Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
III Plener 321!
Autor Wiadomość
MariuszSca 
Uczestnik


Posty: 88
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

14

"Dobranocka"

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

Yyyyyyy.... Miejsce dla spóźnialskiego ;)
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Pon 15 Sie, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

15.
Ostatnio zmieniony przez MaciekNorth Pon 15 Sie, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

Ogłaszam, że wklejanie zdjęć zostało zakończone.

Od teraz mamy jeden tydzień na dyskusję i głosowanie
(15.08 - 21.08 włącznie)

Ogłoszenie wyników: 22.08.

Zapraszam!
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

nikt sie nie kwapi? no to ja zaczne ;)

w 1 srednio podoba mi sie, ze linie kafelkow sa pod katem ale tylko minimalnie. takie lekko krzywe zdjecia nieprzyjemnie sie oglada, lepiej albo popracowac nad harmonijna symetria albo dynamicznym pokrzywionym kadrem. sam temat fajny, podoba mi sie jak owoce wyszly. kompozycja wymaga dopracowania

fajny minimalizm w 3

w 4 rowniez kompozycja do poprawy (ucieta dlon, przedramie zbiega sie ze szklanka). kolorystyka fajnie dopasowana do tematu

5 takie troche wtf ;) ale cos w sobie ma, wyglada jak dekoracja teatralna a nie zdjecie wykonane w plenerze. ladne swiatlo

7 bardzo doslowne ;)

8 ma potencjal ale ze wzgledu na pofaldowane tlo sam temat sie gubi, jest zbyt delikatny

9 nie wydaje mi sie na temat ktory rozumiem jako jakas aranzacje elementow a nie teksture jednego

10 ot taki pstryk talezyka

11 te ziarenka maja niby uciekac? nie wiem czy bez tytulu bym sie domyslila, ze ma chodzic o cos wiecej niz mlynek i filizanke

12 wolalaby bez tych guzikow albo by bylo widac, gdzie sie te nici ciagna. teraz tak jest dosc przypadkowo uciete

13 bardzo intrygujace i ma klimat ale czy jest na temat?

14 wolalabym bardziej z perspektywy tych ludzikow

15 kolor kompletnie mi nie pasuje i mi sie kojarzy ;)

waham sie miedzy 3 i 5, ciut bardziej sklaniam sie ku 5
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

Moją uwagę najbardziej zwróciły 3 i 6, tylko mam wątpliwości odnośnie zastosowania kadru poziomego. W moim odczuciu oba lepiej by pasowały do kwadratu i wydaje mi się, że w tym przypadku kadr poziomy został zastosowany na siłę... Pewnie się czepiam ;)
5 ma klimat, ale nie kumam doboru rekwizytów :)

Jeszcze się zastanowię pomiędzy tymi trzema. :)


moronica, a czy sama filiżanka, młynek i ziarenka to zbyt mało do tematu 'martwa natura'? :)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

mozer, jak najbardziej, choc osobiscie jakos inaczej bym to zakomponowala bo filizanka jest zbyt odseparowana od mlynka. plus winieta ciut zbyt mocna
 
 
psylo 
Rozmowny



Posty: 267
Skąd: pozna-ń
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

a ja znów se ubzdurałem, że termin oddania prac to 21.08... coś co pod kątem tego pleneru robiłem jest w foto cz/b...
a odnosnie pleneru... w oczy rzuciło mi się przede wszystkim 3,5,6,8... 13 widziałbym w innym temacie... bardzo fajne surrealistyczne zdjęcie...
mozer gdyby w tym wszystkim filiżanka była wypełniona gorącą kawą aby dym unosił się nad całością a i tło bym widział mniej kontrastowe... ale uwaga tylko z powodu rozpoczętej dyskusji z moronicą...
głos daję na 8. - nietypowo a według mnie technicznie bardzo dobrze... a na podium kolejno 3. i 6. ... między tymi trzema pracami to bardzo cienka linia była, która zdecydowała o pierwszeństwie ;>
pozdrawiam
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Patrząc na "Martwą Naturę" dawnych mistrzów, jedno nie dawało mi spokoju - dlaczego mając taki talent i technikę, marnują to wszystko i na dodatek czas na martwą naturę? Czy nie lepiej i ciekawiej byłoby namalować na przykład gołą.. no wiecie.. Dopiero, kiedy samemu przyszło mi się zmierzyć z martwą naturą, zobaczyłem jakie to trudne. Ale do rzeczy:

