Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
Co zamiast KITA do Canona
Autor Wiadomość
slawekw79 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

Dziękuję do tego sam doszedłem, prosiłbym o interpretację tych wykresów. co jest lepszym wynikiem, mniejsza czy większa wartość lpmm
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

Większa.

Interpretację masz w części opisowej testów i podsumowaniach.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

Lpmm to lines per milimeter, czyli ilość linii na milimetr obrazu. Im więcej tym lepiej. W obrębie jednego systemu fotograficznego (mam na myśli rozmiar matrycy) możesz bezpośrednio porównywać.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Planuję zakup modelu Canon Eos 70d (body) jakie radzicie dobrać jasny obiektyw (tak z 2.8) zakres w granicach albo 24-70mm lub 70-200 , zastosowanie pod koncerty w klubach , różne
wydarzenia eventowe. Co byłoby najkorzystniejszym wyborem w stosunku cena i jakość jaką do powyższego korpusu mógłbym dobrać? Czy firmówka jakaś Canona (tu cenowo wyżej) czy może Sigma lub Tamron? Z góry dzięki za informacje.
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2015   

17 - 55/2,8 is usm[/b]
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2015   

tores napisał/a:
17 - 55/2,8 is usm[/b]
Po opiniach, które prześledziłem wychodzi, że sensowne szkło, za konkretną cenę :grin: Jedynie zarzuca się mu brak uszczelnienia. Jakieś alternatywy wobec tej pozycji jeszcze ktoś mógłby dorzucić?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2015   

Za toresem – jak do małej matrycy to Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM. Tańsze rozwiązanie to Sigma 17-50/2.8 OS lub analogiczny Tamron 17-50/2.8 VC. Jest mnóstwo wątków w tym dziale, w których dyskutuje się te dwa ostatnie modele. Canon daje większą pewność AF, są czasem narzekania na jego jakość mechaniczną i pękający fleks od stabilizacji, ale i tak średnio powinien przeżyć eksploatację lepiej niż Tamron, mający opinię rozpadającego się. Canon łapie też pyłki.
Co do 70-200 to wszystko zależy od budżetu, bo rozrzut cenowy modeli jest spory.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2015   

komor napisał/a:
Za toresem – jak do małej matrycy to Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM. Tańsze rozwiązanie to Sigma 17-50/2.8 OS lub analogiczny Tamron 17-50/2.8 VC. Jest mnóstwo wątków w tym dziale, w których dyskutuje się te dwa ostatnie modele. Canon daje większą pewność AF, są czasem narzekania na jego jakość mechaniczną i pękający fleks od stabilizacji, ale i tak średnio powinien przeżyć eksploatację lepiej niż Tamron, mający opinię rozpadającego się. Canon łapie też pyłki.
Co do 70-200 to wszystko zależy od budżetu, bo rozrzut cenowy modeli jest spory.

No z tym łapaniem pyłków to mało zachęcające. O wyżej wspomnianej Sigmie czytałem sporo dobrego i cenowo jest przystępniej.
Właśnie jeszcze się waham czy dorzucić więcej i zainwestować w FF typu canon 6d lub np. nikond610 i pod ten sprzęt dobrać jasny standardowy zoom.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2015   

heeros napisał/a:
z tym łapaniem pyłków to mało zachęcające


Jeśli się nie jest onanistą sprzętowym to bez znaczenia, ponieważ pyłki o których mowa nie stwarzają z reguły żadnych problemów podczas fotografowania.

heeros napisał/a:
jeszcze się waham czy dorzucić więcej i zainwestować w FF typu canon 6d lub np. nikond610 i pod ten sprzęt dobrać jasny standardowy zoom


