Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
Co zamiast KITA do Canona
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

No coż ja testowałem 17-85 IS, gdy kosztowało 2500 zł i sam wtedy chyba napisałem, że ono jest warte 1500 zł. Tyle teraz kosztuje więc to nie jest głupi wybór na zamiennik kita.
Choć mi by brakło światła, bo dla mnie jest za ciemne, dlatego bardziej polecam ludziom
Sigmy 17-70 i 18-50 f/2.8 oraz Tamrona 17-50 mm.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

17-85 IS USM to też kit, tylko że ten lepszy kit. Ja go kupiłem razem z 20D :wink:
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

Arek napisał/a:
No coż ja testowałem 17-85 IS, gdy kosztowało 2500 zł i sam wtedy chyba napisałem, że ono jest warte 1500 zł. Tyle teraz kosztuje więc to nie jest głupi wybór na zamiennik kita.


Teraz można go kupić za 1250 zł.



1/13 f.4 ISO 800 17 mm, DxO



1/40 f.6.3 ISO 800 61 mm
Ostatnio zmieniony przez Wilson Pon 21 Sty, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

Wilson napisał/a:

Teraz można go kupić za 1250 zł.


Pewnie dlatego że za chwilę za 2000 zł będzie można kupić 17-85 IS USM II
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

A może po prostu cieszy się nie za dobrą opinią. I dlatego cena spadła?
 
 
pepe 
Początkujący


Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Właśnie, o taki dyskurs mi chodziło, wypowiedź pełna przedstawiająca wszystkie zalety i ewentualne wady takiego a nie innego wyboru konkretnego użytkownika. Dziękuję bardzo nie będę musiał przechodzić przez aż tak dużą gehennę, przy wyborze

Żeby nie zakładać nowego wątku, dopytam się o mnie i tu pytania do tutejszych stałych bywalców:
- po pierwsze oprócz szukania zamiennika kit'a czyli wybór między T17-50; T28-75; S17-70; S18-50,2.8; C17-85 - jeszcze ostateczny wybór nie padł, choć bardzo się obawiam wyboru "losowego" w S cz T bo będę to najprawdopodobniej kupował w USA. Jakaś kalibracja przy S jest możliwa dowiadywałem się i nawet po uwzględnieniu tego kosztu to sie chyba opłaca kupić w USA, ale z T to po tym co przeczytałem o serwisie a raczej jego braku to mam poważne wątpliwości, choć parametry T17-50 są bardzo dobre i nie odrzuciłem tego ostatecznie. Taki a nie inny zestaw jest ponieważ ich ceny są porównywalne, mniej więcej a różnica jest akceptowalna, chyba że ktoś znajdzie w zbliżonej cenie coś jeszcze:) może właśnie jakieś ciekawe premiery nowych, poprawionych, ulepszonych obiektywów w przystępnej cenie w najbliższym czasie?

- dalej szukam stałki, raczej dwóch:
- wybór padł na C50/1.8 - tani dobry, jak sie popsuje kupi sie nowy, i to jest pewne
- ale myślałem jeszcze o jednej jakiejś szerszej np. takiej C28/2.8 albo C24/2.8 - tutaj właśnie szukam pomocy - czy są warte swojej ceny w USA nowy odpowiednio ok.170 $ i 290$ używki na allegro za ok.400 zł znalazłem. Miałoby to służyć tak trochę do krajobrazów może architektura, jakieś wnętrza gdzie raczej bez lampy trzeba pstrykać itp - czy takie obiektywy na C400d lub C350d będą odpowiednie i wystarczające x ok.1.6 to daje ca 44 i 38?
- jeszcze jedna istotna rzecz a mianowicie to, że zakup drugiej stalki łączy sie ze zmniejszeniem budżetu na zoom'a i tu jest pytanie o C18-55 ale posiadającego już IS. Jak on się sprawuje, czy jest lepszy od tego bez IS czy jego ulepszenie polega wyłącznie na dodaniu IS, czy może polepszono go trochę?
- uprzedzając pytanie to jakiegoś tele również będę szukał, ale w tej chwili budżet i tak jest napięty więc to w dalszej perspektywie czasu, zatem ten temat na razie pomijamy :)

