Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 01 Lip, 2011
II PLENER 321!
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

blaine napisał/a:
Czy w regulaminie jest przewidziana opcja żeby przyznać dwa pierwsze miejsca? ;)
No właśnie nie - regulamin z założenia miał być jak najprostszy... I w sumie... Jak się tak głębiej zastanowić to już drugi raz z rzędu (czyli jak na razie we wszystkich plenerach 321!) poziom prac jest wysoki i trudno wybrać faworytów.

W sumie jak by na to nie spojrzeć to wybranie jakiejś pracy automatycznie przypina innym pracom znaczek "gorsza". A wcale gorsze to one nie są :!:

Poza tym strasznie się cieszę, z działu tylu osób i poziomu ich prac!

Tutejszyn, Twoja praca jest zupełnie inna od reszty. I przez tą inność bardzo fajna właśnie. Ciekawa. Pomysł z tymi lustrami jest świetny!
masza, bardzo fajne zestawienie trzech zdjęć (czyżby fiszaj?), widać trzy obrazy nocnego życia: knajpa i powrót, czyli poszukiwanie środka transportu i oczekiwanie na niego :) Świetnie dobrana kolorystyka pubu - taka w stylu ORWO. Jednym słowem: Brawo!
Usjwo, Tai-Chi w pubie? :D Czy to kolory naturalnego oświetlenia, czy kręcone? ;) Fajny pomysł z połączeniem zdjęć przejściami a nie ostrymi granicami.
dragossani, też dałeś fantastyczne przejście. To zdjęcia z PL? Gdzie tak promują Paulanera? ;)
maput, o ile rozumiem przesłanie, to historia do mnie nie przemawia prawdę mówiąc. Pomysł fajny, ale czegoś mi w Twojej pracy brakuje.. Hm... Stałeś pół dnia w tym samym miejscu, czy wracałeś uprzednio oznaczając kredą miejsca postawienia nóg statywu ? ;)
kasiakaaz, a mi to pochylenie peronu nie przeszkadza - co więcej to taka dygresja, że PKP się stacza ;) No i widzę, że w środku nocy się na dworzec wybrałaś :)
mozer, trzy symbole nocy w świetny sposób zestawione ze sobą! No i te hipnotyzujące, kocie oczy! Świetne!
moronica, gdyby nie kotek to to zdjęcie byłoby puste a tak mamy (moim zdaniem) jego historię :) Strasznie nostalgiczny wydźwięk. Potęguje to wrażenie jeszcze ta kolorystyka ;)

Kurde - sam mam problem z wybraniem najlepszej pracy - chętnie bym zagłosował na większość prac w tym plenerze... :roll:

Moimi faworytami są prace: 2,5,7,8,9, ale - co chcę pokreślić - o włos przed pracami 1,4,6 ...

Zastanowię się jeszcze, któremu z tej piątki przyznam głos.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






blaine 
Rozmowny
Blank Faces Team



Posty: 424
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

hijax_pl napisał/a:
Kurde - sam mam problem z wybraniem najlepszej pracy - chętnie bym zagłosował na większość prac w tym plenerze...

Popieram! Właśnie dlatego ja musiałem rzucić monetą ;)
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

hijax_pl napisał/a:
No i widzę, że w środku nocy się na dworzec wybrałaś

hijax_pl, że też Ty wszystko wyszperasz.. :mrgreen: :wink:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

1 ciekawa forma tryptyku ale troche zbyt monochromatyczne
2 swietne, kazde z nieco innym efektem kolorystycznym
3 fajny pomysl
4 czerwonej pani uciales reke ;) ale rowniez pomysl ciekawy
5 widzialabym to jako ulotke jakiegos undergroundowego baru
6 szkoda, ze na nocnym ujeciu tak niewiele sie dzieje
7 wywalilabym jedno zdjecie z pociagiem i wstawila jakis inny dworcowy motyw. swietne kolory
8 troche zbyt psychodeliczne ale zielone ujecie super z tymi gwiazdami

jak dla mnie wygrywa 2, zaraz potem 5 a za nim 7
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

To teraz ja:
Od początku moimi faworytami były dwa zdjęcia: 2 i 3. Na obu widać świetny pomysł i realizację. Miałam zgryza... Później pojawiło się 5 i przyznam, że na początku miałam trudność w doszukaniu się tryptyku, musiałam trochę się poprzyglądać :wink: Świetne technicznie, fajne miejsce, kapitalne przejście. No i w końcu wrzuta moronica'i - bardzo mi się podoba, nostalgiczne, dopracowane, bardzo ładna kolorystyka i podoba mi się w tym przypadku niski kontrast. Poza tym:
1. Pomysł ciekawy, ale dla mnie również zbyt monochromatyczne i przydałaby się idealna symetria (tak, wiem ciężko :wink: ).
4. Fajny pomysł, ciekawe połączenie (bez wyraźnej granicy). Mam odczucie, że ta pani tańczy...?
6. Czegoś mi brakuje, to że w nocy nic się nie dzieje - też ma swój wydźwięk :wink:
8. Świetne skojarzenie i pomysł, ale mz troszkę zbyt pojechane kolorystycznie.
Mój głos na nr 9, następne w kolejności ex equo 2 i 3, a trzecie miejsce na podium 5.

