Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
Co zamiast KITA do Canona
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   Co zamiast KITA do Canona

W takim przypadku musisz brać coś od 16-18mm, swojego czasu zrobiłem sobie zestawienie takich obiektywów (podobne do tego które zamieścił na forum kiedyś Arv) z ich zaletami i wadami, może się przyda...

Mały zakres ogniskowych:
--------------------------------------------------------
Tamron SP AF 17-35 f/2.8-4 Di LD ASP IF
+ ostrość centrum, winietowanie, FF, cena (1220)
0 jasność, budowa, dystorsja, auto fokus, odblaski
- aberracja chromatyczna, mały zakres ogniskowych, ostrość brzeg

Sigma 17-35 f/2.8-4.0 EX DG ASP HSM
+ budowy, ostrość centrum i brzeg, dystorsja, USM, FF, winietowanie, odblaski, trzy lata gwarancji
0 jasność, auto fokus, aberracja chromatyczna, cena (1400)
- mały zakres ogniskowych

Canon EF 17-40 f/4 L USM
+ budowa, auto fokus (USM), ostrość centrum, dystorsja, winietowanie, aberracja chromatyczna, FF, odblaski, wewnętrzne zoomowanie
0 jasność, ostrość brzeg
- mały zakres ogniskowych, cena (2100)
wystepują egzemplarze o różnej jakości

Średni zakres ogniskowych:
--------------------------------------------------------
Tokina AT-X PRO DX 16-50 f/2.8
+ budowa, jasność, ostrość centrum i brzeg (poza f/2.8 ), odblaski
0 auto fokus, zakres ogniskowych, cena (1800)
- ostrość centrum i brzeg (f/2.8 ), aberracja chromatyczna, dystorsja, winietowanie, dostępność, EF-S, waga
pierwsza seria produkcyjna zebrała słabe opinie

Sigma 18-50 f/2.8 EX DC Macro
+ budowa, jasność, ostrość centrum, winietowanie, trzy lata gwarancji, pseudo Macro, cena (1300)
0 auto fokus, zakres ogniskowych, aberracja chromatyczna, odblaski
- ostrość brzeg, dystorsja, EF-S

Tamron SP AF 17-50 f/2.8 XR Di II LD ASP IF
+ jasność, ostrość centrum i brzeg (poza f/2.8 na brzegu), odblaski, cena (1290)
0 budowa, auto fokus (głośny), zakres ogniskowych, aberracja chromatyczna, winietowanie
- dystorsja, EF-S
popularny zamiennik kita, chwalony przez użytkowników, zgłaszane problemy z serwisem

Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM
+ budowa, auto fokus (USM), jasność, stabilizacja, ostrość centrum i brzeg, odblaski, dystorsja
0 zakres ogniskowych, aberracja chromatyczna, winietowanie,
- EF-S, cena (3000), waga
dla mnie najlepszy zamiennik kita

Duży zakres ogniskowych:
--------------------------------------------------------
Sigma 17-70 f/2.8-4.5 DC Macro
+ zakres ogniskowych, odblaski, cena (1120)
0 budowa, winietowanie (poza 17mm), jasność, aberracja chromatyczna, ostrość centrum i brzeg
- EF-S, winietowanie (przy 17mm), auto fokus, dystorsja
największą zaletą tego obiektywu jest zakres ogniskowych i cena

Canon EF-S 17-85 f/4-5.6 IS USM
+ budowa, auto fokus (USM), stabilizacja, odblaski, cena (1185), zakres ogniskowych
0 winietowanie (poza 17mm), aberracja chromatyczna (poza 17mm), ostrość centrum i brzeg (poza 17mm)
- jasność, EF-S, dystorsja, ostrość brzeg przy 17mm, winietowanie (przy 17mm), aberracja chromatyczna (przy 17mm)
ciekawa propozycja jeśli nie używa się 17mm (np. jako uzupełnienie obiektywu ultra szerokokątnego typu 10-20)
Ostatnio zmieniony przez goltar Pią 11 Lip, 2008, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Jako że post ten został przeniesiony z innego tematu to dopisze jeszcze że podane obiektywy dotyczą typowych zamienników kita o ogniskowej zaczynającej się od 16-18mm. W zestawieniu ze względu na wysoką cenę nie podałem Canon EF 16-35 f/2.8 L USM oraz jego nowszej wersji. Jako alternatywę można rozważać połączenie obiektywu ultra szerokokątnego typu 10-20mm + coś w zakresie od 24-28 mm np: Canon 10-22/3.5-4.5 + Canon 24-105/4, Sigma 10-20/4-5.6 + Sigma 24-70/2.8, Tokina 12-24/f4 + Tamron 28-75/2.8 itp...
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 25 Lis, 2007   

Pojawiły się testy Canon 18-55 f/3.5-5.6 IS. Chyba już nie będzie trzeba tak ostro szukać zamiennika :) Pierwsze testy wskazują na dużą ostrość tego szkła. Małym mankamentem jest CA, ale wartości choć zauważalne nie powinny zbytnio przeszkadzać większości fotografującym.
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Witam serdecznie.

