Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sro 14 Wrz, 2011
IV Plener 321!
Autor Wiadomość
multics
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Skoro można aż 3 żetony rozdać moje idą na prace 9, 11, 12.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Zacznę od tego, że pozornie łatwy temat okazał się naprawdę trudny. Architektura ma to do siebie, że wyrasta w otoczeniu najróżniejszych przeszkadzajek, takich jak inna (nie tak ładna) architektura, znaki drogowe, samochody, przechodzący ludzie...
Wiele zdjęć zwróciło moją uwagę.
Hijax_pl (2) - ładne niebo i to ciepłe, płonące wnętrze.
Kasiakaaz (5) - ciekawie pokazałaś coś, co chyba jest dość zwyczajne. W świetlistych gwiazdkach i fiszajowym wykrzywieniu to coś wygląda naprawdę dobrze.
Tutejszyn (6) - uwielbiam taką perspektywę. Harmonijny kadr.
Usjwo (7) - bardzo podobają mi się gałązki. Jakby oszronione. Baśniowo wyszło. (Choć u góry nie ciachnęłabym tak blisko latarni).
FK09 (8) ładny, soczysty obrazek. Skąd to?
mozer (9) - cudowne kolory. :) Radość bije z tego obrazka.
sklsk (10) - wnętrze wygląda tak, jakby za chwilę masoni mieli zacząć tam jakieś mroczne obrządki. Jednak - jak sam zauważyłeś - blisko do kwadratu.
maput (11) piękność. Fontanny i ta flaga! (Chyba obudził się we mnie patriotyzm). Gdzie zrobiłeś to zdjęcie?
moronica (12)- cóż... królowa jest tylko jedna. :) Niesamowicie podoba mi się Twoja praca!
Jak zawsze trudno zagłosować.
Żetony rozdzielam następująco (mam nadzieję, że królowa wybaczy :wink: ):
2 dla pracy nr 12, 1 dla pracy nr 11.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

1. (helium) wszystko jest jak trzeba. I HDR i chmury i rzeka. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego nie oddaje glosu.
2. (hijax_pl) Podobają mi się kolory, ale fotografia trochę za mało drapieżna :)
3. (masza) ...niczym ruiny zamku. Dawni lokatorzy pozostawili tutaj swoje ślady, a ja lubię się im przyglądać.
4. (cumulus) Ciekawa, staranna praca. Kliniczna czystość, albo muzealny spokój i cisza. Aż chciałoby się zalozyc filcowe kapcie.
5. (kasiakaaz) praca z pazurem :)
7. (usjwo) popatrzyłem na tę fotografię i jakoś skojarzyło mi się z zimą. Popatrzyłem dokładnie i rzeczywiście prawdziwy zimowy klimat ze szronem na gałęziach. To nic, że środek lata. Podoba mi się ta fotografia.
8. (FK09) Uroczy miejski widoczek. Przez ten widoczkowy charakter może troszeczkę praca odsunęła się od tematu pleneru. Ale to dość nieistotny szczegół :)
9. (mozer) No właśnie, mozer! Praca chyba też trochę nie na temat. Wszak budynki fabryk są dziełem inżynierów (budowlańców), a architektura, to dzieło raczej architektów. Kolory pojechanie i w ogóle trochę to kiczowate, ale bardzo podoba mi się ta fotografia :)
10. (sklsk) Ciekawy kadr. Trochę odwracają moja uwagę krzesła pokryte pokrowcami. Szkoda..
11. (maput) kolory.. zapatrzyłem się :)
12. (moronica) Mocny ciekawy kadr i kompozycja. Być może najlepsze zdjęcie w plenerze. Jednak swoje głosy postanowiłem oddań na prace o numerach 3, 5 i 7
 
 
Helium 
Bywalec
Canonier



Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

masza, podzielam Twoja zdanie jeśli chodzi o przeszkadzajki - bardzo trafnie to zauważyłaś :)

