Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy nie czas na wybór kultowego analoga
Autor Wiadomość
rysiu 
Bywalec
lynx



Posty: 158
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Ja na początku podprowadziłem ojcu zenita E, potem kupiłem sobie canona AV1 - miał tylko preselekcje przesłony, ale był świetny. Mimo że amatorski miał swój klimat. Potem kupiłem sobie dynaxa 505, ale to nie to, mocno plastikowy sprzęt.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

To i ja powspominam:)

Smiena 8M (taka lepsza Leica;), na podstawie obrazkow na obiektywie zroumialem zaleznosc czasu od przyslony :) , Zenit E, Zenit XP (TTL - wypas) z kompletem obiektywow, Praktica BC1 (mam do dzis z Zeissem 50/1.4), sredni format Moskwa 5 odziedziczona po ojcu - ma z 50 lat i robi zdjecia! ORWO mnie ominelo, moim zlotym standardem negatywu byla FOMA. Papier tez z Fomy, koniecznie Velvet;). 1 gradacyjny, bo nie mialem filtrow do Krokusa:)

A jesli chodzi o marzenia - Nikon FM2, a jeszcze lepiej FM3a:) Wlasnie sie przymierzam do zakupu:)
 
 
marecky1969 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   

Witam, mój z dzieciństwa wymarzony aparat to Pentacon six tl, kupiłem go sobie ponad rok temu na Allegro, oddałem do serwisu w celu regulacji i przesmarowania, chodzi jak szwajcarski zegarek.... i te zdjęcia. Obecnie czekam na Minoltę SRT101, też wylicytowaną na Allegro no i szukam do niej obiektywu(kupiłem bowiem body). Kurczę , te analogi mają duszę... a tak na marginesie jakiś czas temu zrobiłem zdjęcia smieną symbol i ich jakość powaliła mnie dosłownie na kolana....chyba nawet lepsza niż Prakticą bx20, pozdrawiam wszystkich miłośników fotografii analogowej....
a tak na marginesie, czy poleciłby mi ktoś dobry serwis do Exy, mam Exę IIb, w której migawka nieco sparciała i pod światło widać kilka mikroskopijnych dziurek - rolety do wymiany, ale tu u mnie w szczecinie serwisu brak, pytałem w Bydgoszczy, nie maja takich rolet. W sumie aparacik foci, negatywy nie wykazują obecności czarnych kropek, ale odbitek nie robiłem, tylko negatyw przejrzałem, czy aparat trzyma czasy(zaczernienie klatek i o dziwo trzyma). Tak na zakończenie, aparacik ten ma świetny dźwięk migawki, posiadacze wiedzą o co chodzi, pozdrawiam.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Witam wszystkich serdecznie.
Uznałem że to najlepsze miejsce na pierwszy post. Dobre miejsce na pisanie o początkach :]

Zenit 122 (pomiar TTL z diodami) z Heliosem MC - mój pierwszy aparat. Trochę się nim pobawiłem, aż któregoś razu ktoś zostawił go na długi czas z naciągniętą migawką. Nierówno naświetla klatki :/
Smena 8M - w międzyczasie naświetliłem parę klisz tym aparatem. Był zdezelowany. Miał wykręcony obiektyw... Zrobiłem z niego perełkę. Kilka zdjęć nawet mi wyszło :D Bardzo podoba mi się mechanika migawki, która przy dłuższych czasach wydaje bardzo charakterystyczne bzyczące odgłosy.
Zenit XP - mój drugi aparat. Zrobiłem nim trochę naprawdę świetnych zdjęć. Czas do 1/500, zewnętrzny światłomierz i koło ISO do 400 trochę ograniczało więc...
Praktica LLC - używam do dziś. Właściwie, leży w torbie pół metra ode mnie w tej chwili :D
Wzbogaciłem ją o gniazdo synchronizacji z zewnętrzną lampą i teraz niczego jej nie brakuje. Jest problem z czasem B. Jeszcze go nie rozwikłałem. Zostało kilka klatek, muszę najpierw je wystrzelać :)

Marzenie: Nikon FM3a
Może kiedyś...

Teraz czekam na pierwszą w życiu lustrzankę cyfrową (Pentax K20D). Jednocześnie poszukuję przejściówek z M42, wprost muszę wypróbować moje stałki na nowej zabawce. Oba obiektywy kiedyś rozłożyłem na części pierwsze i zakonserwowałem. Chodzą zbyt dobrze żebym je odkładał na półkę (lepiej niż każdy znany mi nowy obiektyw. Kiedyś to robili sprzęt...)

