warunkiem wcześniejszego jego obejrzenia.

Z kolei gdyby miał byc to sprzęt do czestego używania to albo wziałbym cokolwiek bo i tak szybko wymienię na jakis fajniejszy albo od razu dołozył 'conieco'. Problemem jest tylko że dla każdego owo conieco to inna kwota. Jeślibys nie był w stanie w rozsądnym czasie dołozyć i calokształt EX-a by Ci w pasował... to może później będziesz jego niedoskonałości widział niż Sportera. Oczywiscie, pod warunkiem, że nie będą Cię wkurzac jego rozliczne wady zarówno optyczne jak i te inne niż optyczne ;-)
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Sob 21 Maj, 2011   

Nawet jeżeli nie będzie to sprzęt do częstego koRZystania ( przypominam się) to bierz lornetkę cięższą, ale lepszą optycznie. Wybór mniejszej i lżejszej lornetki w tym przypadku jest słabym argumentem. Stawiam na Nikon ACTION EX 8x40.
 
 
KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 22 Maj, 2011   

Hej.Także stawiam na Nikon ACTION EX 8x40, dzięki za rozwiane wątpliwości... wiem, że macie racje i z pewnością porro w tej cenie jest lepsze... za dachowe to ok.1000zł. trzeba dać by było lepiej.Dobra wybór padł na Nikon ACTION EX,lecz mały dylemacik jeszcze... do oglądania ptaków z bliskiej odległości(działka rekreacyjna,ptaki podlatują blisko, od 10m do 100metrów) to którą lepiej sie wykorzysta... 8x40 czy 7x35? pozdro....
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Ja bym wolał 8x40 - także ma duże pole a trochę większy power jest już widoczny. Większa apertura jest wydajniejsza wieczorem i nocą.
PS. 7x35 też nie będzie złym wyborem. Każda ma plusy i minusy. Dla mnie więcej plusów po stronie 8x40
 
 
maniek
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Sportera nie miałem,ale miałem EX i polecam.Naprawdę solidna lornetka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14