Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sro 20 Lut, 2008
problem z auto focusem w eos 400D??
Autor Wiadomość
lenny27
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   problem z auto focusem w eos 400D??

Witam czy ktoś się spotkał z nie prawidłowym autofokusem w EOS 400D?? mój aparat ma podłonczony obiektyw sigmy 70-300 F4-5.6 APO DG Macro ,wykonałem nim setki zdjęc i muszę stwierdzić ze coś jest nie tak, zdjęcia są nie ostre i niejednokrotnie rozmazane po mimo tego ze ostrośc kierowałem na twarz w portretach to i tak wychodziło nie ostre,nie łapał zamierzonego celu.Co do jakości obiektywów sigmy to już było wiadomo ze marnie sie spisują z autofokusem canona,no ale nie myślałem że aż do tego stopnia.To już mój kompaktowy aparacik canon ixus 50 robił zdecydowanie lepsze zdjecia.Firma sigma zamieściła informacje co do skalibrowania ich obiektów tak żeby współgrały dobrze z lustrzankami http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/142 Podłonczyłem drugi obiektyw tamrona 28-200 i podobna sytuacja co wyżej w przypadku sigmy brak ostrosci i precyzji autofokusa w zdjęciach seryjnych udawało sie wychwycić jedno ostre zdjecie.Czy to wina auto focusa w body canona czy wina leży po stronie obiektywów sigmy i canona???? Zaniosłem body do serwisu na żytnią 15 ,pan poinformował mnie że skalibrują mi body z ich canonowskim obiektywem i nie ręczy prawidłowego działania z obiektywami tamrona jak i sigmy tylko kupić canonowskie obiektywy.....Proszę o pomoc w opisanej sprawię bo jednak już sie w tym wszystkim pogubiłem.....[/b]
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas1978
Nowy


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   

Witam

Skalibruj najpierw body i szkło Canona na Żytniej, później wyślij body i Sigmę do kalibracji w serwisie Sigmy ( zrobią to za darmo jeżeli masz jeszcze ten obiektyw na gwarancji ). Ja tak zrobiłem i jest ok. Tylko trochę szkoda czasu na takie zabawy...

Co do Tamrona to nie wiem co z nim zrobić - nie ma chyba oficjalnego serwisu w Polsce ( może się jednak okazać, że po kalibracji body będzie ok )

Pozdrawiam

Wojtas
 
 
lenny27
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   hej

dzięki tylko wiesz oni skalibrują moje body z ich serwisowym obiektywem canona,ja jeszcze nie kupilem żadnego obiektywu canona, wiec nie wiem co bedzie gdy kupie coś innego i pewnie bedę musiał sie fatygowac ponownie na żytnią w celu zgrania obiektywu z body. A co do sigmy to chyba raczej sprzedam bo to drażniące jest ze ich wszystkie obiektywy trzeba ustawiać z body. hmm a Tamron to chyba loteria w ciemno bo nigdy nie wiadomo jaki obiektyw dobrze bedzie pracował z body i potym skalibrowaniu w serwisie ,wiec jest problem. Myślalem nad zakupem obiektywów tamrona SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF) i Tamron AF 55-200 mm f/4-5.6 Di II LD Macro mają przyzwoite rezultaty co do ceny.Nie zastanawialem sie jeszcze nad obiektywami canona bo jednak żeby kupic cos dobrego trzeba sporo wydać,zgroza wrrr możesz cos doradzić??
 
 
Wojtas1978
Nowy


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   

Niestety, nawet kupując szkło Canona i mając skalibrowane body z wzorcem musisz się liczyć z tym, że będziesz musiał kalibrować owo szkło ze swoim body. Tak już u Canona chyba jest...

Kalibracja w Canon to 7 dni, w Sigma min. 14...

Body kalibruj tak czy siak ( jeżeli okaże się, że nie potrzebuje kalibracji to nie wezmą kasy ).

Jak będziesz kupował nowe obiektywy po prostu bierz ze sobą body i na miejscu, w sklepie, sprawdzaj jak się dany egzemplarz sprawuje.

Pozdrawiam
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   Re: problem z auto focusem w eos 400D??

lenny27 napisał/a:
Witam czy ktoś się spotkał z nie prawidłowym autofokusem w EOS 400D?? mój aparat ma podłonczony obiektyw sigmy 70-300 F4-5.6 APO DG Macro ,wykonałem nim setki zdjęc i muszę stwierdzić ze coś jest nie tak,

Chyba mam dejavu (gdzieś już to czytałem).
Pokaż próbki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15