Postanowiłem napisać pierwszego posta, po kilku dniach przeglądania stron internetowych, siedzenia w testach i przychodzenia do pracy w stanie totalnego niewyspania.

Jestem początkującym amatorem i zupełnym laikiem, jeśli chodzi o fotografię. Kiedyś dawno, owszem robiłem zdjęcia, Zenitem, w szkole chodziłem na "kółko fotograficzne", ale... to były wieki temu.

Po robieniu zdjęć różnymi "małpami" powiedziałem sobie DOŚĆ syfu, chciałbym zacząć robić lepsze zdjęcia... ;-)

Na początek kupiłem body - canon 400 D w kicie z obiektywem 18-55. I zaczęły się schody, bo... postanowiłem kupić obiektyw. Zacząłem kombinować po pierwsze patrząc na zakresy ogniskowych. Miałem 18-55, postanowiłem wymienić kita na coś, co da lepszą jakość i lepszy zakres ogniskowych. Zainteresowałem się szkłem C 17-85 IS USM. I nawet może bym kupił, gdybym nie przeczytał testu na "optyczne" o tym, co się dzieje na krótkich ogniskowych załamałem się i wycofałem z pomysłu. Czy warto dokupować do obiektywu 18-55 dalsze 30 mm ogniskowej za taką kwotę? Bo z zakresu 18-30 i tak bym korzystał z kita. A IS przy nie zachwycającej jasności przestał być bajerem.

Zacząłem mocno się zastanawiać - czego chcę finalnie i w związku z tym, czego chcę TERAZ. Doszedłem do następujących wniosków.

1. Jestem amatorem, nie muszę kupować na starcie "L"-ek - i tak nie wykorzystam ich możliwości.

2. Chcę robić dobre zdjęcia (po to mi lustrzanka) nie tylko "wycieczkowe" i mieć w miarę szerokie możliwości i wysoką jakość, jednocześnie jednak mieć jakiś obiektyw "w miarę uniwersalny".

3. W związku z tym, nie mogę myśleć o JEDNYM obiektywie jako zastępcy KITa, ale o... zestawie obiektywów, jako tym, do czego chcę dojść. Obiektywy muszą przecież utworzyć logiczną całość możliwości, ogniskowych, kątów, jasności, itd. Kiedy znajdę sensowny ZESTAW, który będę chciał mieć finalnie, wtedy podejmę decyzję, który z nich kupię, jako pierwszy.

A zatem - wykombinowałem po nieprzespanych nocach przed kompem następujący "zestaw":

1. Tamron 17-50 (kusi jakość szkła i ta jasność 2.8)
2. Canon 50/ f1.8
3..Canon 28-135 USM IS

oraz - jeszcze nie sprecyzowany do końca tele (np. 70-200) i szeroki kąt, żeby mieć 10 mm.

Zaznaczę, że odrzuciłem pomysł tamrona 28-75 z racji bardzo niepokojących informacji o problemach z ostrzeniem. Co, jak co - ale problem z ostrością boję się jak ognia.

Wniosek końcowy "na teraz"?

Kupiłęm właśnie stałkę 50/f 1.8 i aż zawyłem z radości bo pierwszych fotach zrobionych z "przyrzutu" w domu. To daje mi dobre szanse portretowe, no i obiektyw o wspaniałym świetle, na różne trudne warunki. Rozdzielczość, ostrość (jak dla mnie - zielonego początkującego) - super!! I za śmieszną kasę.

Kolejny będzie C 28-135.

Bo póki co - będę mógł focić kitem na niskich ogniskowych do 30. Na 30 "przesiadam się" na Canona 28-135. To da mi pierwszy w miarę uniwersalny zestaw. Kolejny krok planuję, jako wymianę C 18-55 na Tamrona 17-50. (Kolejny, bo teraz kupując tamrona zostałbym w tych samych zakresach ogniskowych).

Proszę, jeśli możecie - napiszcie, czy ten pomysł "zestawu" jest OK, czy też gdzieś w tym pomyśle jest błąd.

Serdecznie pozdrawiam. :roll:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Zestawik ok choć ja nie kupiłbym tego 28-135 do cropa bo trochę mało uniwersalny. Sam mam podobny zestaw - w przyszłym miesiącu kupuje stałkę 50mm. Z mojego pdpisu widzisz że mam dziurę w ogniskowych od 50 - 70 mm i nie przeszkadza mi to - po prostu czasem trzeba się cofnąć lub podejść do przodu. Za dużą moim zdaniem wagę przypisujesz do ogniskowych - będziesz zmieniać obiektywy co chwile a ujęca uciekają.
Najważniejsze jest światło.

