Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy nie czas na wybór kultowego analoga
Autor Wiadomość
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

Zenit TTL, Praktica MTL5 oraz Nikon EM (trochę ;) ) moim zdaniem są kultowe. Chyba każdy słyszał o TeTeeLce, a kto widział Zenita ET albo 12xp? Praktica też dość sławna. Mam Zenita 122, ET oraz Praktice LLC.
W mojej skali kultowości i tak wygrywa Nikon FM3a ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mribiega 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

Witam serdecznie po raz pierwszy na FORUM optyki.
Moja przygoda z fotografia zaczela sie dosc dawno ,mysle ze okolo 69r zeszlego stulecia.
Poprostu moj ojczym mial Zorke, zreszta wspanialy aparat,ktorym On robil zdjecia a jako 8 latek staralem sie go nasladowac. Przyznam ze biorac ten aparat do rak odczuwalem sile precyzji,ten aparat zapadl mi w pamieci do konca...... Ojczym kupil mi DRUCH-a, i ciagla niepewnosc czy dobrze przewinelem film, w tym cholernym,czerwonym okienku niewiele bylo widac!!
Potem sam kupilem smiene ,potem 8m,z bazaru Zenit 11,12xp super zdjecia w porownaniu do innych aparatow... potem przerwa!!
Potem wyjechalem do niemiec i tu wrocilem do mlodosci kupilem minolte dynax 7xi..i nareszcie moje marzenia spelnily sie.Aparat trudny ,nerwowy ale jak go okielznasz ODPLACA sie super.To bylo moje marzenie mlodosci.Zadne tam cyfraki i ich zalety. w analogach czyje sie FOTOGRAFIE. Sztuke opanowania Wlasnego WZROKU i troszke techniki....................to super frajda.
Roman
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

to nie prawda - w cyfrze też się opanowuje własny wzrok, ale dopiero po 2 latach i tylko tak pi razy drzwi :)

Zacząwszy czytać o nowym dziecku Olympusa z m4/3 dowiedziałem się o istnieniu jakże przepięknych puszek półklatkowych Olympus Pen-F - toż to cudo niesamowite!
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

Jest trochę trudno dyskutować o nie do końca zdefiniowanym pojęciu. Według mnie aparat kultowy powinien spełniać warunek bycia najpierw przedmiotem pożądania, a póżniej dumy możliwie szerokiej rzeszy fotografów i fotoamatorów, a może również powinien utrzymywać się dość długo w produkcji w niezmienionej formie.

Wydaje mi się, że na miano aparatu kultowego w Polsce zasługuje mój zasłużony Pentaconsix - podstawowy sprzęt zawodowych fotografów i ambitnych fotoamatorów w PRL-u. Mam jednak pewne wątpliwości co do liderów w innych grupach. Z dalmierzowców demoludowych wymieniłbym chyba Kiev-a 3M i Zorkę 4. W grupie lustrzanek był kiedyś taki aparat Exacta Varex, którego używałem przy robieniu pracy magisterskiej, ale Praktici i Zenity, a nawet kolejne Zorki czy Smieny były szybko wymieniane przez kolejne modele.

Pytanie czy mówimy również o aparatach zachodnich, gdzie była cała masa aparatów kultowych, tyle że malo w Polsce popularnych. A więc np. Contax -Zeissa, Leica 3 M, Rolleiflexy, Hasselblady, nie wspominając o różnych cudach japońskich.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

z P-Sixem to masz rację - do tej pory bardzo dużo ludzi korzysta z tych puszek na zmianę z Kievami 80 i 88.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

WojciechW napisał/a:
Jest trochę trudno dyskutować o nie do końca zdefiniowanym pojęciu. Według mnie aparat kultowy powinien spełniać warunek bycia najpierw przedmiotem pożądania, a póżniej dumy możliwie szerokiej rzeszy fotografów i fotoamatorów, a może również powinien utrzymywać się dość długo w produkcji w niezmienionej formie.


Aparat kultowy powinien albo byc przedmiotem kultu albo też być wykorzystywany przy czynnościach bezposrednio związanych z kultem - porównaj: rzeźba kultowa lub naczynie kultowe.
Znaczenia poza tym to jakaś dęta nowomowa. Nie taka nowo-, może, ale dęta jak diabli.

WojciechW napisał/a:
Wydaje mi się, że na miano aparatu kultowego w Polsce zasługuje .... chyba Kiev-a 3M i Zorkę 4.

