Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
Co zamiast KITA do Canona
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

niron, będzie działał AF. To nie system Nikona. :P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Komor... :mrgreen:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Kiedyś w Fotomagazin były testy. Ten /3.5-4.5 był lepszy. Ma USM.
 
 
wololo 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   Wymiana EF-S 18-55 III - EOS 1200D

Witam,

Jestem tu nowy, więc gdybym gdzieś coś "walnął", to wspomnijcie.
Kupiłem niedawno EOS-a 1200D od Canona - Wcześniej korzystałem tylko z Benq G1, ale jego jakość zdjęć była powalająca raczej w gorszym znaczeniu tego słowa. Na kicie od tego Canona jest o niebo lepiej, ale wydaje mi się, że może być jeszcze lepiej. W tej chwili mam kita EF-S 18-55 III (3.6-5.6; z tego, co widziałem, kity różniły się w zależności od jakiejś serii, jeśli się nie mylę - mało ważne chyba) i chciałbym wymienić go na coś lepszego.
Szukając informacji o zamiennikach, trafiłem na Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM Canon, który by mi odpowiadał ze względu na tą "2.8". Dlaczego celuję w takie obiektywy? Napiszę - jeśli jestem pod jakimś względem w błędzie, to mnie poprawcie :P .
1. Jasność - mam lekki problem z drżeniem rąk, co przekłada się na używanie krótszych czasów migawki (1/80 i niżej - może wyżej dałoby radę, ale to zależy od warunków); ponadto chciałbym móc robić zdjęcia po zmroku (chodzi o zdjęcia ulic miejskich, więc chyba tragedii nie ma :P może 2.8 starczy); dodatkowo - tutaj chyba ta jasność jest dla całego zakresu ogniskowych.
2. 17-50 - wydaje mi się, że jakieś superzoomy nie są mi potrzebne, co nie znaczy, że chcę od razu stałkę, a minimalną ogniskową ustawiłem sobie na 16-18 - na moim kicie 18 jest ok - myślę, że wystarczy do strzelania zdjęć z krótkiej odległości zarówno ludzi jak i czegoś w trybie landscape.
3. OS - to chyba stabilizacja optyczna, nie? :P
Teraz może napiszę, co mi się nie podoba w tym obiektywie:
1. Cena (może wybrzydzam, może się nie znam, albo po prostu jestem skąpy :E - na cenę mogę przymknąć oko, jeśli nie dowiem się o istnieniu tańszego, a lepszego lub porównywalnego pod względem jakości zdjęć) - ~1250 na skąpcu, ale z jakiegoś chińskiego sklepu, więc mogą być problemy z reklamacją, a kolejny próg to już chyba ~1400 jeśli dobrze pamiętam

I pytanie zielonego: Ten obiektyw na pewno wejdzie do 1200D? :E

Teraz do czego dążę:
Czy możecie mi dać info, czy istnieje jakiś lepszy odpowiednik tego obiektywu? Cena, w jaką celuję to max 1500 zł, ale nie ukrywam, że wolałbym kupić coś dużo tańszego, jeśli to możliwe. Jasność - dobrze by było, gdyby była taka, jak tutaj - 2.8, ale nie będzie źle, gdy na minimalnej ogniskowej będzie 3.5 (wyżej to już nie bardzo :P ). Dodatkowe bajery? Jeśli mają podwyższyć cenę, a wydaje wam się, że z nich nie skorzystam, to po prostu je pomijajcie :)

Appendix (czy tam cośtam)
Sprawdzałem test tej Sigmy właśnie tutaj i to dlatego w dużej mierze wybór padł na nią
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

wololo, scaliłem Twoje pytanie do zbiorczego wątku odpowiadającego na Twoje pytanie. Masz sporo propozycji do przeczytania.

