Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Alternatywa dla Canon PowerShot S3 IS
Autor Wiadomość
Ryteu 
Uczestnik


Posty: 52
Skąd: Wyspa
Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   Alternatywa dla Canon PowerShot S3 IS

Witam. Zastanawiam się nad zakupem aparatu(prezent) który będzie służył do nauki i zabawy, czegoś co pozwala na szybciutkie fotografowanie w trybie auto oraz naukę w trybie manualnym, coś co jednocześnie jest łaskawe dla amatora i pozwala sie wykazać w nieco bardziej zaawansowanej fotografii.
Zastanawiam sie nad takimi modelami jak Canon S3, S5, Fujifilm 9500, Panasonic FZ50, Sony H7 czy H9. Najciekawszym modelem wydaje mi się Canon S3, sporo automatyki ale i pełen tryb manualny, całkiem jasna optyka ze sporym zakresem ogniskowej, stabilizacja, no brak jest zapisu w RAW'ie, ale osoba która otrzyma ten aparat i tak niema czasu na zabawę np.Photoshop'ie. Wiem, że w tej klasie na super jakość niema co liczyć ale jako aparat do nauki wydaje mi się wystarczający, a w stosunku jakości do ceny wypada chyba najlepiej z grona zaawansowanych kompaktów.
Jak oceniacie mój wybór, nie chciałbym kupować "lustra", ponieważ lustrzanka jako prezent dla amatora może przerazić i zniechęcić obdarowaną osobę, poza tym w 80% potencjał "lustra" zostanie zmarnowany, na początek odpowiedni wydaje sie kompakt.
Tylko czy S3 podoła zadaniu "wyszkolenia" przyszłego "fotografa"??? Czy warto dopłacać 500-800pln do droższych modeli, które w zasadzie tylko wyglądem przypominają lustrzankę?? A może polecicie coś innego niż wymienione wyżej modele??
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Gdybym nie chciał kupić lustra to kupiłbym S3 plus zapodane tutaj na forum darmowe oprogramowanie odblokowujące dodatkowe funkcje m.in. raw i zebra mode. Przejrzyj też wątek o FZ18. FZ50 super pod każdym wzgledem - poza widoczną redukcją szumów już przy ISO100. FZ50 jest na prawdę jak lustrzanka (poza wymiennościa obiektywów) ma na obiektywie ostrość i zooma. IMHO.
 
 
Ryteu 
Uczestnik


Posty: 52
Skąd: Wyspa
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

FZ50 jest tym co najbardziej mi się podoba... tylko ta cena :evil: czy naprawdę warto dopłacać ok 550pln (S3 jest po 1200pln, FZ50 1750pln). A co powiecie o Fuji 9500?? Mam takiego jednego co to zachwala po niebiosa ale mi jakoś ten model bardziej kojarzy sie z kiepską "podróbką" lustrzanki niż z zaawansowanym kompaktem.
>maziek< a gdzie masz takowy soft do S3 odblokowujący RAW??
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Na stronie głównej Optycznych ;) - http://www.optyczne.pl/67...ch_Canona..html

FZ50 jest fantastyczny pod względem manualnej ostrości i zooma na obiektywie. Za to jest znacznie większy i mniej "poręczny", ale obiektyw się z kolei nie wysuwa i ogniskowanie/zumowanie jest wewnętrzne.
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

W FZ18 obiektyw na pełnym zoomie wysuwa sie około 2,5 cm, reszta dzieje sie wewnątrz.
Podaje to jako ciekawostkę.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

sluuurp napisał/a:
W FZ18 obiektyw na pełnym zoomie wysuwa sie około 2,5 cm, reszta dzieje sie wewnątrz.
Podaje to jako ciekawostkę.

Ale się wysuwa i jest otwarty, może się łatwiej zabrudzić. Poza tym wcale nie musi się mocno wysuwać, zakres ogniskowych kończy się na kilkudziesięciu milimetrach.
 
 
Ryteu 
Uczestnik


Posty: 52
Skąd: Wyspa
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

To niema się wysuwać czy błyskać, ja potrzebuje aparatu do robienia zdjęć a nie dla szpanu, dlatego ponowie pytanie o fuji 9500... czytałem wiele pozytywnych opinii ale też sporo tekstów jak np. "bo to już a'la lustrzanka" itp. A jak jest z fotografią?? Czy ta pseudo lustrzanka robi jakieś zdjęcia?? Czy tylko ma wygląd lustra :lol:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

Jeśli chodzi o uniwersalny kompakt to z czystym sumieniem mogę polecić S3 IS, który przy swojej cenie jest wg mnie kompaktem o najlepszym stosunku jakości do ceny.