Zorka 4? W żadnym wypadku. W pewnym 'kultowym' :roll: filmie 'kultowy' :roll: aktor J.H. wyraźnie mówi o Zorce 5. Toz to jasny Znak!
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

RB napisał/a:
WojciechW napisał/a:
Jest trochę trudno dyskutować o nie do końca zdefiniowanym pojęciu. Według mnie aparat kultowy powinien spełniać warunek bycia najpierw przedmiotem pożądania, a póżniej dumy możliwie szerokiej rzeszy fotografów i fotoamatorów, a może również powinien utrzymywać się dość długo w produkcji w niezmienionej formie.


Aparat kultowy powinien albo byc przedmiotem kultu albo też być wykorzystywany przy czynnościach bezposrednio związanych z kultem - porównaj: rzeźba kultowa lub naczynie kultowe.
Znaczenia poza tym to jakaś dęta nowomowa. Nie taka nowo-, może, ale dęta jak diabli.

WojciechW napisał/a:
Wydaje mi się, że na miano aparatu kultowego w Polsce zasługuje .... chyba Kiev-a 3M i Zorkę 4.

Zorka 4? W żadnym wypadku. W pewnym 'kultowym' :roll: filmie 'kultowy' :roll: aktor J.H. wyraźnie mówi o Zorce 5. Toz to jasny Znak!


No ale długotrwałe pożądanie i póżniejsza duma z posiadania to coś równoważnego ubóstwianiu. A więc nie nowomowa tylko równoważne opisanie "kultu" w kategoriach języka potocznego. Gdzie widzisz to moje rzekome dęcie - chyba, że zacytowałbym Gombrowicza?

Co do Zorki 5 - oczywiście traktuję to co napisaleś z poczuciem humoru, w ramach którego mam święte prawo do swojego subiektywizmu. Miałem Zorkę 6, która różniła sie od Zorki 5 tym, że miala dodatkowo samowyzwalacz. Nie mialem żadnego powodu, by być szczególnie dumnym z posiadania aparatu z gorszej klasy obiektywem i bez długich czasów, więc moimi obiektami pożądania były Zorki 4 i Kievy 3.5, nie wspominając o wspaniałej Exakcie Varex, która jak zaobserwowałem była bardzo drogim prawdziwym przedmiotem kultu wielu fotografujących, a jak się z nią zetknąłem to bardzo mnie rozczarowala przestarzałą konstrukcją i niepraktycznym skomplikowaniem.

Pozdrawiam,
WojciechW
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

WojciechW napisał/a:

Gdzie widzisz to moje rzekome dęcie - chyba, że zacytowałbym Gombrowicza?


Nie Twoje a ogólnospoeczne raczej. Po prostu mam alergię na powszechna 'kultowośc'... niedługo juz będa kultowe opiekacze do chleba.
 
 
anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009   

Coś naprawdę starego. Musi mieć tak z 50 lat i koniecznie obiektyw wyskakujący na mieszku. Robienie czymś takim zdjęć to jest odlot. Ostatni raz założyłem film do takiego aparatu chyba 10 lat temu.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009   



a dalmierzem założonym jest jeszcze bardziej ;)
 
 
Agnaton 
Początkujący



Posty: 35
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

tak pol a propos, uzupelniajac watek poboczny odnosnie przewagi cyfry nad analogiem, to jak masz ruchliwa,wstydliwa,niesmiala modelke,to cyfra jest jedynym ratunkiem. alternatywa to canon 1v na AI servo 10kl/sek, 20 filmow w torbie i 15 ton zapasowych baterii;) a odnosnie jakosci obrazu,to wysycenie kliszy materialem swiatloczulym jest na poziomie molekularnym, nie sadze,zeby przez najblizsze 20 lat matryce zeszly na ten poziom.
 
 
ZDZICHOOO 
Bywalec
ZDZICHOOO


Posty: 126
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009   

Witam
A może Smiena 2
Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 28 Lip, 2009 21:35 ]
Zapomniałem dodać oczywiście ze starym oryginalnym futerałem.
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Ja zaczynalem od Smieny Symbol którą dostalem an komunie, potem był Zenit 12XP, przez chwile Praktika LTL-3 długo długo nic i wreszcie chyba w 2002 kupiłem Pentaxa MZ-6 ale czy którykolwiek z tych aparatów nazwał bym kultowym? Może Smienę, to aparat z duszą :) Natomiast miano analoga wszech czasów moim zdaniem należy się Spotmaticowi. Gdyby nie było Spotmatica Zenity i Praktiki nie były by takie, jakie są...

 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

hehe,mam spotmatica f ze szkielkiem f/1.4
mniodzik :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14