I już ostatnie na te chwilę pytanie, ponieważ zakup nie będzie dokonywany już dziś czy jutro jest to perspektywa kilku miesięcy raczej lato może wczesna jesień wtedy to ktoś mi przewiezie (niestety takie są warunki, chyba że ktoś wie jak dostarczyć sprzęt z USA omijając VAT) i tu jest pytanie czy Canon w tym okresie planuje jakieś premiery aparatów w szczególności porównywalnych do C350d i C400d tak aby ceny tych właśnie jakoś nieco drgnęły w dół.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Oj nie czyta się forum. Znajdź w dziale Lustrzanki wątek Wiosenne nowości to sobie poczytasz o zapowiadanych premierach. Ale skoro zakup chcesz dokonywać za kilka miesięcy, to nie ma co dywagować, bo do tego czasu trochę może się zmienić.

Jeszcze co do pytania o obiektyw C 18-55 to jest to tzw. kit, czyli najtańszy obiektyw dodawany do aparatu. Parametry ma znacznie gorsze niż omawiane T 17-50, S 17-70, S 18-50, C 17-50 IS czy nawet C 17-85 IS. To zupełnie inny sprzęt, o klasę niżej. Jeśli planujesz zakup dalszych obiektywów, to nie myśl raczej o nim, zdecyduj się na Tamrona, Sigmę czy któregoś z Canonów z IS. Tyle, że za kilka miesięcy sytuacja oraz ceny mogą się nieco zmienić.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

pepe napisał/a:
Właśnie, o taki dyskurs mi chodziło, wypowiedź pełna przedstawiająca wszystkie zalety i ewentualne wady takiego a nie innego wyboru konkretnego użytkownika. Dziękuję bardzo nie będę musiał przechodzić przez aż tak dużą gehennę, przy wyborze

Żeby nie zakładać nowego wątku, dopytam się o mnie i tu pytania do tutejszych stałych bywalców:
- po pierwsze oprócz szukania zamiennika kit'a czyli wybór między T17-50; T28-75; S17-70; S18-50,2.8; C17-85 - jeszcze ostateczny wybór nie padł, choć bardzo się obawiam wyboru "losowego" w S cz T bo będę to najprawdopodobniej kupował w USA. Jakaś kalibracja przy S jest możliwa dowiadywałem się i nawet po uwzględnieniu tego kosztu to sie chyba opłaca kupić w USA, ale z T to po tym co przeczytałem o serwisie a raczej jego braku to mam poważne wątpliwości, choć parametry T17-50 są bardzo dobre i nie odrzuciłem tego ostatecznie. Taki a nie inny zestaw jest ponieważ ich ceny są porównywalne, mniej więcej a różnica jest akceptowalna, chyba że ktoś znajdzie w zbliżonej cenie coś jeszcze:) może właśnie jakieś ciekawe premiery nowych, poprawionych, ulepszonych obiektywów w przystępnej cenie w najbliższym czasie?

- dalej szukam stałki, raczej dwóch:
- wybór padł na C50/1.8 - tani dobry, jak sie popsuje kupi sie nowy, i to jest pewne
- ale myślałem jeszcze o jednej jakiejś szerszej np. takiej C28/2.8 albo C24/2.8 - tutaj właśnie szukam pomocy - czy są warte swojej ceny w USA nowy odpowiednio ok.170 $ i 290$ używki na allegro za ok.400 zł znalazłem. Miałoby to służyć tak trochę do krajobrazów może architektura, jakieś wnętrza gdzie raczej bez lampy trzeba pstrykać itp - czy takie obiektywy na C400d lub C350d będą odpowiednie i wystarczające x ok.1.6 to daje ca 44 i 38?
- jeszcze jedna istotna rzecz a mianowicie to, że zakup drugiej stalki łączy sie ze zmniejszeniem budżetu na zoom'a i tu jest pytanie o C18-55 ale posiadającego już IS. Jak on się sprawuje, czy jest lepszy od tego bez IS czy jego ulepszenie polega wyłącznie na dodaniu IS, czy może polepszono go trochę?
- uprzedzając pytanie to jakiegoś tele również będę szukał, ale w tej chwili budżet i tak jest napięty więc to w dalszej perspektywie czasu, zatem ten temat na razie pomijamy :)

I już ostatnie na te chwilę pytanie, ponieważ zakup nie będzie dokonywany już dziś czy jutro jest to perspektywa kilku miesięcy raczej lato może wczesna jesień wtedy to ktoś mi przewiezie (niestety takie są warunki, chyba że ktoś wie jak dostarczyć sprzęt z USA omijając VAT) i tu jest pytanie czy Canon w tym okresie planuje jakieś premiery aparatów w szczególności porównywalnych do C350d i C400d tak aby ceny tych właśnie jakoś nieco drgnęły w dół.