[ Dodano: Czw 14 Lip, 2011 11:14 ]
moronica napisał/a:
wywalilabym jedno zdjecie z pociagiem i wstawila jakis inny dworcowy motyw

moronica, na początku był taki zamysl, ale później spodobała mi się ta sytuacja. :wink:
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

1. Bardzo fajny pomysł ale wykonanie mogło by być lepsze. Przeszkadzają mi na przykład te gradienty na dole i na górze. Jakoś to tak sztywno wyszło.

2. Jest pomysł i konsekwencja stylistyczna - fiszaj i charakterystyczny przechył wszystkich kadrów. Górna fotka bardzo fajnie obrobiona kolorystycznie. W środkowej kolorystyka mi nie bardzo pasuje - kwestia gustu. Dolna kolorystycznie bardziej monochromatyczna niż krosowa ale ładnie pasuje. Jako całość się broni.

3. Mocna koncepcja, wszystko dobrze wykonane i ze smakiem obrobione. Gdyby tylko samo fotografowane miejsce było ciekawsze to efekt byłby rewelacyjny. Nie jest łatwo znaleźć dobrą miejscówkę do realizacji tego pomysłu, a konkurs trwa tylko parę dni - nie ma się zatem o co czepiać.

4. Przyznam szczerze, że na pierwszy rzut oka nie miałem pozytywnych skojarzeń. Jakiś taki bałagan w kadrze i kolory za którymi nie przepadam. Jednak im dłużej patrzę na tę pracę, tym bardziej mi się podoba. Czuć klimat miejsca. Zagęszczenie postaci w kadrze dobrze oddaje zatłoczenie miejscówki. Jadowita kolorystyka ma sens w kontekście oświetlenia samymi monitorami. Ruchy głównej postaci odrealniają całość i nadają całości lekko surrealistyczny nastrój. Maskowanie między kadrami wyszło naturalnie. Podoba mi się.

6. In plus - lubię tę kolorystykę. Szczególnie na drugim kadrze tworzy fajny klimat. Na nocnej fotce już tak dobrze się to nie sprawdza. Kadr nie do końca dopilnowany - słup wysokiego napięcia mógł się zmieścić w kadrze. Można też było wyczekać aż samochody nie będą przycinane kadrem. Całość nie wypada za ciekawie. Szkoda że temat nie jest inny (np. miejski, a nie nocny) - wtedy druga fotka, plus dwie o podobnym klimacie i obróbce, utworzyłyby świetną całość.

7. Mam lekki niedosyt przy tym zestawie - na moje oko temat prosi się o mocniejsze potraktowanie stylistyczne. Pierwszą fotkę, zrobioną fiszajem, zrobiłbym z bliska żeby przerysowanie było wyraźniejsze. Dla kontrastu drugą bym wyprostował do bólu - miejsce ma potencjał geometryczny i można spłaszczyć ten kadr niemal do samych prostokątów. Postaci na schodach wagonu są centrum tej historii - dobrze że ten kadr jest środkiem cyklu. Tak jak napisała moronica - trzecia fotka prosi się o wymianę na inną. Efekt byłby mocniejszy. Na plus - kolorki.

8. Fajne fotki, ściśle w temat. Kolory mi jednak nie leżą - za wściekłe na mój gust. Może gdyby przyjąć jeden schemat kolorystyczny (nawet równie intensywny) ale zastosować go we wszystkich kadrach, całość wyszłaby bardziej spójnie.

9. Prawy kadr szczelnie wypełnić oknami (tak jak lewy), skorygować dystorsję na środkowym kadrze i mucha nie siada. Zdecydowanie najbardziej plastyczna praca z zaprezentowanych.

Nad oddaniem głosu jeszcze chwilkę się zastanowię. :)

@hijax_pl: Fotki z poznańskich pubów, wafelek Paulanera gdzieś dawali do zbeszczeszczenia.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Trudny plener, ale to akurat nie jest wadą. Teraz czas na jeszcze trudniejsze głosowanie.

W zasadzie wszystkie prace wywołują podobne wrażenia. Trochę jest to poszukiwanie pomysłu, czasem ma się wrażenie, że autor wypił za dużo piwa, a czasem za mało. Trzy fotografie, które jakoś trzeba pościnać, pozmniejszać, aby całość nie wylazła za ekran. Myślę, ze tryptyk sprawił nam pewną trudność. Jednak ogólnie to dobre rzemiosło i naprawdę ciekawe prace.
Kilka szczegółów..
4. zwracają uwagę płynne wtopione przejścia jednej fotografii w drugą. Ciekawie to wygląda.
7. krzyczy kolorami i podoba mi się to. Oczy mam jednak chyba z guzików, bo w ogóle nie zobaczyłem pochyłości.
8. pierwsze skojarzenie - kalambur. Rozwiązaniem wampir, albo inny Drakula :) No i kolory bardzo mi się podobają.

