Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S DX 12-24 mm f/4G IF-ED
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

Ja też uważam, że jest to mało istotne, niemniej.... dla sponsorowanych przez Nikona pismaków to niesamowicie istotny argument. Czasami mam już dość czytania jakie to Nikony są wspaniałe, albo że 200D robi IDEALNE jakościowo fotki (100 na 100 punktów) i są one lepsze od Canona 5D.
Ja bardzo lubię Nikona 200D, ale wiem jakie zdjęcia robi i ile im brakuje do 5D :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Dorzucę swoje trzy grosze do tego co powiedział MM. Miałem dziś okazję oglądać jakie to idalne zdjęcia produkuje D200. Pooglądałem sobie prosto wywołane rawy do jpg, bez obróbki ale z exifem, zawodowego fotografika pracującego na tym sprzęcie. Były to zdjecia ślubne, plenerowe i z kościoła. Miałem to szczęście, że w/w fotograf jest dobrym znajomy osoby, której ślub obsługiwał i udostępnił jej wszystkie wykonane zdjęcia czego normalnie nie robi. Ciekawe wnioski mnożna wyciągnąć... wygląda na to, że z wywołując nawet w prosty sposób rawa z mojego olka E-330 uzyskuję efekt lepszy niż ten ze sprzetu półprofi żółtej stajni.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

...ojojoj ale sie dostaje nikosiowi :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

A ja napiszę, że widziałem naprawdę gówniane jakościowo zdjęcia z 5D (o 20/30D nie wspominając), ale na ich podstawie raczej nie wysuwałbym wniosków o potencjalnych możliwościach tego sprzętu...
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

A ja widziałem zdjęcia z D200 i były rewelacyjne. Nie widziałem jeszcze zdjęć z Olka 330, ale napewno lepsze nie są.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Pstrykacz napisał/a:
A ja widziałem zdjęcia z D200 i były rewelacyjne. Nie widziałem jeszcze zdjęć z Olka 330, ale napewno lepsze nie są.

Pewnie większość to kiepścizna.
Pozostaje jeszcze kwestia tego KTO robi najczęściej zdjęcia D200, a kto Olkiem 330 ;)
Nie chcę tu nikogo dyskredytować, chodzi o tendencje ;)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Monastor napisał/a:
Pstrykacz napisał/a:
A ja widziałem zdjęcia z D200 i były rewelacyjne. Nie widziałem jeszcze zdjęć z Olka 330, ale napewno lepsze nie są.

Pewnie większość to kiepścizna.

Ja tego nie powiedziałem.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Pewne jest raczej to, że to raczej Canon i Nikon dominuje w polskiej fotografii "profesjonalnej", czyli prasie i tym podobnej.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Pstrykacz napisał/a:
Pewne jest raczej to, że to raczej Canon i Nikon dominuje w polskiej fotografii "profesjonalnej", czyli prasie i tym podobnej.

Co nie znaczy, że znani (i uznani) nie używają np. Olympusa i to (o zgrozo!) akurat również E-330...
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Różne przypadki się zdarzają, czasami trudne do wytłumaczenia.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Trudny do wytłumaczenia, to jest pęd większości do posiadania sprzętu C i N, mimo, że raczej nigdy nie kupią ani zawodowego body, ani szkła tych firm i podpieranie się w tym wyborze hasłami o jedynych systemach liczących się w profesjonalnej fotografii... :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

jaad75 napisał/a:
Trudny do wytłumaczenia, to jest pęd większości do posiadania sprzętu C i N, mimo, że raczej nigdy nie kupią ani zawodowego body, ani szkła tych firm i podpieranie się w tym wyborze hasłami o jedynych systemach liczących się w profesjonalnej fotografii... :lol:


Powiem ci tak, jestem przedstawicielem mniejszości w innej działce związanej z elektroniką, ale to był mój świadomy wybór wynikający ze znajomości zalet i przewagi nietypowego sprzętu, którym się posługuję. Mimo to nie dziwię się, gdy ktoś ulega owczemu pędowi przy zakupach, ze względu na nieznajomość tematu. A akurat w przypadku sprzętu foto trudno powiedzieć, że firmy C. czy N. produkują sprzęt gorszy niż inni. Inni może robią niegorszy a tańszy, albo lepszy przy podobnej cenie, ale trudno C. czy N. nazwać knotami, generalnie, prawda?

Jedyny owczy pęd, który nie daje mi spokoju (choć też go rozumiem z powodów wymienionych powyżej) to jest pęd do używania systemu operacyjnego Windows :evil: ale to jest off-topic.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 14 Paź, 2007   

Żebyśmy sie dobrze zrozumieli, nie neguję możliwości D200 i moją intencją nie jest besztanie tego sprzętu z błotem. Chodziło mi o proste porównanie surowego materiału bez wyszukanej obróbki i mogę powiedzieć ze nie muszę się wstydzić tego co oferuje np. olek. Zdjęcia na papierze, w ślubnym albumie były oczywiście w pełni profi. A dzięki surowemu materiałowi mogłem porównać ile pracy musiał włożyć fotograf w doprowadzeniu ich do efektu finalnego. Dodam, że to nie jakiś tam pierwszy lepszy pstrykacz, gość jest po studiach fotografcznych. Wybieram sie by pstryknąć fotkę do nowego dowodu i oczywiście z premdytacją wybiorę jego studio foto by spróbować przy okazji go zagadnąć o to i owo :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 15 Paź, 2007   

Ja ten temat skończę tak.... nie można porównywać zdjęć przypadkowych, ALE...ja mam na myśli zdjęcia, które sam robiłem (a często jest mi obojętne jakim typem aparatu te zdjęcia robię, taki tam renesansowy fotograf ze mnie :wink: ), czasami robiłem zdjęcia jednocześnie tego samego motywu w tych samych warunkach (też czasami sobie lubię potestować), nawet udawało mi się dobierać podobną klasowo optykę (stałki). Wątpliwości nie mam, z którego aparatu potrafię wydobyć jakościowo lepsze zdjęcia (choć z D200 gorsze od tych z Olka świadczą raczej o "dupowatości" fotografa - no i o tym, że D200 dużo mniej ingeruje w RAW-y niż jakiś Olek.
Nie ukrywam, że D200 to pucha wspaniała i niemal idealna, tylko jakość zdjęć czasami do kitu (kłania się wysokie ISO, przy ślubach normalka). 5D rozwala Nikona CMOS-em i pełną klatką (te duże piksele...). Wsadzić taką matrycę do D200 i będzie cudo. Choć cudo już jest... nazywa się D3 :lol: :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15