Odpowiedzi na pytania:

1. Jasność - tak, przydatne jest w wielu sytuacjach posiadać zoom o jasności f/2.8. Na drżenie rąk też nieco pomaga.
2. Taki zakres ogniskowych jest typowy dla zoomów standardowych APS-C o jasności f/2.8, w każdym razie w tej cenie nie masz innej opcji.
3. OS – tak, to stabilizacja optyczna, powinna pomóc na drżenie rąk, choć najlepszym lekarstwem jest nauczyć się odpowiednio trzymać sprzęt. Ćwiczenia snajperskie też pomagają. ;)
4. Cena – ja nigdy nie kupuję obiektywów rzeczy w najtańszym sklepie, tylko w sklepie, do którego mam zaufanie.
5. Tak, wszystkie obiektywy z mocowaniem Canon EF-S będą pasować do Canona 1200D.

wololo napisał/a:
Czy możecie mi dać info, czy istnieje jakiś lepszy odpowiednik tego obiektywu? Cena, w jaką celuję to max 1500 zł, ale nie ukrywam, że wolałbym kupić coś dużo tańszego, jeśli to możliwe.

Nie ma standardowych zoomów godnych uwagi, tańszych niż okolice 1200-1600 zł. Jedyna alternatywa, nieco tańsza niż Tamron/Sigma 17-50/2.8 to Sigma 17-70, która na inne zalety oraz inne wady niż te dwa popularne zoomy.
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

Panie i Panowie, co myślicie o sigmie 18-200 3,5-5,6 zamiast kitowego 18-55 ? idzie dostać używkę w okolicach 400 zł

Może jakiś inny typ o dużym zakresie ? chce kupić w miarę uniwersalny obiektyw

Będzie to podpięte do 40D
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

Mam S 18-200, wersję z HSM i OS (na wypady rowerowe ograniczone do jednego obiektywu). Jeśli nie przeszkadza Ci dokuczliwa aberracja chromatyczna, to polecam. Dystorsję "idzie" skorygować całkiem nieźle.
Z testów Optycznych wynika, że sigma 18-300 trzyma CA w ryzach o wiele lepiej oraz lepiej u niej z rozdzielczością, ale jest to na tyle świeży instrument, że używanych nie widziałem, a nowy to 2300. Mimo wszystko jakbym wymieniał bikezoom, to chyba na tę S 18-300.
A jeszcze jedno, jesteś pewien, że to ma 3,5-5,6 a nie 6,3 na długim końcu?
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

Zgadza się Kolego! Mój bład, 3,5-6,3. Kurcze trochę ciemne to szkło jednak :/ na nowo mnie narazie nie stać ;p Skończe studia to wtedy poszaleje z szkłami. aktualnie musze kupić coś z 2 ręki do 400-500 zł. co będzie lepsze niż kit który daje rade tak naprawdę w zakresie 18-30 ... ;/
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

Synowi kupiłem kiedyś sigmę 18-125 i całkiem nieźle daje radę. Nie ma takiej aberracji chromatycznej (jestem na to uczulony) jak na tym 18-200 i nawet dzieciak fajne fotki popełnia. A szkiełko mu kupiłem właśnie z drugiej ręki za coś koło 325 zł. Może taki zakres Ciebie zadowoli?
Ale generalnie obiektyw do wszystkiego to obiektyw do niczego i trzeba mieć na względzie ograniczenia szkła "uniwersalnego". Dzisiaj wyjątkowo zabrałem na rower starego canona 70-300, godząc sie na brak szerokości i nawet to stare szkło zostawia tę sigmę 18-200 daleko w tyle, a przecież to żadna eLa.
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

nad 70-300 też się zastanawiałem ale do 70 mm nie będę miał żadnego ciekawego szkła. dlatego szukam czegoś od 18. a poźniej jeszcze jakąś stalkę kupie. Canon 70-300 nie ma chyba opcji makro ?
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Ten 70-300 IS USM ostrzy od 1,5 m, więc żadne makro. A do 70 mm masz 17-70, chyba tu sigma ma tanie szkło o świetle 2,8-4.
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Czy światło 6,3 w tej sigmie na końcu ogniskowej mocno przeszkadza? 200 pewnie będe używał i tak na zewnątrz więc hipotetycznie przy dobrym świetle, jakie wartości światła uzyskuje ten obiektyw przy powiedzmy 100-150mm da się to jakoś policzyć ? Jak się on spisuje w zakresie 18-100 ?



