Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Celestron outland 10x25
Autor Wiadomość
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   Celestron outland 10x25

Chcę sprzedać mojego Nikona 16x50 CF ( duże powiększenie szybko męczy i napręża oczy ) i kupić sobie małą poręczną lornetkę. Mój wybór padł na Celestron outland 10x25( 8x25). Zastanawiam się czy to dobry wybór?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

10x przy obiektywie 25 mm i optyce słabej jakości, to mało szczęśliwa kombinacja.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Z tego co czytałem w specyfikacji tej lornetki to ma raczej dobrą optykę:
powłoki antyrefleksyjne na soczewkach oraz dachowe pryzmaty Bak-4.
Zastanawiam się też nad modelem 8x25 bo chodzi mi głównie o to by lornetka była mała i lekka.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
Z tego co czytałem w specyfikacji tej lornetki to ma raczej dobrą optykę:
powłoki antyrefleksyjne na soczewkach oraz dachowe pryzmaty Bak-4.

Tu nawet nie tak chodzi o optykę co o małą źrenicę wyjściową,choć na pewno optyka wysokich lotów nie jest.Ósemka z dwojga złego będzie lepszym rozwiązaniem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
Z tego co czytałem w specyfikacji tej lornetki to ma raczej dobrą optykę:


W specyfikacjach podawanych przez producentów, to wszystkie lornetki są świetne. Co mają napisać? Że jest zła? ;)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
Z tego co czytałem w specyfikacji tej lornetki to ma raczej dobrą optykę:
powłoki antyrefleksyjne na soczewkach oraz dachowe pryzmaty Bak-4.


Takie rzeczy (jakieś tam powłoki i pryzmaty z tego cudownego Baka) to ma dzisiaj prawie każdy jeden plajstikowy rozkolimowany badziew. Szczególnie w specyfikacji, ale często tez w naturze.
Co oczywiście w sposób kolosalny (owe powłoki i Baki) przekłada się na wrażenie jakości obrazu odbierane przez szczęśliwego obserwatora.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Zastanowiłem się i zdecydowałem że sprzedam moje dwie lornetki: DO Entry 10x50 oraz Nikona 16x50 a za zgromadzone pieniądze kupię sobie coś o mniejszym powiększeniu i z dużym odstępem źrenicy( noszę okulary).

Zastanawiam się nad modelem:
Delta optical forest 8x42

oraz:
Nikon Sportster EX 8x42

[ Dodano: Czw 26 Maj, 2011 09:24 ]
przeczytałem na amazonie wiele dobrych opinii na temat tego nikona i być może go kupię:
Nikon 8x42
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Kup raz a dobrze. Nie pożałujesz. No chyba, że lubisz zmieniać lornetki. Wybierz coś z tego:
http://optyczne.pl//porow...d0=118&add1=137
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

ale to co proponujesz to też nikony a w dodatku mają mniejszy odstęp źrenicy wyjściowej.
Ten Nikon sporteter EX 8x42 bardzo mi się podoba i ma odstęp źrenicy 19,7mm.

Zastanawia mnie co może być lepszego w tych lornetka które proponujesz od Nikon sporteter EX 8x42 ? Czego złego mogę się spodziewać po tej lornetce ?

[ Dodano: Czw 26 Maj, 2011 12:22 ]
poza tym ten sportster jest o wile lżejszy od tych nikonów które proponujesz.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Proponowany był Nikon bądź olympus.
Odstęp źrenicy rzędu 18 mm powinien w większości wypadków wystarczać w okularach.
Mam 20mm i obserwacje w okularach prowadzę po częsciowym wykręceniu muszli.


nnn napisał/a:


Zastanawia mnie co może być lepszego w tych lornetka które proponujesz od Nikon sporteter EX 8x42 ?


Przede wszystkim transmisja promieniowania elektromagnetycznego w widzialnym zakresie widma.

nnn napisał/a:
Czego złego mogę się spodziewać po tej lornetce ?


Stosunkowo większej ciemności.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

a dlaczego ciemniejszy przecież te lornetki parametrami się nie różnią ani optyką?

[ Dodano: Czw 26 Maj, 2011 12:46 ]
chyba kupie tego olympusa - na stronie optyczne.pl podane jest że olympus EXPS I 8x42 ma tylko dwa lata gwarancji a w sklepie internetowym że 25lat.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
a dlaczego ciemniejszy przecież te lornetki parametrami się nie różnią ani optyką?


Bardzo się róznią optyką. Bardzo. Te proponowane przez Arka mają pryzmaty porro, w których zachodzi zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia. Straty na granicy faz są tu niewielkie. W wypadku pryzmatów dachowych Schmidta-Pechana na jednym interfejsie musi zostać napylone zwierciadło, które jest głównym generatorem strat światła. Mała cena = niezbyt dobrej jakości warstwa odbijająca. Sorry...
Poza tym stopień komplikacji dachówki jest większy i wymaga ona po prostu porządniejszego złozenia. Co też kosztuje.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

ok. dzięki
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Poza tym Sportery EX nie mają najlepszych warstw. Na wielu granicach są zwykłe 1-warstwowe, a na części nie ma ich wcale. Action EX i Olek są wszędzie pokryte MC.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

Zastanawiam się też nad modelem Nikon EX 7x35 - bardzo mi się podoba bo jest malutka.
Tylko nie wiem czy nie będzie przyciemna.
Nikon Ex 7x35
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15