Jeśli większy koszt takiego zestawu nie jest problemem, to IMO warto dorzucić więcej. :smile:
 
 
marupo 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

Jestem nowy w lustrzankach, dużo forów przewaliem i mam mętlik. Żona uparła się by kupić canona EOS 1200D z obiektywem 18-55. Dla mnie czegoś w nim brakuje. Wiem na początek do zabawy i nauki jest ok ale... brakuje mi fajnych zbliżeń niekoniecznie makra oraz lepszej portretówki. Pomyślałem zeby dokupić sobie 50/f1.8 oraz C EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS STM jako uzupełnienie tele. Z czasem może wymiana "KIT" na coś lepszego. Nie chcę żąglować mocno obiektywami to raczej aparat domowo spacerowy i wakacyjny czyli standart laika amatora.
Czy to jest dobry zestaw, a może coś innego takiego raczej z budżetowego sprzętu. :?: :???:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

marupo napisał/a:
brakuje mi fajnych zbliżeń niekoniecznie makra oraz lepszej portretówki

Po to właśnie lustrzanki mają wymienne obiektywy, żeby kupić/używać obiektywy wyspecjalizowane w konkretnych zadaniach. Zarówno portretowe jak i makro masz dostępne do wszystkich systemów i modeli lustrzanek, więc wybór Canona 1200D ani nie jest lepszy, ani gorszy pod tym względem do innych modeli i innych systemów.

Jeśli jednak Canon, to obiektyw 50/1.8 STM jest bardzo przyjemną portretówką i na pewno da wiele radości. Co do makro, to poza specjalizowanymi obiektywami makro, które są dość kosztowne, można jeszcze rozpatrzyć wariant pt. uniwersalny zoom z funkcją makro. Jest taka Sigma 17-70, która może po jakimś czasie zastąpić zwykły plastikowy kitowiec 18-55, dając lepszą jakość obrazu, lepszą budowę mechaniczną, lepsze światło (szczególnie na szerokim końcu ogniskowych), nieco lepszy zakres ogniskowych, a do tego funkcję makro, która nie zastępuje w pełni prawdziwego obiektywu makro, ale daje możliwość fajnej zabawy, tym bardziej, że zbliżenie dostępne jest także na szerokim kącie. O tym obiektywie sporo znajdziesz na forum, także i w tym wątku. Kupno wspomnianego 55-250 IS STM też na początek da na pewno sporo frajdy.
 
 
MasterDisaster 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

witam

mam Canon EOS 500D. Kit niestety zepsuł się i chciałabym zastąpić go czymś lepszym.
Budżet ok 2000-2500zł
zastosowanie amatorko i czasem półprofesjonalnie. Raczej coś w miarę uniwersalnego.
zastanawiałam się nad Canon EF 24-105mm f/4L IS USM, ale czy ma to sens przy takim body?

pozdrawiam
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

MasterDisaster, wolałbym Canona 17-55 f/2.8 IS, jeśli używanego da się w tej cenie znaleźć. A jak nie, to tradycyjnie polecę Sigmę 17-70 w aktualnej wersji, wystarczy na nową i jeszcze kasa zostanie. Przy 24-105 będzie Ci brakować szerszego kąta (kit sięgał do 18 mm). Oczywiście w zamian masz więcej w kierunku tele, więc być może Tobie taki układ pasuje.
 
 
mankitifika 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Witam serdecznie, szukam pierwszego obiektywu do Canona 40D. Miałem juz kupować 50/1.8, ale postanowiłem odłożyć ten zakup o jedną pozycje dalej. Cena to nie więcej niż tysiąc. Chyba najbardziej odpowiednim "kitem" byłby 17-50/2.8 bez VC od Tamrona, ale wolę się upewnić bardziej doświadczonych osób. Czytałem, że może być potrzeba oddać zestaw do serwisu w celu kalibracji (200zł) bo moze byc problem z AF. O co w tym chodzi? To normalne w każdych obiektywach?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

mankitifika, czy jest normalne, nie ocenię, ale się zdarza. :) Najlepiej dlatego kupować w sklepie stacjonarnym i na miejscu przymierzyć i przestrzelać. Oczywiście trzeba mieć trochę wprawy, żeby to ocenić, dlatego ciężko początkującym to samodzielnie ogarnąć. Jak rozumiem celujesz w obiektyw używany?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 15