Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie wysłać body Canon 40D :) do tego Sigma
Autor Wiadomość
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   Gdzie wysłać body Canon 40D :) do tego Sigma

Witam

Może mi ktoś podrzucić namiar dokąd wysłać Canona 40D?
Sprzęt zalany po wczorajszej ulewie (już widzę ten uśmiech na twarzy Bogdana, który nie bez powodu nazwałby mnie głupcem :) ).
Dorwała nas burza w górach i na chwilę obecną mam dziwne zacieki na wyświetlaczu,
do tego trochę za dużo podświetlonych informacji w wizjerze (widzę to co mam włączone, ale reszta co powinna być wręcz niewidoczna jednak lekko świeci).

Do tego muszę wysłać Sigmę 70-200 do serwisu, pomimo że wylałem z niego już całą wodę i obiektyw jest sprawny, to odparowująca woda z pierwszej soczewki zostawiła obrzydliwe zacieki i chciałbym tylko na czyszczenie oddać.

Podsumowując: sprzęt jest sprawny, ale komfort użytkowania spadł do niższego poziomu, więc pewnie niskim kosztem chciałbym swój sprzęt przywrócić do normalnego wyglądu.
Gdzie wysłać Canona i czy ktoś może mi przypomnieć gdzie się obiektyw Sigmy wysyłało ?

[ Dodano: Sob 06 Sie, 2011 08:31 ]
do Sigmy już sobie znalazłem (ten internet dostępowy w górach nie pomaga żeby cokolwiek znaleźć)
http://www.sigma-foto.pl/obsluga-serwisowa,s.html

P.S. Na Żytnią w Warszawie również udało mi się znaleźć, jednakże gdyby ktoś podpowiedział czy szukać czegoś we Wrocławiu, to chętnie słucham.
(czy może udać się do No.1 na Odrzańskiej ?)
Ostatnio zmieniony przez edmun Sob 06 Sie, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

edmun, w sumie mieszkam obok a ty mieszkasz niedaleko wuja gógle ale jak dowodzą najnowsze badania my Polacy nie potrafimy w google nic prawidłowo wpisać, nie ważne że google podczas wpisywania "dodatkowo podpowiada" ale co zrobić, dobrze ze nawzajem można sobie pomóc.

Zalanie może sie przytrafić każdemu, wyciągnij baterię na wszelki wypadek i nie uzywaj puszki, różnie bywa a nie wiadomo czy jeszcze w jakimś zakamarku body woda nie siedzi.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

kozidron zapraszam w góry, podłączysz modem i zobaczysz piękny napis GPRS i jak wrócisz do starych modemowych czasów 56 kb/s to zobaczysz jak ciężko cokolwiek uzyskać.
nawet z forum wylogowuje mnie co kilka minut (nie wiedzieć czemu), a czasami jak wejdę na jakąś stronę to szybciej na Kasprowy wchodzę niż się wczyta
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

edmun napisał/a:
kozidron zapraszam w góry, podłączysz modem i zobaczysz piękny napis GPRS i jak wrócisz do starych modemowych czasów 56 kb/s to zobaczysz jak ciężko cokolwiek uzyskać.
nawet z forum wylogowuje mnie co kilka minut (nie wiedzieć czemu), a czasami jak wejdę na jakąś stronę to szybciej na Kasprowy wchodzę niż się wczyta


edmun, przestań bo mi sie banan robi na ustach - hehe, łatwiej jest zadzwonić do "przyjaciela" jak tylko pokaże się zasięg, jeżeli masz net to zasięg na komórze pewnie też jest :razz:

ale w temacie, to wyjmij baterię i nie korzystaj z puszki, to taka rada na zapas, bo nie wiem ile wody tam "wpuściłeś" :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

edmun, na Odrzańskiej Ci obiektywu raczej nie rozkręcą tylko odeślą do serwisu obok Kozidrona. Natomiast puszką, jak po gwarancji to chyba się zajmą, mają (jak pamiętam) gościa-serwisanta który różne rzeczy robi. Wróć wreszcie z tych gór i podjedź sobie do nich, możemy kawę przy okazji jakąś wypić w centrum. :)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

po 24 godzinach suszenia, body wraca do normalnej pracy, zostały jeszcze kropki na LCD (takie jakby pęcherzyki od źle przyklejonej folii na ekranie).
z wizjera zniknęło wszystko co niepożądane :)
Obiektyw wciąż odparowuje bo w środku wciąż sporo wody, ale ustawia ostrość, łapie wszystko itp. (oczywiście na mocno kontrastowych rzeczach bo widać przez niego jak przez mgłę)

