Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 01 Lip, 2011
I PLENER 321!
Autor Wiadomość
multics
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Cze, 2011   

Gratulacje :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Przylaczam sie do gratulacji.
Jakos nie zdazylem zaglosowac :oops: , moj typ zajal 3 miejsce.
Zgodnie z zyczeniami wstawiam oryginal. Moze wszyscy pokazaliby oryginalne kadry z ktorych powstaly zdjecia. Tak w celach edukacyjnych.
4. oryginal
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

hijax_pl,

Fajną tu zabawę macie.
Gratuluje ( nie wiem komu ) pomysłu.
Jak w końcu znajdę czas, to się przyłącze.

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2011 06:55 ]
PS, gratulacje dla zwycięskiego zdjęcia. Bardzo fajnie się to ogląda.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Usjwo napisał/a:
Moze wszyscy pokazaliby oryginalne kadry z ktorych powstaly zdjecia. Tak w celach edukacyjnych.
Fajny pomysł:


Zatem - mój gniot wyglądał tak przy zaimportowaniu z karty...

ALERT - GNIOT ALERT - GNIOT ALERT - GNIOT ALERT - GNIOT


Technikalia:
- obróbka wstępna w Lightroomie,
- na szybko eksport do PSE (w celu użycia... gumki),
- powrót do Lightrooma, gdzie utworzyłem kilka kopii wirtualnych,
- każdą inaczej obrobiłem (przesunięcia kolorów i saturacje),
- wydruk do JPGa trzech zdjęć jako tryptyk,
- import do Lightrooma w celu ostatecznego docięcia
- eksport do wielkości "regulaminowej" ;)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Ja gratuluję zwycięzcy i wszystkim przegranym.. A są tu w ogóle tacy?

Wklejam swoje źródła. Usjwo, oryginał po prostu pierwsza klasa :)





Miałem tylko dwie aktorki i po pięciu sekundach było już po wszystkim. Nie zdążyłem uchwycić i żywej róży i płomieni i musiałem kombinować.. Jednak płomienie i róża to nie fotomontaż a bardziej przenikanie na warstwach.

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2011 07:11 ]
hijax_pl, Nie mam LR, ale nabieram szacunku dla tego programu. Myślałem, że takie rzeczy tylko w Erze..
 
 
maput 
Optyczny



Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Dzięki bardzo wszystkim za głosy i połechtanie mojego ego. Tym bardziej to miłe, że uważałem moja dzieło za zbyt kiczowato-kuchenne, a jakość kilku innych prac mocno mocno mnie zaskoczyła.
Chciałem też podziękować hijaxowi za stworzenie świetnej zabawy, wszystkim uczestnikom i głosującym, mamie, tacie i psu. I żeby na świecie panował pokój.

Mam opory przed wrzuceniem oryginału, gdyż gniot jest to straszny, którego zamysłem powstania było sprawdzenie nowej konstrukcji dyfuzora do makro...

I jeszcze pytanie techniczne - czy jeśli sam wybiorę kategorie kolejnej zabawy, to będę mógł brać udział w następnej edycji ? Bo jeśli nie, to poproszę o wylosowanie w stworzonym do tego celu mieszaczu. Nie chcę sobie odmawiać kolejnej zabawy ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

maput napisał/a:
Mam opory przed wrzuceniem oryginału, gdyż gniot jest to straszny
No chyba mojego nie przebije ;)
Dawaj!... :)
maput napisał/a:
jeszcze pytanie techniczne - czy jeśli sam wybiorę kategorie kolejnej zabawy, to będę mógł brać udział w następnej edycji ?
Skoro nie jest zabronione to nie widzę przeciwwskazań :)

Możesz rzucać kostką, monetą, kamieniami, wybrać z namysłem, bez namysłu, liczyć szczeknięcia psa, sprawdzić fazę księżyca, jest milion możliwości - a wszystko to po to, by określić nowy temat ;)
 
 
blaine 
Rozmowny
Blank Faces Team



Posty: 424
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Gratulacje dla zwycięzcy! ;)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

a oto moj oryginal ;)



narzedzie uzyte do stworzenia odbicia w wodzie nazywa sie Flood

same fale zostaly zminimalizowane na rzecz fali kolistej (ripple), reszta to zabawa perspektywa i wysokoscia nad horyzontem. swietne narzedzie do przerabiania nudnych fotek zachodu slonca, gdzie na dole jest czarna linia np lasu, wyglada to wtedy jakby slonce zachodziilo nad jeziorem
 
 
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Tutajszyn widac ze sie napracowales nie tylko softwarowo :smile: .
 
 
maput 
Optyczny



Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Tak wiec: losowanie przeprowadzone. Zastanawiałem się czy go nie powtórzyc, bo otrzymana kombinacja wydaje mi się dość trudna. Po zastanowieniu się doszedłem jednak do wniosku, że to co trudne dla mnie nie musi być trudne dla innych.

W związku z tym następne zadanie do wykonania to:

noc/krosowanie/tryptyk
 
 
komor 
Moderator



Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

No, kombinacja dość alpejska… :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

komor napisał/a:
No, kombinacja dość alpejska… :)
Alpejska jak alpejska... W sumie jak dla mnie jest OK :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

"Nie decydujemy się na to, bo jest to łatwe, ale własnie dlatego, że jest to trudne."
Jakiś prezydent napisał to na swoim blogu ;)

Pytanko, jak rozumieć "krosowanie"?



*)JFK 1961
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011   

Nowy temat założony: http://forum.optyczne.pl/...p=297311#297311

Tutejszyn napisał/a:
Pytanko, jak rozumieć "krosowanie"?

Po prostu - cross processing... "Cyfrowe wywoływanie zdjęć w niewłaściwych chemikaliach" ;)
Myślę, że pod to można też podciągnąć "split toning"...
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Sro 29 Cze, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15