Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Celestron outland 10x25
Autor Wiadomość
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
Zastanawiam się też nad modelem Nikon EX 7x35 - bardzo mi się podoba bo jest malutka.
Tylko nie wiem czy nie będzie przyciemna.
Nie będzie ciemna przecie ona ma źrenice wyjściowa 5mm. A przypomina mi się ze ostatnio twierdziłeś ze Nikon to chińska zabawka :mrgreen: czyżby delta nie dawała rady heh .Zmienny ten naród nie ma co :grin: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

Delta daje naprawdę dobry obraz ale ja chcę coś małego i lekkiego i żebym nie musiał zdejmować za każdym razem okularów do oglądania. Ten nikon jest mały i ma duży odstęp źrenicy ale co do wagi to nie jestem do końca zadowolony bo chodziło mi o coś do 600g.

Niestety w przedziale cenowym który mnie interesuje nie ma lornetki o zbliżonych parametrach więc myślę kupować tego nikona ale gdybym miał jakąś inną możliwość to pewnie bym z niej korzystał.
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

Jeżeli coś małego i zrenicy, która spokojnie wystarczy w ciągu dnia to może coś takiego
http://www.domenasportowa...8-24-0828-.html
Ostatnio na birdforum chwalili no i 140m pola też kusi. Może być tylko problem z dostępnością. Tu niby jest http://www.microglobe.co....ion-binoculars.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

to co proponujesz ma źrenicę wyjściową 3,5mm więc chyba będzie za ciemne.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
to co proponujesz ma źrenicę wyjściową 3,5mm więc chyba będzie za ciemne.
Do używania w dzień w słońcu nie będzie.Co innego w mocno pochmurny dzień lub pod wieczór.
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
to co proponujesz ma źrenicę wyjściową 3,5mm więc chyba będzie za ciemne.


Czyli co....nikon Nikon 16x50 ma zrenice 3,1 wiec tez jest za ciemny?
Nie przesadzajmy z tą zrenicą. W słoneczny dzień nawet tych 3,5 możemy nie wykorzystać.
Napisze wiecej ....nawet w pochmurny dzien daje rade. Wiem bo mam pentaxa 9x28 i porownując do kowy 10,5x44 nawet wieczorem dużej różnicy nie ma.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

ale ta lornetka ma pryzmat dachowy no i małą źrenicę....za tę cenę można kupić nikona sportera EX 8x42....ale koledzy właśnie mi go odradzili ze względu na pryzmaty dachowe.
Nikon sporter Ex 8x42
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

nnn jeżeli zaplacisz za priorytet w dwie strony to wysle Ci na tydzień mojego pentaxa 9x28 i zdziwisz się jaką optyke może posiadac lornetka z pryzmatami dachowymi.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

no widzisz tamci mówią co innego ty co innego to ja już w końcu nie wiem...
bo ja osobiście to wolałbym tego Nikona sportstera EX tylko że nie wiem czy nie będzie za ciemna.
 
 
Dudi 
Bywalec


Posty: 152
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

ja mam cały czas na myśli lornetkę małą i lekką
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

ok. ale ten bushnell jest ma tylko rok gwarancji. Zostanę przy nikonie.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
bo ja osobiście to wolałbym tego Nikona sportstera EX tylko że nie wiem czy nie będzie za ciemna.
nnn czy ty w ogóle wiesz co to źrenica wyjściowa?
nnn napisał/a:
ok. ale ten bushnell jest ma tylko rok gwarancji. Zostanę przy nikonie.
Twoim tokiem myślenia hmm to może jakaś Delta :wink:
Zadziwia mnie Twoja zmienność w innym wątku gdy ktoś prosił o pomoc w wyborze lornetki w poniedziałek napisałeś:
nnn napisał/a:
proszę mi wierzyć nikon to chińska zabawka niewarta swojej ceny.

Cytat:
Nikon to chińska zabawka....
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

gdybym miał więcej kasy to nie kupowałbym chińskiej lornetki.
Tak wiem co to źrenica wyjściowa:
Zrenica
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

nnn napisał/a:
ale ta lornetka ma pryzmat dachowy no i małą źrenicę....za tę cenę można kupić nikona sportera EX 8x42....ale koledzy właśnie mi go odradzili ze względu na pryzmaty dachowe.


Nie. To nie tak, że ktoś Ci odradzał dachowe pryzmaty. Ty pytałeś, jaka jest róznica między dachówką za niecałe 400 stówy a Nikonem Ex za te same 400 stówy. To Ci napisano, że to nie jest taka sama optyka i na czym polega cała sprawa z tanimi dachówkami.
Co nie znaczy, że tanich dachówek się nie da używać. Da się. I tego sportstera czy jak mu tam też się da.

Ale jeśli jakość wyrobów DO Cię nie zraża to może DO Sport 8x32. Ma nienajgorsze powłoki i to zdaje się wszędzie. Transmisja (rzędu 80%) ujdzie. I kosztuje niewiele (jakieś 260 złotych). Oczywiście, działania przez 10 lat bym się nie spodziewał. Cudów nie ma. jak chcesz coś co będzie działało 10+++ latek za te pieniądze to BPC-5. Uzywanie tej lornetkiw okularach praktycznie wykluczone.

A gwarancja... chłopie... same z siebie to nawet DO się zwykle nie rozpadają. Trza jednak choćby lekko puknąc. A tego to gwarancja... sorry... nie obejmuje.
 
 
nnn 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 76
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   

Tak czy siak decyzja zapadła : kupuję Nikon Action 7x35 EX
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15