Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
III Plener 321!
Autor Wiadomość
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Temat - jako rzekł Tutejszyn - naprawdę niełatwy! A wydawałoby się, że żadna sztuka (aj, kontrowersyjne słowo) zebrać parę gadżetów i je sfotografować.
Po przyjrzeniu się wszystkim pracom, doszłam do ciekawego wniosku. Martwa natura wcale nie jest ponadczasowa i widać to po naszych pracach. Każda epoka ma swoje gadżety. :) Dobra, dosyć filozofowania, czas oceniać.
Kilka prac zwróciło moją szczególną uwagę.
1 (Tutejsztyn) - bardzo fajny pomysł z dorżnięciem banana nożem szturmowym. :) Ładna obróbka. Współczesna kuchenna martwa natura. (Tylko te linie płytek, o czym już wspomniała moronica).
3 (hijax_pl) - minimalizm, nowoczesność. Mysz, ktorej się kurzy z... hm... z tyłu jej się kurzy. ;) Fajne.
6 (moronica) - też minimalizm i wysmakowanie. Mnie tam się skórka owoców podoba. Świetna praca.
8 (kasiakaaz) - lekko, zwiewnie, delikatnie. Kobieco. Śliczny high key. Ale rzeczywiście tło trochę zdominowało pierwszy plan.
11 (mozer) - inteligentnie, dowcipnie, ładnie!
12 (mga) - bardzo klimatyczna praca. Guziki są zagadką - i dobrze.

Cybertoman - z chęcią zobaczyłabym całe zdjęcie. Jeśli istnieje "całe zdjęcie", a nie tylko ten wycinek. :)
Rafał Celadyn - Twoja praca jest naprawdę ciekawa. Chyba fajniejsza przed obróbką. Co do znawstwa - wszyscy tu raczkujemy. Ot, przyjemna zabawa. :)

Pozastanawiam się jeszcze nad palmą pierwszeństwa. Swoją drogą szkoda, że można wskazać tylko jedno zdjęcie. Aż chciałoby się pogmerać w regulaminie 321! ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MaciekNorth 
Entuzjasta


Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

masza napisał/a:
Aż chciałoby się pogmerać w regulaminie 321!
Może 3,2,1 - punktacja za wskazanie miejsc I,II,III ;)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

tez o tym myslalam ale na pewno nie od tej edycji, nie mieszajmy w trakcie glosowania
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Nie, nie, nie w tej edycji! Namieszamy w przyszłej - a knuć można w wątku roboczym. :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Jako główny plenero-prowokator proponuję dyskusję w temacie ogólnym. Mam nadzieję, że do jakiegoś konsensusu dojdziemy przed kolejnym głosowaniem.
Faktycznie różnorodność prac jest tak duża za każdym razem, że trudno jednoznacznie wskazać najlepszą pracę. Sam mam ten problem... już po raz trzeci :roll:
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Tutejszyn napisał/a:
Najlepiej wstrzymać się z tym do "po głosowaniu".

...myślę że w tym przypadku to nie ma znaczenia,fotka nie na temat ,więc można ją pominąć w dalszej części .Luzik :wink: .
Pozdrawiam Rafał
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Rafał Celadyn napisał/a:
fotka nie na temat
Jakby była nie na temat to byś jej zapewne nie wstawiał ;) Poczekajmy na zakończenie głosowania...

Co do samego głosowania:
Z uwagi na ban forumowicza Czesiu32 proszę wstrzymać się z oddawaniem głosu na jego pracę...
 
 
Monastor 
Optyczny



Posty: 3809
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

hijax_pl napisał/a:

Co do samego głosowania:
Z uwagi na ban forumowicza Czesiu32 proszę wstrzymać się z oddawaniem głosu na jego pracę...

Nie wystarczy, że zaszczuliście kolegę Czesława ujadając ze strachu? Trzeba było jeszcze bana? Nawet ban nie wystarczy i na wszelki wypadek wykluczacie go z głosowania. Śmiać mi się chce, gdy patrzę na Wasz blady strach przed "artystycznym walcem". Tak budujecie swoje autorytety?