Odnośnie poszukiwań zamiennika kit'a to swobodnie można wybierać też w Tamronach i Sigmach jeżeli tylko masz możliwość ich ewentualnej wymiany [masz trochę utrudnione bo kupujesz w usa], z tym losowaniem to jest różnie, ale trzeba mieć pecha żeby trafić na złego Tamron'a [to nie tylko moje zdanie], trochę częściej dzieje się to z Sigmą... jak się czyta o tym na sieci brzmi to strasznie, bo piszą głównie Ci którzy nie mieli szczęścia, a rzesza użytkowników zadowolonych po prostu robi zdjęcia ;-) .
Pytasz o stałki, więc nic Ci ich nie zastąpi, polecam 28/2.8 ; 50/1.8 ; 50/1.4 ;85mm [choc to nie do wnetrz]. a 24/2.8 nie znam ale pewnie też jest ok.
szczerze chyba lepiej mieć zestaw paru stałek niż jeden zoom, no chyba że nie lubisz ciągle zmieniać szkła ;-) a może być to uciążliwe.
Moja rada jeden spacerzoom typu C17-85, T17-50, S17-70 + do tego stałki 24, 28, 50.
Odnośnie nowości o które pytasz to podobno ma być następca c400d, ale nie liczyłbym na to że ceny drgnął przez najbliższe pół roku, bo są na poziomie tzw zaporowym, ale kto wie.
 
 
pepe 
Początkujący


Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

do komor: właśnie jak napisałem tego posta zajrzałem na inne wątki i zobaczyłem ten, o którym piszesz, więc bije sie w pierś mój błąd i niedopatrzenie, ale na usprawiedliwienie, jest to że kompletnie nie szukam odpowiedzi jaki aparat bo to już wiem więc nie oglądałem wątków dotyczących aparatów ale dzięki za radę mam nauczkę na przyszłość najpierw poszukaj potem pytaj :)
niemniej jednak pytam o sytuacje na rynku już teraz i gdy już zgromadzę odpowiednia wiedzę a do tego będzie się zbliżał termin kupna muszę znać już odpowiedź co i za ile a nie na wariata decydować
i dalej, nie wiem czy przez błąd czy pomyłkę wspomniałeś o C17-50 IS - co to za obiektyw nigdzie takiego nie znalazłem chyba że mówisz o C17-55 IS USM a to dla mnie zdecydowanie za drogo a do tego wielkość, waga - ten absolutnie odpada
ponadto pytałem o C18-55 IS a on z tego co widać nie jest dodawany jako Kit do aparatów, bo nad klasyczną wersją C18-55 to fakt w ogóle sie nie zastanawiam - bo wiem, że nie.

do igorax: wszyscy piszą i mówią, że stałki nic nie zastąpi, ale u mnie właśnie jest tak, że decydując się na dwie stałki odejmuje sobie budżet na jakiegos przyzwoitego zoom'a i tu mam dylemat... bo jakiegoś zoom'a mieć musze bo nie tylko ja zdjęcia robić będę:)
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

pepe napisał/a:
pytałem o C18-55 IS a on z tego co widać nie jest dodawany jako Kit do aparatów, bo nad klasyczną wersją C18-55 to fakt w ogóle sie nie zastanawiam - bo wiem, że nie.