1. (Tutejszy) to chyba miał być żart, ale faktycznie nie do końca śmieszny.
3. (hijax_pl) Spodobała mi się ta praca. Lubię takie mroczne klimaty.
4. (cybertoman) Pierwsze wrażenie: "ale to przecież nie martwa natura". Ale zaraz potem: "a właściwie dlaczego nie?". Ciekawa praca. Trochę tylko mało ostrości udało się złapać. Szkoda.
5. (masza) dla mnie bomba :) Światło, klimat, mokry pomost no i ryba! Fajnie to wyszło.
6. (moronica) Znowu mroczny klimat (mój ulubiony). Obróbka sprawiła, ze owoc jest zbyt "skórzasty", trochę może zbyt odrealniony.
7. (cumulus) Temat potraktowany może zbyt dosłownie :)
8. (kasiakaaz) Klasyczna martwa natura ze zdrapowana materią w tle, a wszystko umieszczone w naszej, nowej rzeczywistości. Bardzo dobrze skomponowane i oświetlone. Te druty z pętelką... łapiecie tym bakterie na lasso?
9. (forrest) Bardzo trudno jest mi tu odszukać martwą naturę.
10. (dragossani) Praca dość prosta. Trudno się przy niej zatrzymać i zamyślić.
11. (mozer) No właśnie, ten młynek! Podoba mi się pomysł i kompozycja. Kolor, światło.. Tylko te ziarenka! W wyobraźni biorę ten młynek do rąk i zaczynam mielić (mleć) kawę. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której te ziarenka opadły by mi w ten sposób jak to sfotografowałeś. Są nawet na ramieniu młynka. To niemożliwe, sztuczne, groteskowe i zepsuło cały efekt. Szkoda..
12. (mga) Jedna z lepszych prac w tym plenerze. Oczywiście moim zdaniem :)
13. (Rafał Celadyn) Tutaj trudno doszukać się martwej natury. Gdyby fotografię pokazać w oderwaniu od Pleneru 321, chyba też trudno byłoby się tu doszukać tego, co fotografia przedstawia.
14. (MariuszSca)Paraca jest mało wyrazista. Może przez to, że figurki są same w sobie mało wyraziste, a wszystko dodatkowo niknie w cieniu.
15. (MaciekNorth) Prawie OK, ale obróbka jest dość ciężka w odbiorze. Chodzi o kolor, a właściwie zafarb.

2. (Czesiu32) Zanim powiem o pracy, zdecyduj, czy chcesz tkwić po ciemnej stronie mocy.

Oddaję głos na 8.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Tutejszyn, to miało być absurdalne - dlatego tytuł miał wskazywać nie na uciekanie, tylko na dążenie do młynka :)
No trudno, nie udało się przedstawić pomysłu - następnym razem może lepiej sprawę opracuję. Dzięki za konstruktywne komentarze :)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Tutejszyn, odrealnione mialo nieco byc by nawiazywac do malarstwa ;) poza tym te brzoskwinki to taki gatunek, sa bardzo mechate i wydaja sie na zywo wrecz brudne
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

...dam punkt dla nr.8-bo zwiewne :wink: .
Co do mojej fotki to jest tam: martwa mszyca :mrgreen: ,suchy liść,pajęczyna i krople deszczu :lol:
Trudno, tak sobie wstawiłem, bo wydawało mi się ok,ale ja się nie znam :wink: .
Pozdrawiam Rafał.
...tak to wyglądało w realu .

przed....jpg
Plik ściągnięto 8486 raz(y) 108,15 KB

 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

A ja ostatecznie na 6 (ciut przed 3) - dobre wykonanie, ciekawa głębia i światło, a całość intryguje :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Rafał Celadyn napisał/a:
...tak to wyglądało w realu .
Najlepiej wstrzymać się z tym do "po głosowaniu".
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Tutejszyn napisał/a:
15. (MaciekNorth) Prawie OK, ale obróbka jest dość ciężka w odbiorze. Chodzi o kolor, a właściwie zafarb.
No właśnie, skopałem cały pomysł poprzez obróbkę bo chciałem trochę na siłę nadać jakieś złotawe zabarwienie i za bardzo pojechałem suwakami, co spowodowało jeszcze utratę szczegółów - widać to na złączach PCI. A miałem mało czasu, zdjęcie zrobione o 23:51, wstawione w ostatniej chwili o 0:00 :razz: Zapomniałem nawet wyostrzyć, tak wyglądałoby gdybym miał to zrobić drugi raz, pozostałbym przy cz/b:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17