Pozdrawiam
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Paweł_G napisał/a:
Zestawik ok choć ja nie kupiłbym tego 28-135 do cropa bo trochę mało uniwersalny [...] - będziesz zmieniać obiektywy co chwile a ujęca uciekają.
Najważniejsze jest światło.

Pozdrawiam


Dziękuję za odpowiedź :-)

A no właśnie - mam takie (podobne) wątpliwości (dlatego postanowiłem jednak napisać i się poradzić). Na razie kupiłem 50-tkę, bo tu chociaż mam pewność, że warto. Początkowo chciałem kupić C 17-85, jako taki standarcik, ale test na optyczne mnie przeraził. Podoba mi się Tamron 17-50, ale jeśli do niego nie 28-135 Canona, jako kolejny, to... no właśnie, to jak uzupełniać tego tamrona o inne zakresy (jednak ogniskowe wydają mi się tu istotne, bo robię założenie, że dobre właściwości optyczne to warunek podstawowy)? Ten canon 28-135 wydał mi się sensowny przez IS, nawet przy nie za dobrej jasności. Chociaż... nigdy w życiu nie robiłem zdjęć z IS, ha ha. Na pewno wybrałbym jasność, gdybym... ją miał w zakresie cenowym circa 1500.
Stąd - myśląc o "całości" i robiąc założenie, że kupię tego Tamrona 17-50, to co do niego na większe zakresy ogniskowych?

Pozdrawiam pogodnie
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Wilson, jesli bedziesz mial dziure miedzy 50a70mm to tragedii nie bedzie. Spokojnie to sobie nadrobisz zoomem w nogach. Gorzej, gdybys mial dziure miedzy np.18mm a 28, bo tutaj roznica juz jest wieksza mimo mniejszej ilosci "milimetrow". A ten Tamronik to bardzo fajne szkielko w niezlej cenie. Tez sie jakis czas temu nad nim zastanawialem.
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Jak nie Tamron to wyjście (w tej cenie) jest tylko jedno - Sigma 17-70. Swiatło troszkę gorsze ale podobno to niezłe szkło - sam myślałem nad jego zakupem właśnie z uwagi na dziurę w zestawie z Tamronem, ale wybrałem światło :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Gdybyś planował kupno tylko jednego obiektywu, który ma zastąpić kita i być uniwersalny, to ja niezmiennie tę Sigmę 17-70 polecam, sam użytkuję i jestem zadowolony. Ale jeśli zamierzasz kompletować coś więcej, to Tamron 17-50 może być lepszy, bo ma stałe, dobre światło. Wszystko jeszcze zależy od tego co i jak chcesz fotografować - ja intensywnie eksploatuję w Sigmie możliwość ostrzenia praktycznie od 2 cm od zewnętrznej soczewki obiektywu - czyli makro i zdjęcia z perspektywy mrówki, muchy czy czego tam... :)

Jako pierwsze tele kupiłem Sigmę 70-300, która rewelacyjna nie jest, ale kosztuje niedużo i dała mi sporo satysfakcji wiosną i latem, podczas wycieczek i spacerów z dziećmi. Teraz przesiadłem się na Canona 70-200/4L, bo jest stosunkowo tani, jak na możliwości, ale wszystko zależy od kasy, jaką chcesz zamoczyć...
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Sigmę oczywiście obwąchiwałem i w tej klasie obiektywów jednak najbardziej podoba mi się Tamronik, tak jak piszecie - z racji światła. Mimo wszystko, tak jak pisałem wyżej - myślę dalej, bo chcę, żeby cały zestaw "grał".

Stąd pytanie - czy rzeczywiście taka dziura między 50 a 70 nie jest upierdliwa. Bo jeśli nie, to wtedy faktycznie... ma się jedno szkło mniej w torbie.

Ja zakup Tamrona (chociaż tu nie mam właściwie wątpliwości) odłożyłem na później, bo... stwierdziłem, że - mam piękne, jasne szkiełko portretowe "50" stałkę, kitowy obiektyw na razie "wydoli" na szerszych kątach i pociągnie do ok. 30 mm (potem faktycznie jest już kiepsko, co niedawno przetestowałem), a brak mi teraz możliwości "dojazdu". Stąd ta myśl o C28-135 (zamieniany na kita przy konieczności złapania czegoś szerzej). I dopiero jako drugi w kolejności kupiłbym Tamron i jakby "podmienił" kita.


To w sensie strategii zakupów (kolejności). Ale nie myślałem o wariancie z "dziurą" w ogniskowych, więc znowu mam do kombinowania. Dzięki za nowe kierunki myślenia!

