Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
Co zamiast KITA do Canona
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 17 Maj, 2015   

4motion napisał/a:
Canon 17-55 2.8 USM

jakieś pytania?

Względnie Sigma 18-35 1.8
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Nie 17 Maj, 2015   

muzyk napisał/a:
4motion napisał/a:
Canon 17-55 2.8 USM

jakieś pytania?

Względnie Sigma 18-35 1.8


Tylko Canon. Zreszta ta sigma za krótka nie chce mi się żaglować obiektywami chyba że na stałke muszę zmienić. Mam tą gównianą 50 1.8 Canona.

Mówisz że lepiej 17-55?

[ Dodano: Pon 18 Maj, 2015 17:06 ]
Jakieś jeszcze opinie?
 
 
Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Cześć, chciałem się z zakupem obiektywu wstrzymać lecz wczoraj byłem na przedstawieniu i jednak kit nie daje rady ;/ Do kita mam stałkę Pentacon 135/2.8 (tego manuala). Co Wy na to aby kupić Sigma DC 17-70, 1:2.8-4,Macro HSM? A za pół roku coś 70-200mm? Sigma byłaby też używana do filmowania (teraz filmuje kitem), dlatego też zależy mi na jasnym obiektywie. Jakiś czas temu miałem w planach zkaupu 18-135mm canona lecz to chyba mija się z celem (ciemny obiektyw). Czy może poczekać i kupić coś lepszego? Oczywiście mowa o używanych szkłach.
 
 
4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Miałem sigme bez hsm do filmowania to się nie nadaje za głośny af może lepiej poszukaj Canon 15-85. Ja narazie wyleczyłem się ze szkieł nie Canona
 
 
Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Kurcze Canon 15-85 za używkę to 1600 zł a światło jak w kicie. Miał ktoś tą sigme z HSM? Da się tym filmować ?
 
 
4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Ale ostrość dużo lepsza stabilizacja lepsza usm. Ja kupiłem 17-55 teraz to jest przepaść w stosunku do sigmy. Mówię żebyś nie żałował tak jak ja że kupiłem nie Canona.
 
 
Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Tylko że jest również przepaść w cenie :) Mogę poczekać i kupić za około 3/4msc tego Canona lecz nie jestem pewien czy jest sens z takim światłem. USM w Canonie to HSM w Sigmie więc z głośnym autofocusem nie powinno być problemów. Z tego co widzę w podobnej cenie jest Canon 17-85mm lecz światło 4-5.6
 
 
4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Przeczytaj test 15-85 na optycznych to będziesz wiedział żę 17-85 to dużo gorszy obiektyw od 15-85. Ja Ci mówie moje wrażenia z sigmą. Kupisz używkę której AF nie będzie trafiał i co wydasz różnice w cenie na kalibracje? A podejżewam że HSM nie jest taki równy USM, pozatym w 15-85 jest polepszona stabilizaja (patrz test) co jest akurat ważne w filmowaniu. Więszky zakres i szeroki kąt. Filmował będziesz głownie na zewnątrz czy w domu? Jeżeli na zewnątrz to Canon da rade zresztą te 2.8 w Sigmie jest tylko na szerokim kącie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

4motion napisał/a:
do filmowania to się nie nadaje za głośny af

A jakim aparatem filmujesz, że używasz AF? Elderbary, też używasz AF podczas filmowania?

Zawsze lepiej kupić Canona 17-55/2,8 IS, światła nigdy nie za dużo, ale Sigma 17-70 też przyjemna, to zupełnie inny budżet.
 
 
4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Sigma była fajna na początku ale jak niestety pożyczyłem Canona, sigma już mi sie nie podoba leży do teraz w pudełku bo nawet wystawić żeby sprzedać mi sie chce.

Źle się wyraziłem czasem ostrzyłem przed filmowaniem, mam 60d nie ma on tego ale jak oświetlenie się zmieniało to przesłona chyba działa i to było słychać (mam nadzieje że nic nie pomyliłem:) ).

Wybór należy do Ciebie ale jeżeli nie możesz potestować obiektywu SIgmy przed zakupem to bym się w niego nie pchał. Takie jest moje zdanie
 
 
Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

komor napisał/a:
4motion napisał/a:
do filmowania to się nie nadaje za głośny af

A jakim aparatem filmujesz, że używasz AF? Elderbary, też używasz AF podczas filmowania?

Zawsze lepiej kupić Canona 17-55/2,8 IS, światła nigdy nie za dużo, ale Sigma 17-70 też przyjemna, to zupełnie inny budżet.

Chwilowo używam AF ale uczę się korzystać w pełni z M. Jak myślisz ta Sigma dałaby radę? Przyznam się że taka Sigma to i tak w tej chwili dla mnie sporo (uczę się więc nie pracuje). Choć jeśli to taka tragedia mogę zbierać dalej :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

Elderbary napisał/a:
Chwilowo używam AF ale uczę się korzystać w pełni z M.

Ale co ma AF to trybu M? Mówimy cały czas o filmowaniu?
 
 
Elderbary 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

Nie :) Pomyliły mi się funkcje :) Jestem początkującym wybacz :)

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2015 16:19 ]
Mam mozliwość zakupu Sigmy 18-125 mm DC OS HSM ze stabilizacja f/3.8-5.6 jest sens? A i jej cena to 550 zł + ship
 
 
slawekw79 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

Witam
Przymierzam się do kupna Canona 760D i nie-kitowego obiektywu. Jestem amatorem z 20-letnim doświadczeniem, przeważnie fotografuję naturę i często potrzebuję 200 do 300 mm. teraz mam Nikona D5100 z kitem i sigmę 70-300 ale denerwuje mnie przepinanie obiektywów. Szczególnie kurz wewnątrz. Dlaczego Canon? bo moim hobby jest astrofotografia a Nikon niewspółgra z obiektywami M42. mam do wyboru trzy obiektywy :
Tamron AF 18-200 mm f/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF)
Tamron AF 18-270 mm f/3.5-6.3 Di II VC LD Asph. (IF) MACRO
Tamron 16-300 mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO
który z nich waszym zdaniem jest najlepszy? Cena to kwestia drugoplanowa.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   





http://www.optyczne.pl/32...%87_obrazu.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 16