Nie jestem fachowcem, nigdy nie miałem tego obiektywu w ręku. Ale kiedy sam robiłem taki "search" to porównałem budowę obiektywów (jakie rodzaje szkieł są w środku). Wynikało z tego porównania, że identyczne. Więc... chyba IS dodany tylko do kita ;-)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

pepe, oczywiście miałem na myśli to, co piszesz, czyli C17-55 IS USM, sorry. Co do tego, że stałki niezastąpione to mam pewne wątpliwości - w tym zakresie cenowym. Jak poczytałem testy tych starszych stałek 20-30 mm (Canona nie z serii L oraz Sigmy) na Optycznych, to wychodzi mi, że za połowę ceny zooma takiego jak Tamron 17-50/2.8 dostaje się coś, czego rozdzielczość jest o połowę mniejsza, więc przewaga światła typu 2.8 czy 1.8 jest nieco iluzoryczna, bo końcowa jakość fotki nie będzie raczej satysfakcjonująca. Co inne topowe obiektywy za kilka tysięcy.
Z tych tanich stałek, których testy przeczytałem, najlepsze osiągi i stosunek ceny do jakości miał Canon 28/2.8. Ale kosztuje toto połowę ceny Tamrona 17-50/2.8 - a nie oferuje lepszego światła! Jedyne co ma lepsze to rozdzielczość na brzegu, bo w centrum jest... słabsze.
Canon 35/2.0? No dobra - ma lepsze światło niż Tamron, ale przy świetle 2.0 rozdzielczość wg Optycznych wynosi nieco ponad 20 lpmm, czyli niezbyt rewelacyjnie, jak na tysiąc złotych za stałkę. Tamron ma... 36 lpmm, co prawda przy świetle 2.8, a więc gorszym. Stałka przy tym świetle ma... nieco ponad 30 lpmm. Gdzie ta przewaga stałek? Być może w segmencie 4000-8000 jest inaczej. Nie wiem, bo takich obiektywów na oczy nie widziałem, testy na Optycznych też ich nie widziały, więc na razie ja też się nie dowiem.
 
 
apollo13 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

|Witam
mam sie z zamiarem kupna moj wybor padl na
40d + 70-200 L4(czy nie jest zlym wyborem 4 bez IS _na 2.8 mnie nie stac narazie a IS tez wiecej stoi od zwyklej 4)
do tego mysle
Tamron SP AF 17-35mm Di f2.8-4(cena jakies ~700zl w promocji 150funtow)

co proponujecie w dziure miedzy nie
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

pepe napisał/a:

do igorax: wszyscy piszą i mówią, że stałki nic nie zastąpi, ale u mnie właśnie jest tak, że decydując się na dwie stałki odejmuje sobie budżet na jakiegos przyzwoitego zoom'a i tu mam dylemat... bo jakiegoś zoom'a mieć musze bo nie tylko ja zdjęcia robić będę:)


W takim wypadku jak napisałem na końcu, weź na teraz jakiś zoom średniej klasy , sam używam Tamrona 17-50/2.8 i jestem bardzo zadowolony, nie będę go chwalił bo komor wyżej już to zrobił ;-) ; potem ewentualnie kupuj sobie stałki.

komor a tak swoją drogą, to chyba nie tylko o rozdzielczość chodzi, a jak to się mówi ogólną plastykę zdjęć a ta ze stałek powinna być lepsza, aczkolwiek od jakiegoś czasu używam tylko 17-50/2.8 a 50/1.4 leży w torbie a 28/2.8 sprzedałem... jakość zoomów jest coraz lepsza.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

apollo13 napisał/a:
|Witam
mam sie z zamiarem kupna moj wybor padl na
40d + 70-200 L4(czy nie jest zlym wyborem 4 bez IS _na 2.8 mnie nie stac narazie a IS tez wiecej stoi od zwyklej 4)
do tego mysle
Tamron SP AF 17-35mm Di f2.8-4(cena jakies ~700zl w promocji 150funtow)

co proponujecie w dziure miedzy nie


hyy nie lubię tak odpowiadać ale proszę poszukaj na forum o 70-200 w tym tygodniu już z 2 wątki czytałem... aczkolwiek 40D + 70-200 myślę że ok szczególnie jak ma się ograniczony budżet i nie można wziąć szkła typu 2.8IS
T17-35 w tej cenie zapraszam, sam bym kupił, pytanie czym wypełnisz lukę między 35-70mm?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

apollo13 napisał/a:
70-200 F4
SP AF 17-35mm Di f2.8-4(cena jakies ~700zl w promocji 150funtow)
co proponujecie w dziure miedzy nie

najtaniej: Canon 50 f/1.8,
jeśli konieczny zoom i tanio to Tamron 28-75 f/2.8
jeśli konieczny zoom i trochę drożej to Sigma 24-70 f/2.8
i zostają jeszcze L-ki 24-105 f/4 lub 24-70 f/2.8...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15