Pozdrawiam pogodnie

PS. A i tak chodzi mi po głowie... podmienienie kita na początek, na tego Tamrona, ;-)
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Mam Tamrona 17-50 i tamrona 70-300. Dziura 20 mm bimba mi... . Pamietaj, ze masz matryce APS-C czyli tak naprawde bedziesz mial dziure 80mm - 112. Czyli taka portertowa ogniskowa. A jak masz 50 mm ( czyli 80 mm ) przy swietle 1.8 to masz portretowke. Wystarczy toszke podejsc. A tak to do czego ci te ogniskowe - pejzaż odpada, duzy zwierz i ptactwo odpada. Osobiscie planuje kupic Canoan 85 1.8 jako szklo do waskiego portretu, gdyz uwazam ze bedzie to bardziej przydatne niz łatanie wspomnianych zbednych 20 mm.
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

witam

no cóż pomysłów jest wiele...
50 polecem i takową posiadam

a oto inne typy:
1. Dokupić 55-250 IS (jak na amtorskie szkło ładna jakośc optyczna i IS) ok 1000 PLN - ale pozostake kit (można go też wymienić na Tamrona 17-50 lub taniej C 18-55 IS
2. Kupić Tamrona 18-250 lub Sigmę 18-200 OS - z doświadczenia wiem, że dla większości amatorów jakość tych szkieł jest zadawalająca, a przy tym jaka wygoda!)
3 Kupić Sigmę 17-70 f/2,8-4,5 (fajny zakres, jasność, i optycznie też OK - dodatkowo niezłe makro jak na zooma) do tego jakieś szkło 70-300 a może nawet 70-200 (canon ma w dobrej cenie 70-200 F/4) Z 70-300 może być Tamron, Caono IS lub Sigma APO.

Pomysłów jest więcej, ale każdy powinien sobie postawic pytanie czego oczekujemy od zestawu i takie szkła sobie kupić. Dla jednogo ważny jest IS (OS), dla drugiego jasność inny powie, że praca pod światło jest bardzo ważna. Więc trzeba się zastanowić.
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Dziękuję za porady.

Jednak warto było napisać posta, bo... nie brałem wcześniej pod uwagę "dziury" w ogniskowych, jako możliwego wariantu, A w sumie, rzeczywiście...

Jeśli tak, to... jednak najpierw pewnie będzie Tamron 17-50.
Znowu będę musiał wyjść z tego samego założenia, co przy kupowaniu stałki 50mm f 1.8 (tu wiedziałem, że NA PEWNO chcę ją mieć) - ten Tamron to jest dla mnie pewniak, a nad resztą będę miał czas dalej myśleć. Tylko będę musiał się przyzwyczaić do estetycznej oprawy obiektywu, bo... zresztą, to jest przecież nieistotne! ;-)

A propos wyboru obiektywów o wyższej od 50 ogniskowej zatem jeszcze poczekam.

Na razie oko powiesiłem na canonowskiej "L"-ce 70-200 (ech ta wersja 2.8 troszku droga, ale ta 4.0 już całkiem może być w zasięgu np. za trzy miesiące - chłopaki, widzę, że macie tę "4": jak ona się sprawuje?). Tak czy siak, nieprzespane noce, ślęczenie na forach i myślenie o obiektywach, zamiast o żonie, czy pracy skutkuje tym, że zaczynam myśleć o ciągle nowych rzeczach i ciągle... droższych (myślenie w stylu - "ale jak dołoże tylko kilka stówek, to będę miał..." haha).
Ciekawe, jak się to skończy...

Dzięki

Pozdrawiam pogodnie
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Generalnie to wpadłeś po same uszy. Jak to mi kiedyś napisał Smola "temat szklarnia nigdy się nie kończy". Co do L-ki 70-200 - powiem że pokochałem ten obiektyw od pierwszego pleneru - niesamowicie ostry i szybki AF. Teraz planuję kupić do niego TC x 1,4 bo troszke brak ogniskowych czasem. Brak stabilizacji mi nie przeszkadza bo znam technikę tocenia na długich lufach której wyuczyłem się na Zenicie - tam było tylko 36 klatek więc w każdą fotkę trzeba było włożyć wiele wysiłku bo nie było dubli - tego nie lubię w cyfrze że oducza myślenia i indywidualnego podejścia do każdego ujęcia :)
 
 
Wilson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Dzisiaj na noc przyglądam się jeszcze na wszelki wypadek Sigmie 17-70.

Może zestaw "zamiast kita" mógłby rzeczywiście wyglądać:

1. Sigma 17-70
2. Canon 70-200/4 L
3. Canon 50/1.8

I świat i ludzie.

Żal tylko światła z Tamrona, chociaż... 4.5 Sigmy dla końcowych ogniskowych nie jest złe...

Poczytam testy... ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15