Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
prognoza cenowa canona
Autor Wiadomość
malotki 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   oj pomylka:)

tak tak to 24-105 L szkielko. Mowisz ze az tak jest zle hmm , w sumie wyczytalem ze niejest rewelacja w porownaniu z 24-70 L ale postanowilem zakupic jedna to pierwsze szklo. Jak sie wkurze to sprzedam i kupie inne:)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Mogłeś kupić 70-200/4 L, brakuje mu stabilizacji, ale ma lepsze światło, lepszą budowę, jakość.... wszystko oprócz zakresu i stabilizacji.
 
 
malotki 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   kurcze

a "IS" 70-300 niewynagradza swiatla 70-200 L? troszke?
a wykonanie ? Obiecuje ze bede dbal:) no i zakres mmm, mam jeszcze 9dni na oddanie bez podawania powodu:) Wymieniac?
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   Re: kurcze

malotki napisał/a:
a "IS" 70-300 niewynagradza swiatla 70-200 L? troszke?
a wykonanie ? Obiecuje ze bede dbal:) no i zakres mmm, mam jeszcze 9dni na oddanie bez podawania powodu:) Wymieniac?

To zależy, jeśli fotografujesz obiekty statyczne to IS pomoże znacznie, ale stabilizator tylko redukuje wibracje, nie skraca czasu. Da się to we znaki przy fotografowaniu ruchomych obiektów, lepsze światło pozwala skorzystać z krótszego czasu naświetlania, co zamrozi taki ruch. Stabilizator w takim przypadku niewiele pomoże.

Niemniej jednak sam kupię raczej 70-300 IS... bardziej odpowiada moim amatorskim potrzebom. Jest wygodniejszy.
 
 
malotki 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   :)

Ten obiektyw ma na siebie zarobic(jak cala reszta) na slubach i innych takich tam. Zdjecia w plenerze z dlugiego raczej bade robil statyczne wiec spoko, do szalenstw wystarczy mi moje drugie szklo 24-105 L IS :)
A fotki dla siebie i zpasji w wiekszosci sytuacji niebeda agresywne wiec chyba styka:)
Ale kto wie, jak bede odczuwal potrzebe to pojem pare tygodni ryz i chlebek z maselkiem:)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

Jeżeli to ma być do zdjęć ślubnych to TYLKO szkło pokroju 70-200L (jakiekolwiek). Długo można by o tym dlaczego tak a nie inaczej. Ja ze swojej strony napiszę, że nawet przez sekundę mi wcześniej nie przyszło do głowy, żeby do zdjęć ślubnych wykorzystywać 70-300 IS USM. Jakość zdjęcia przy 300mm i przysłonie 5.6 będzie wyglądała słabiutko w porównaniu z jakością zdjęcia przy 200mm na jakiejkolwiek L-ce 70-200 przy pełnej dziurze. Największa żyleta będzie przy 70-200/4 IS L.
 
 
malotki 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   A do czego ...

@MM a do czego do jakich sytuacji nie polecisz obiektywu z serii L? I do czego, do jakich sytuacji polecisz obiektyw 70-300 IS USM?
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007   

Ja mam Canona 70-300 IS. Zdecydowałem się na niego z kilku powodów:
- Jest minimalnie mniejszy i lżejszy. Łatwiej schować go do torby.
- Ma stabilizację,
- Ma te dodatkowe 100mm na długim końcu,

Po pewnym czasie użytkowania stwierdzam co następuje:
- Przy pełnej dziurze jest deczko mydlany. Szczególnie dla 300mm warto domknąć do 6.3.
- Ma minimalnie wolniejszy AF od eLek. Jego precyzja odstaje od eLek jeszcze bardziej.
- Miewam problemy z kontrastem. Być może były one wynikiem kiepskiego filtru UV. Być może braku osłony p.słon. Być może przejrzystości powietrza. Nie wiem.
- Pod słońce zdjęć robić się nie da. Ale eLką f/4 też ;-)
- Kręci przednią soczewką przy ogniskowaniu.
- W przeciwieństwie do eLki jest wysuwany. To wada i zaleta. Wada - może zasysać kurz. Zaleta - łatwiej go spakować.

Natomiast jeżeli chodzi o IS.....
Sprawa wygląda tak. IS jest rewelacyjny. Rzeczywiście jego skuteczność można ocenić na 3 Fstopy. To oznacza, że czas można wydłużyć aż ośmiokrotnie. Ale TYLKO dla nieruchomego celu. Gdy fotografujesz coś co jest w ruchu IS usunie drgania ręki ale ruchome elementy zdjęcia wyjdą i tak nieostro.

Poza wadami powyżej obiektyw jest naprawdę świetny. ;-)

Z obecnymi doświadczeniami stwierdzam, że dla mnie najlepszym wyborem byłby ostry obiektyw f/2.8 z dedykacją dla EF-S. Ale takiego nie ma.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007   

A tak przy okazji mam pytanie o IS bo jeszcze nie uzywalem tego wynalazku.
Co sie dzieje z drganiami/stabilizacja jesli prowadzisz obiektyw za ruchomym przedmiotem?
I w ogole jak sie zachowuje IS w czasie umyslnego np poziomego ruchu aparatu w szybkim badz wolnym tempie?
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007   

Allan napisał/a:
Co sie dzieje z drganiami/stabilizacja jeśli prowadzisz obiektyw za ruchomym przedmiotem?
I w ogóle jak sie zachowuje IS w czasie umyślnego np poziomego ruchu aparatu w szybkim badz wolnym tempie?

Zależy, są dwa tryby pracy:
1 - stabilizuje w pionie i poziomie,
2 - stabilizuje tylko pion pozwalając robić poziomy panning.

Stabilizacja usuwa drgania obrazu. Obraz nieruchomieje, staje się jakby bezwładny. Celowe ruchy "zwalniają" jak po zażyciu odrobiny etanolu ;-).
Natomiast panning przy włączonej stabilizacji daje rezultaty trudne do przewidzenia bo stabilizator stara się powoli 'dogonić' pozycję.
 
 
malotki 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   :)

"""Stabilizacja usuwa drgania obrazu. Obraz nieruchomieje, staje się jakby bezwładny. Celowe ruchy "zwalniają" jak po zażyciu odrobiny etanolu ;-) ."""

Taaa... Dobrze to odzwierciedliles w slowach hehe:)
Mam go od 2dni(zreszta jak caly sprzet mam od 2 dni) i jeszcze niemialem czasu naprawde go sprawdzic, ale w niedziele to sie zmieni:) Narazie bawie sie drugim szklem 24-105L, Porownujac te dwa szkla , biorac pod uwage sposob dzialania, szybkosc , jakosc to ja zbieram na nastepna "L"kę z tym ze dlugą:)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

Jeszcze odnośnie stabilizacji - a co się dzieje, kiedy do body ze stabilizacją podłaczy się stabilizowany obiektyw?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

Słabo czytasz nasze testy. Polecam lekturę testu Leica 14-54 OIS.

Arek
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

Kurcze, Leica to dla mnie jak RR dla wozaka. Nie czytałem. Ale nadrobię ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14