Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy nie czas na wybór kultowego analoga
Autor Wiadomość
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   Czy nie czas na wybór kultowego analoga

Witam 8)
Jedni mówią, że nadchodzi i inni, że już nadszedł zmieszch ery aparatów analogowych. " Cyfrówki " mają zawładnąć światem.
Myślę, że jest to dobry moment by pokusić się o wybór najbardziej przez nas podziwianego lub pożądanego, apartu analogowego. Aparatu, który wywarł na nas tak duże wrażenie, że upływające lata nie zacierają wspomnień lub marzeń o nim.
Każdy pasjonat fotografi czy to zawodowiec czy amator chyba coś takiego ma. Może podzielimy się tymi opiniami.

PS. A tak na uboczu naprawdę myślicie że analog zaginie w cyfrowym chaosie :?: :?: :!:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   

dla mnie najbardziej lutolwym jest Zenit 122s - sprawdzony juz został chyba we wszystkich możliwych warunkach: ociekał rosą przez klikanaście nocy z rzędu, marzł przy -32 stopniach i prażył się przy ponad +30 a zdjęcia ciągle robi nie ważne czy ma w środku baterie czy nie :-

Konrad)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   

Zenit 11. Kiedyś spadł z wysokości 1.5 metra na cement. Przez jeden dzień nie działał, odłożyłem go na półkę, a on wyzdrowiał :) Dwa dni później ptsrykał fotki jak nowy. Oczywiście do niego nie mniej kultowy film ORWO :)
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   

Nie pisałem w mym pierwszym poście o moim typie aparatu,bo jestem jak to mówią stary jak Kruszwica i myślałem, że tylko mnie taki aparat jak ZENIT bedzie kojarzył się z tym wymarzonym. Tylko mój typ to ZENIT TTL , dostałem go 1977r jako nagrodę za zdaną maturę. Było to moje marzenie, miałem już wtedy ZENITA E z pomiarem światła za pomocą układu fotometrycznego umieszczonego na korpusie nad obiektywem. Ale ZENIT TTL to było coś pomiar światła przez obiektyw. :shock: :shock:
Znacie pewno ten układ ze wskazówką w wizjerze pokazującą naświetlenie. Tak się do tego sposobu przyzwycziłem, że nie przekonywały mnie późniejsze wynalazki z diodkami. :x :x Aparat oczywiście z obiektywem HELIOS 44M. Jeśli chodzi o filmy to na co dzień robiło się na FOTOPANACH a od święta na ORWO :D :D :D A ORWOskie sklajdy to już wogóle był czad, tylko od wielkiego dzwonu i do szczególnych zdjęć.

Więć mój typ to ZENIT TTL i ORWOskie slajdy :!: :!: :!: :!: :!:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   

Z filem ORWO zawsze kojarzy mi się fajna historia. W 1990 roku
pojechałem do Finlandii focić całkowite zaćmienie Słońca. Miałem
ze sobą oczywiście nieśmiertelnego Zenita 11, Rubinarka 8/500 i
konwerter 2x. Do tego oczywiście z pięć filmów ORWO. Pogoda w
zasadzie dopisała, nastrzelałem mnóstwo fotek. Chyba ze swoim
sprzętem musiałem wyglądać dość zawodowo (hehehe) bo podszedł
do mnie jakiś redaktor dużego fińskiego dziennika i zapytał
czy nie udostępniłbym swoich fotek do ich gazety. Powiedziałem,
że nie ma sprawy i dałem facetowi swoje filmy. Oni mieli je
wywołać, wybrać to co ich interesuje i oddać.

Jak się później okazało, chyba po raz pierwszy w życiu widzieli
film ORWO i straszliwie go przewołali. Na negatywie wszystko
było o jakieś 2 EV ciemniejsze... Na szczęcie coś się dało
odzyskać.

W ramach rekompensaty przynieśli mi 20 sztuk reporterskich
Ilfordów, które wtedy kosztowały ze 30 dolców od sztuki...
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   

Piękna historia :D :D :D
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 24 Maj, 2006   

hhehe, tez pamietam te ilfordy, zelgaly w lodowce przed dlugi czas... bo byly tylko na specjalne okazje :-)
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Maj, 2006   

U mnie w szafce tez lezy kilka garsci filmow i nie ma kiedy tego wypstrykac, bo juz za bardzo przywykklem do cyrakow. Mam nadzieje, ze za pare lat nie trzeba bedzie ze swieczka szukac labow, w ktorych bedzie mozna wywolac klisze...

Konrad
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

moze to wam pomoze wybrac :-)

http://www.quadrobuy.net/
 
 
Piotr Malinowski
Nowy


Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Lip, 2006   

Ja mam ZENITA model Automat i to on jest tym naj.... którego będąc małym chłopcem chciałem mieć , jest to rzadki model i robi b.dobre zdjęcia. Jakiś czas temu chciałem go sprzedać ale nie mogłem chyba mam za duży sentyment do niego. To jednak nie to co cyfra coś w nich jest.....
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Lip, 2006   

Co jak co, ale takiemu Zenitowi to tylko klisza potrzebna, a przy cyfraku jak Ci zaraknie baterii albo temberatura bedzie nie taka, to tylko pozostaje oczy cieszyc :-)

Konrad
 
 
cartman
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Pon 31 Lip, 2006   Praktica

Pierwszym aparatem ktorym robilem zdjecia byla Praktica 1000TL. Ojciec kupil go za kupe kasy na poczatku lat 80 i dlugo walczylem z nim zeby wziac go do reki. Nie wiem dlaczego producenci zrezygnowali ze wskazowki swiatlomierza na korzysc diod.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 22 Paź, 2006   

Mam Kieva 4. To pierwszy mój aparat w życiu. Zastąpił bym go chyba tylko Leicą MP. Nie dość że dalmierzowiec, to nie wymaga baterii, i na dodatek potrafi mierzyć światło, pomimo że nie ma w nim baterii.
 
 
adriatica
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   Mój typ to Pentax K1000

Era zenith'ów już dawno za nami, nie zaprzeczę że marka to legendarna, zwłaszcza w prl'owskiej polsce, ale gdy dostałem w dłonie poczciwego Pentaxa K1000 i pózniej zobaczyłem efekt swojej pracy, mój Zenith TTL poszedł na półkę. Po jakimś czasie oddałem go bratu. Po dziś dzień mam wielki sentyment do Pentaxa K1000 i to chyba juz się nie zmieni.
 
 
jacwoj7
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006   

kultowy aparat w/g mnie to .....................................leica.obojętne czy dalmirzowa czy lustrzanka.jakość zdjęc z tego aparatu powala na ziemie każdego.nie ma wodotrysków ,programów tematycznych i takich tam.ale szkło................. nic dodać nic ująć.ma tylko dwie wady
cena...............................
i jakość wykonania.jest tak bardzo precyzyjna,że niestety nie wytrzymuje tak jak zenith bliskich spotkań z betonem.a szkoda.no ale coś za coś.dbasz i masz na lata.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14