PS
Wszystkie swoje aparaty mam i nie planuję się z nimi rozstawać.
 
 
marecky1969 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

palindrom napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie.
Uznałem że to najlepsze miejsce na pierwszy post. Dobre miejsce na pisanie o początkach :]

Zenit 122 (pomiar TTL z diodami) z Heliosem MC - mój pierwszy aparat. Trochę się nim pobawiłem, aż któregoś razu ktoś zostawił go na długi czas z naciągniętą migawką. Nierówno naświetla klatki :/
Smena 8M - w międzyczasie naświetliłem parę klisz tym aparatem. Był zdezelowany. Miał wykręcony obiektyw... Zrobiłem z niego perełkę. Kilka zdjęć nawet mi wyszło :D Bardzo podoba mi się mechanika migawki, która przy dłuższych czasach wydaje bardzo charakterystyczne bzyczące odgłosy.
Zenit XP - mój drugi aparat. Zrobiłem nim trochę naprawdę świetnych zdjęć. Czas do 1/500, zewnętrzny światłomierz i koło ISO do 400 trochę ograniczało więc...
Praktica LLC - używam do dziś. Właściwie, leży w torbie pół metra ode mnie w tej chwili :D
raWzbogaciłem ją o gniazdo synchronizacji z zewnętrzną lampą i teraz niczego jej nie brakuje. Jest problem z czasem B. Jeszcze go nie rozwikłałem. Zostało kilka klatek, muszę najpierw je wystrzelać :)

Marzenie: Nikon FM3a
Może kiedyś...

Teraz czekam na pierwszą w życiu lustrzankę cyfrową (Pentax K20D). Jednocześnie poszukuję przejściówek z M42, wprost muszę wypróbować moje stałki na nowej zabawce. Oba obiektywy kiedyś rozłożyłem na części pierwsze i zakonserwowałem. Chodzą zbyt dobrze żebym je odkładał na półkę (lepiej niż każdy znany mi nowy obiektyw. Kiedyś to robili sprzęt...)

PS
Wszystkie swoje aparaty mam i nie planuję się z nimi rozstawać.


...masz rację Marcinie, ten Nikon FM3a jest niesamowity, przejrzałem nawet Allegro(tak z ciekawości) po ile chodzi, ale cóż, podobnie jak Ty nie rozstajesz się ze swoim sprzętem foto, tak na Allegro nie ujrzałem żadnej aukcji z tym Nikonem....porządny analog, to porządny analog. Ja obecnie testuję pod względem mechaniki swój nowy nabytek , o którym pisałem-Minoltę SRT101(światłomierz w niej nie działa, więc sprawdzę tylko równomierność naświetlania klatek, odstępy między nimi-czy nie nakłada zdjęć), no i przy okazji szkło-135mm/2,8 Rokkor, polecam również ten aparacik do kolekcji, solidnie wykonany. Zaraz "pędzę" wywołać film....pozdrawiam, fajnie że "skrobnąłeś" coś na forum, tak dawno nikt tam się nie odezwał, pozdrawiam Marek.

[/b]
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

ludzie? Żartujecie? Włąśnie teraz! dokłądnie teraz FM3a jest za 1600zł na allegro :P Ale ja się zbieram na kupno FM2 albo FE :)
 
 
marecky1969 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

mavierk napisał/a:
ludzie? Żartujecie? Włąśnie teraz! dokłądnie teraz FM3a jest za 1600zł na allegro :P Ale ja się zbieram na kupno FM2 albo FE :)



...rzeczywiście!!!!, jeszcze parę godzin temu go nie było(sprawdzałem), piękny, ale cóż, mnie chyba na niego nie stać, na razie myślę o Minolcie SRT303, jest jedna taka na Allegro za 200zł z rokkorem 2.0 50mm w opcji "kup teraz" 368891059 .....pozdrawiam Marek.
P.S. Poza tym czeka mnie naprawa mojej srt101(światłomierz), niemniej zdjęcia z niej wychodzą super! Migawka żyleta(czasy ok).
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

mavierk napisał/a:
ludzie? Żartujecie?(...)


Ja nie pisałem, że go na Allegro nie ma :P

1600PLN to za duży wydatek, biorąc pod uwagę to, że właśnie kupuję Pentaxa K20D i jestem krótszy o 3700PLN (200 za kartę pamięci ;) )

Nikon FE-10 to mój drugi typ, choć FM3a ma to coś :D
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

FM3a to sam bym chętnie kupił. Znajomy miał w komisie w pięknym stanie akurat jak byłem bez kasy :evil:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

Że tak się zapytam, co jeszcze z takich kultowych nikonów polecacie, bo aktualnie miałbym faze na to właśnie :)

Ostatnio Nikon FE2 z 50/1.4 MF najnowszym był za 600zł, ale byłem spłukany
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008   

Mavierk,

drabinka ważności u mnie, jeżeli o analogowe Nikony chodzi, wygląda tak

FM3a
FM2 (n/T)
FE10 (jakość / cena)

Reszta mi różnie leżała z różnych względów, po stylistyczne włącznie :D
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008   

Ja bym brał FM2n. To chyba bardziej niezawodna maszyna niż FM3a.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008   

Ja z tego, co widzę, to wszystkie analogowe nikony, począwszy od FE i FM są niezawotne, nawet FG-20 mojej koleżanki po tych dwudziestuparu latach wygląda jak nowy (w sumie jest nowy.. :P )
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

Zdecydowanie najbardziej rozsadna opcja jest teraz FM2n. Ze wzgledu ze byl dlugo produkowany i powszechnie uzywany jest tani, FM3a Nikon "racjonowal" i w zwiazku z tym sporo kosztuje choc technicznie niewiele sie rozni. Z drugiej strony kiedys moze miec wartosc kolekcjonerska...
 
 
Dpietr 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

OM-4 + komplet Zuików :smile: . Mi więcej do szczęścia nie było potrzeba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14