:)
 
 
MariuszSca 
Uczestnik


Posty: 88
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011   

Ja ograniczę się właściwie tylko do wskazania mojego faworyta, czyli "8".
Gdyby punktacją można było objąć jeszcze dwie fotografie, to zagłosowałbym jeszcze na "11" i "12"
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

Monastor, Po prostu nie widzę możliwości by po ewentualnym wygraniu wskazał nowy temat. I tyle. EOT
:zalamany:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

hijax_pl napisał/a:
Monastor, Po prostu nie widzę możliwości by po ewentualnym wygraniu wskazał nowy temat. I tyle. EOT
:zalamany:


Zakladajac zupelnie hipotetycznie ze wygra Czesio temat moze "zapodac", ktos z drugiego miejsca. Nie gasmy "artyzmu" przepisami, bedziemy sie martwic jak wygra :mrgreen: .
Ja tez jestem przeciw "nieglosowaniu" na Czesia (powaznie).
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

Ale się dajecie podpuszczać Monastorowi... :razz:
 
 
mga
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

Ciekawe zadanie. I jak zmieniło sie pojęcie martwej natury! nie ma już stołu uginającego się od owoców i martwych bażantów. Jak napisała masza, mamy nowe gadżety...
Do rzeczy, parę słów do paru prac:
1. bardzo mi się podoba, brawo tutejszyn za tonacje kolorów! Mnie niestey też nieco przeszkadza nierówno obcięta fuga...
3. ładna kompozycja, trochę dowcipu.
4. hm, nie gra mi tak pokazany temat. Nie pasuje dobrana GO i ostrośc wycelowana na szkalnkę z sokiem. Dla tematu "martwa natura" trochę mało ona uwidoczniona, a dla "śniadania u Tiffaney'ego" nie można ciąć modelki.
5. lubię kolory tej pracy i pokazany tak temat. dla czepliwych - wyrzuciłabym paproch z wody po prawej stronie.
6. pamietam tę pracę z komputera i właśnie włochatośc brzoskiwini (utraconą na ekranie laptopa). Podoba mi się.
7. delikatnośc i 'nowoczesnośc' martwej natury:)
10. jednak pstryk. zdjęcie talerza nie jest martwą naturą jeszcze.
11. fajny pomysł i wykonanie.
12. coż...ja mam problemm z przepaleniami i ciemnymi miejscami, trzeba sie uczyć:)
13. nie widzę zwiazku z tematem.
14 nie przemyślana kompozycja, po co ta kartka?
15 ekstra, tylko odcień mi jakoś nie pasuje.

Było jednak trudno. Wyróżniam pracę tutejszyna nr 1, zaraz za nią praca maszy
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

mga napisał/a:
7. delikatnośc i 'nowoczesnośc' martwej natury:)

Jakoś mi ten opis nie za bardzo pasuje do tego numerka... Pomyłka? ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

1 - Pomysł "klasyczny" ale z nutka dowcipną. Szkoda, że wykonanie nie poszło o krok dalej i bardziej nie zadbałeś o kadr. Całościowo. Ogólnie - pozytywne.
4 - Nie rozumiem tej pracy :-\
5 - Może teatralnie, może nie, ale świeże spojrzenie na... nieświeżą rybę! :) Miłe światełko jak już to zostało zauważone, ogólnie duży plus!
6 - Super mroczny klimacik. Zmusza do poszukiwania kolejnego odbicia :)
7 - Temat potraktowany dosłownie. Może trochę zbyt, wszak "martwa natura" to pewien slogan ;)
8 - Lekko, zwiewnie, delikatnie. Jednym słowem - bomba! (zabierasz pracę do domu czasami? ;) )
9 - Mam wrażenie że to zdjęcie już gdzieś było. O ile dobrze pamiętam to elewacja filharmonii w Oslo, prawda?
10 A mnie się ta prostota kadru podoba. mam jednak wątpliwości czy na tej pracy jest przedstawiona martwa natura jako taka :-\
11 - Zazdroszczę młynka. Mnie zawsze brakuje tego typu gadżetów :( I choć ułożenie ziarenek bym definitywnie zmienił, całościowo praca robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
12 - No cedzak bajka! Czuję się jak w jakimś skansenie :) I choć materiał na B&W cudowny, trochę świerzbi ciasne kadrowanie jednak.
13 - Bardzo fajna praca. Świetnie uchwycony moment! Ziarno trochę sztuczne - odciąga co chwilę moją uwagę od głównego motywu...
14 - Druga praca, której nie rozumiem za bardzo. Ot taki pstryk nocnego stoliczka... Ale może jestem w błędzie.
15 - Kompozycja na tak, wykonanie na nie. Światło, kolorystyka i miękkość nie współgrają mi tu zupełnie z komputerowymi "śmieciami"

Punkt przyznaję pracy nr 11 (mozera) tuż przed 12 ex aequo z 5 i 6.


Hm... Nawet żetony by mi za bardzo nie pomogły...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14