Obiektyw wysyłam w środę do serwisu a body powinno już jutro być jak nowe.
Nawet co fajne, to wszystkie przyciski lepiej chodzą (głównie "hat" ten wielokierunkowy i spust się poprawił :) )

A na kawę bardzo chętnie

[ Dodano: Nie 07 Sie, 2011 09:01 ]
dobra informacja. po 48 godzinach body dziala lepiej niz przed ulewa. zarowno w wizjerze jak i na LCD zniknely artefakty, przyciski dzialaja bardzo dobrze, sprawdzalem wiekszosc opcji i wszystko dziala bez zarzutow. w obiektywie sa jeszcze kropelki na jednej soczewce, ale na tych co juz woda zeszla, to pozostawaly smugi. bez rozkrecenia i wypolerowania szkielek sie nie obedzie. autofocus dziala i trafia na srodkowym punkcie. krotko mowiac: sprzet zyje i ma sie dobrze :)
 
 
elvis000 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

z mojego doświadczenia z zalaną elektroniką taką jak telefony czy laptopy czasami aparaty to wysuszenie pomaga na kilka tygodni a potem takowa elektronika rdzewieje i się psuje trzeba by taki sprzęt rozkręci i najlepiej w wodzie destylowanej albo spirytusie w ultradzwiękach wyprać bo wysuszenie może nie wystarczyc
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

edmun, wydaje mi się, że elvis000 ma rację. Oddaj nawet do niezrzeszonego serwisu na czyszczenie, tak usługa nie będzie kosztować więcej niż 200 ziko, no chyba ze masz zamiar wymieniać body w ciągu pół roku i szukasz pretekstu :wink:
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

elvis000 napisał/a:
w wodzie destylowanej albo spirytusie w ultradzwiękach wyprać
Dodam, że do tego celu używa się też izopropanolu.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

z body raczej się nie martwię, tyle samo wilgotności było w nim nie raz i nic się nie działo, obiektyw wyślę w środę. wkrótce wrzucę zdjęcia jak to wyglądało wszystko
 
 
elvis000 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

masakra to jak ty wylewasz wodę ze sprzętu foto i on działa to niesamowite Jeśli chodzi o słoik to jeśli te zacieki są na zewnętrznych ściankach (grup szkieł) "tubusów" to można je łatwo samemu wyczyści a jeśli te zacieki są w grupach czyli pomiędzy szkołami to czyszczenie tego może kosztowa parę ładnych stówek normalnie za "odkurzanie" obiektywów biorą 100-200zł a za czyszczenie szkieł to może by krucho
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

elvis000 napisał/a:
masakra to jak ty wylewasz wodę ze sprzętu foto i on działa to niesamowite


"czterdziestka" to kultowy aparat, mozna nim gwozdzie wbijac :razz: :wink:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

zacieki są pomiędzy grupami i na samych szkłach w środku.
body działa lepiej niż wcześniej, w końcu przyciski nie zacinają się jak kiedyś (a miałem wysłać na czyszczenie :) )
body niejednokrotnie u mnie przeszło coś podobnego, ale zazwyczaj jakiekolwiek problemy przechodziły po kilku godzinach. tym razem 2 dni suszenia dopiero przywróciło sprzęt do dobrego stanu. zaraz wrzucę zdjęcia

[ Dodano: Pon 08 Sie, 2011 21:10 ]
A

IMG_5489 by edmunek, on Flickr

B

IMG_5499 by edmunek, on Flickr

C

IMG_5492 by edmunek, on Flickr


D

IMG_5497 by edmunek, on Flickr


E

IMG_5772 by edmunek, on Flickr

F

IMG_5775 by edmunek, on Flickr

G

IMG_5788 by edmunek, on Flickr
 
 
elvis000 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   

nic tylko dolać wody i rybki wpuścić akwa jak się patrzy :)
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   

...edmun, jak patrze powyzej to starch sprzedawac Tobie moja lampe :mrgreen: nastepnym razem to choc reklamowki z tesco wescie ze soba nadadza sie ze chej :grin: ale jak by co to mam jeszcze do sprzedania 50d i kilka naprawde fajnych szkiel :grin: wszystko w super stanie ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14