Pozdrawiam
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Jest test na Optycznych, zajrzyj (chociaż nie wiem, czy to test akurat wersji, o której mylisz), zobacz też komentarze użytkowników pod opisem danego szkła w sekcji "obiektywy".
Czy przeszkadza światłosiła, zawsze zależy. Ja fotografuję kolej, która wbrew pozorom sie rusza i to czasem szybko. 99,99% fotek to ISO 200. Obiektyw daje radę z tym światłem, byle nie w ciemne dni jesieni i zimy, wtedy musisz pomysleć o czymś jasnym. Oczywiście "daje radę" w ramach tego, co oferuje, bo - przypominam - demonem rozdzielczości taki megazoom nie jest i nigdy nie będzie. Jest za to pewnym kompromisem między wyplutym obrazkiem a wygodą/poręcznością używania, np. na rowerze. No a jeśli myślisz dodatkowo o wersji bez OS i HSM, to z pewnością cena jest atrakcyjna za oferowany zakres (ale sprawdź, jak z jego optyką, przypominam, że ja odnoszę się do stabilizowanego szkła z hsm).
Jak wspomniałem denerwuje mnie w tym szkle nie tyle światło, co aberracja chromatyczna. To, co się dzieje na styku np. białych oznaczeń lokomotywy i jej granatowego tła, to prosi się o płacz.

Nie lubię wprawdzie takich porad, ale... może warto pomyleć o jakiejś jednej stałce? Kiedyś Zenit z Heliosem 58 mm, czy Praktica z Pentaconem 50 mm musiały wystarczyć (tego używałem na studiach) i może jest to drugie ekstremum wygody zooma, ale na tym nauczysz się, jak skompensować brak pokrętła ogniskowej, jak podejść do tematu, no i będziesz miał konkretne światło w dziurce, o rozdzielczości nie mówiąc :)
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Zgadza sie nad jakims stalym 50mm tez mysle ale czasami boli mnie brak mozliwosci zoomowania. Mysle ze zmiennoogniskowy na chwile obecna bardziej mi sie przyda. Dzieki za info

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2015 16:43 ]
Przepraszam że post pod postem. Mam na oku Sigmę 28-200 1:3,5-5,6. W komentarzach na optyczne wyczytałem że nie współpracuje ten obiektyw do końca z cyfrowymi lustrzankami. Ktoś coś wie na ten temat ? Tzn- mam możliwość kupienia uszkodzonego egzemplarza za małe pieniądze + e.w naprawa. Podejrzewam że padła w nim taśma odpowiedzialna za ustawienia przesłony

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2015 16:44 ]
Zapomniałem dodać sigma DL HyperZoom.


Nie mogę edytować scalonych postów..
 
 
4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Pon 18 Maj, 2015   

Witam,
nie mogę się zdecydować chciałem kupić albo Canon 17-55 2.8 USM lub Canon 15-85 USM
mam sigme 17-70 bez OS i nie da się tym robić zdjęć AF jest za wolny. Fotografuje głównie dziecko które sporo biega, czasem jakiś krajobraz, film, puszka to 60D. Za 17-55 przemawia światło ale czytałem sporo o wadach jak zasysanie kurzu i problemy z AF, 15-85 wydaje mi się gorszy ale ma bardzo dobre opinie w necie troche większy zakres ale gorsze światło. Obydwa maja bardzo dobre AF, stabilizacje (przydatna przy filmowaniu).

Pomożecie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15