O Fuji nic nie powiem, bo sie nim nie bawiłem.

konrad
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

A ja sobie wczoraj "zanabyłem" Canona G9 (w końcu nie muszę wszędzie łazić z torbą pełną sprzętu :lol: ) i z zakupu jestem bardzo zadowolony. Oczywiście jakość zdjęć po przejściu z 5D dołuje w pierwszej chwili niesamowicie, ale już się z tym oswajam :wink: Dla przeciętnego fotoamatora to ten aparat ma wszystko oprócz szerokiego kąta. Wyjściem jest tylko nakładka szerokokątna (czyli konwerter). Szybkość jest dobra, menu przyjazne, łatwość robienia zdjęć w porównaniu z lustrzanką niesamowita. Pierwsze wrażenie jest takie, że robienie zdjęć kompaktem kompletnie nie wymaga myślenia. To oczywiście złudne, po prostu jest dużo mniej kombinowania. Najbardziej zaskoczyła mnie wbudowana lampa błyskowa. Jest maleńka a zachowuje się wyśmienicie. Zdziwienie tym większe, że porównywałem efekty z założoną lampą zewnętrzną. Co do "lepszego chwytu" w porównaniu do G7 to porównałem w sklepie i... faktycznie, jest lepiej. Sprytnie i prosto to zrobili, w każdym razie efekt jest pozytywny.
Podsumowując Canon G9 to świetny wybór dla kogoś kto nie ma zamiaru robić zdjęć szpiegowskich, ptaków i samolotów a chce mieć bardzo dobry aparat kompaktowy 8)
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

Też myślałem o tym aparacie, ale przeraziła mnie ilość pixeli (12,1) mimo, że matryce ma 1/1,7" Trochę chyba przesadzili.

Pamiętam dyskusję na Cyberfoto o wyższości Canona A610 nad A620, a to z powodu, że te dwa aparaty mają matrycę 1/1,8" tylko A610 ma 5 Mpix, a A620 ma 7.1 Mpix.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

Ja ten aparat kupiłem dla mało zobowiązujących "pstryków" i dla wygody. Na monitorze komputera bez powiększania jakość zdjęć jest akceptowalna. Szczególnie, że nie mam zamiaru robić nim zdjęć w ekstremalnie ciężkich warunkach oświetleniowych. To taki aparat "wakacyjno-spacerowo-wycieczkowy". Tam gdzie będzie mi zależało na jakości to i tak użyję lustrzanki, częściej G9 będzie używać moja ładniejsza połowa (niech się uczy bidula). Ja po prostu polecam taki aparat każdemu "lustrzankowcowi" mającemu czasami dość targania ze sobą tych maneli. U mnie to się skończy pewnie tym, że to będzie kolejne 300 gramów w dużej torbie foto :lol: i będzie używany wtedy, gdy kadr będzie banalny, niemniej warty uwiecznienia a chęć do zmiany optyki dla jednego kadru ... niewielka :wink:
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

No właśnie, gdzieś tu napisałem, że FZ18 był by świetnym uzupełnieniem do sprzętu, który posiadałem. Była to analogowa lustrzanka Nikona plus dwa obiektywy i lampa SB28, spory statyw. Wszedłem z tym wszystkim na Rysy. Było ciężko. Wtedy taki FZ 18 był by ekstra.
Pewnie w przyszłym roku latem jak już pisałem kupie lustrzankę, ale jak będzie w miarę przyzwoity obiektyw typu super-zoom. Naprawdę już mi się nie chce dźwigać sporej torby ze sprzętem, a miałem przyzwoitą torbę też Nikonowską. Zaznaczę, że za młody już nie jestem :)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Wrócę trochę do tematu, co myślicie o Canonie PowerShot SX100 IS ? Jest tańszy od Canona S5 IS o blisko 500 zł a w porównaniu do niego ma tylko trochę mniejszy zoom, nie ma wizjera którego pewnie i tak mało kto używa, nie ma obrotowego monitora LCD oraz nie ma stopki pod zewnętrzną lampę... za to jest mniejszy, lżejszy i wymaga tylko 2 baterii. Czy te różnice są warte płacenia o 1/3 więcej za S5 ? Czy ktoś miał już przyjemność robić zdjęcia tym aparatem ?
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Zwróć uwagę na jaką długośc wysuwa się obiektyw. Ja miałem Canona PowerShot A620 zoom 4X i obiektyw zabrudził sie w środku po około 15 miesiącach niezbyt częstej eksploatacji. Czytałem, że Canony tego typu, czy też tej serii maja tendencje do zbierania kurzu do środka.
Czyszczenie w moim przypadku zostało wycenione na 250zł, więc zrezygnowałem.
Daję 2 przykładowe fotki z tymi plamami.



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15