Oddaję głos na 2. Praca zrobiona na ogromnym luzie, jest bardzo optymistyczna. Pierwsze co zauważam, to strzałka, która prowadzi jakby donikąd, co wydaje się dobrze korespondować ze stanem umysłu uczestniczek spotkania. Uśmiecham się zawsze, kiedy patrzę na tę fotografię.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Mi najbardziej do gustu przypadły 2 i 7.
Jeśli chodzi o 7 to mi również ciut przeszkadza wrażenie przechylenia kadrów.
W 9 nie pasuje mi ostatnie zdjęcie z zestawu - widziałbym tu coś innego, ale sam nie wiem co - w każdym razie klimat mi się podoba :)
4 jest pomysłowe, ale dla mnie jest chyba zbyt wiele elementów w kadrze - trochę to rozprasza.
W każdym razie jeszcze się powaham między 2 i 7. :)

Macie rację z pojechanymi kolorami w mojej pracy - przepraszam wrażliwców ;)
Wrzuciłem to w zasadzie eksperymentalnie, ponieważ jest to moje pierwsze podejście zarówno do tryptyku, jak i krosowania. Prawdę mówiąc krosowanie nie za bardzo czuję (przynajmniej od strony autorskiej), więc dziękuję za komentarze :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

mozer napisał/a:
Macie rację z pojechanymi kolorami w mojej pracy - przepraszam wrażliwców ;)
A mi te mocne kolory pasują do wymowy Twojej pracy i dobrze się z całością komponują - także jak widzisz podejścia są różne :)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

hijax_pl napisał/a:
A mi te mocne kolory pasują do wymowy Twojej pracy i dobrze się z całością komponują - także jak widzisz podejścia są różne :)


Dzięki, taki był mój zamiar:)
Ale jak widać przez większość nie zostałem zrozumiany, buuu ;)

PS. Czy 5 mieści się w definicji tryptyku? Pytam serio, bo nie wiem :)
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Sam się zastanawiam. Prace Ujswo i moja mają gładkie przejścia między kadrami. Nie wiem jak to się ma do definicji. Często w tryptykach podział jest niemal formalnością: http://upload.wikimedia.o...pioneer1904.jpg
Ja planowałem pierwotnie posłużyć się do podziału krawędzią rozdartego papieru ale przy komponowaniu całości lepiej mi przypasował ten układ co widać. W efekcie są trzy fotki (niby tryptyk) ale kompozycyjnie bardziej dyptyk. :razz:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

dragossani napisał/a:
Nie wiem jak to się ma do definicji.
W drugiej definicji w słowniku języka polskiego znaczenie jest dość szerokie:
Cytat:
«dzieło malarskie, literackie, filmowe itp. składające się z trzech części połączonych wspólnym tematem»

I jak tak właśnie to rozumiem :wink:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

dragossani, no i w sumie w efekcie wyszła praca (b. dobra!), która jest tak różna od innych, że ciężko ją oceniać porównując do nich ;)
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

mozer napisał/a:
Czy 5 mieści się w definicji tryptyku? Pytam serio, bo nie wiem

Ja też się nad tym zastanawiałam i po dłuższym przyglądaniu się, uznałam środkowy element za jedną z części :wink:
 
 
multics
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Ładnie, to pierwsze co się ciśnie na usta :)
Format i technika już na początku mnie zdyskwalifikowały jeśli chodzi o wstawienie pracy, ale pozwolę sobie na wyrażenie mojej subiektywnej oceny nt wstawionych prac.

1 - Fajnie przedstawiony tunel, ma się wrażenie że to część jakiegoś labiryntu.
2 - Ciekawa historia.
3 - Mój faworyt, super połączenie kolorów i scen.
4 - Bardzo fajnie zrobiony tryptyk, świetny pomysł z płynnym przejściem między zdjęciami.
5 - Podobnie jak w przypadku 4.
6 - Na największym zdjęciu widziałbym rozmyte światła samochodów, a samą lampę umieściłbym w centrum kadru (tyczy wszystkich 3 zdjęć).
7 - Jakiegoś mocnego krosowania nie widzę (może to nie wada, ale też nie zaleta). Co do pochylenia peronu/pociągu tutaj faktycznie bardziej zdecydowane pochylenie byłoby na miejscu.
8 - Fajne krosowanie a przedstawione zdjęcia świetnie się komponują.
9 - Troszku 9 nie rozumiem :(

Także głos na 3.

Gratuluję wszystkim którzy wstawili swoje prace :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16