Ad rem:
hijax_pl, nie bardzo leży mi kadrowanie: duża część kadru na pierwszy rzut oka wydaje się (podkreślam: wydaje się) pusta. Poza tym komin leciutko leci na prawo (na wszelki wypadek sprawdziłem czy oczy nie płatają mi figla ale niestety nie)
masza, dobry pomysł i dobre wykonanie, duża ilość interesujących szczegółów, świetny kadr
cumulus, bardzo urokliwe, dobre kadrowanie, sterylne - podoba mi się :)
kasiakaaz, b&w in plus, fisheye in plus, zwyczajne miejsce pokazane w nadzwyczajny sposób :)
Tutejszyn, przeszkadza mi na tym kadrze wystający po lewej fragment innego budynku i obcięty dolny lewy róg frontu budynku głównego (z dziewiątką włącznie). Poza tym praca przykuwa oko, budynek z pozoru zwyczajny nabrał ciekawego oblicza w tej perspektywie - bardzo dobre !
Usjwo, kolejny sterylny kadr, miłe dla oka ciepłe barwy odrobinkę po lewej stornie budynki i latarnia się kładą poza tym naprawdę świetna praca.
FK09, to ujęcie sprawia na mnie wrażenie jakby woda i zieleń były głównym tematem zdjęcia a architektura "przy okazji". Nie zmienia to jednak faktu, że to baaaardzo przyjemny kadr :)
mozer, bardzo industrialnie, przeszkadza mi tutaj nadmierna saturacja... oczywiście to wrażenie subiektywne. Sama treść zdjęcia, kadrowanie bardzo miłe dla oka
sklsk, podzielam zdanie Tutejszyn'a: ostry kolor pokrowców na krzesłach odciąga oko od nieco łagodniejszych barw wnętrza. Okno mocno przepalone (brakło trochę zakresu, może trzeba było jeszcze jedną ekspozycję dla tego okna zrobić ?). Praca mimo wszystko zasługuje na uznanie :)
maput, KAPITALNE ! Tu mocne nasycenie w ogóle nie razi, a wręcz przeciwnie - właśnie to nie pozwalają oderwać oczu od tego kadru. Świetnie uchwycona kompozycja strumieni z fontanny.
moronica, pozamiatałaś :) Kapitalnie wypatrzone, świetnie skadrowane, fantastyczny kontrast między szarościami i zółcią, wygaszone światła na dolnej kondygnacji stanowią doskonały kontrapunkt. Gratuluję !

Arcytrudny wybór... 2 żetony dla kadru nr 12 i 1 żeton dla kadru nr 11 i tej wersji się będę trzymał :)

Przy okazji słowa uznania dla wszystkich pozostałych uczestników pleneru ! :)
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

2ży na 1, 1 ży na 7 ;)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Maput, Moronica - ale żeście potasowali w ostatniej chwili :)

Moją uwagę zwróciły:
1, Już raz pisałem co mi przeszkadza w tym zdjęciu, więc nie będę się powtarzał ;)
3. Ciekawe ujęcie, fajnie wypatrzone. Chyba mi trochę przeszkadza 'przyszarzone' niebo.
7. Fajny klimat zwykłego miejsca :) Ciut zbyt ciasno u góry.
11. Świetne! Woda, światło, budynki, chmury - fajnie się to wszystko skomponowało. :) Chyba bym ciut przyciął z dołu.
12 . Również świetne! Takie subtelne.

Ogólnie to temat jest problematyczny, bo jedni idą w 'pojechane' hdry, a inni w 'realistyczne' i trochę trudno porównywać te 2 rodzaje prac :)

Dałbym po 1,5 dla 11 i 12, ale skoro nie można to 2 dla 12 i 1 dla 11. :)


PS. Ja przez pojęcie 'architektura' rozumiem wszystkie budowle, ale może się mylę :)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

1 Helium, troche zabalaganiony ten kadr ale kolorystyka na plus
2 hijax_pl, fajne industrialne, uzasadnione uzycie HDR, rowniez kolorystyka mi pasuje
3 masza, super miejscowka, dobra kompozycja
4 cumulus, naturalne i subtelne, takie HDRy lubie
5 kasiakaaz, widze ze ryba wsrod kobiet kroluje ;) podeszlabym blizej eliminujac jedna latarnie po lewej i troche trawnika
6 Tutejszyn, niezle przerysowane
7 Usjwo, kadr przesunelabym w gore
8 FK09, mozna by sie nie domyslec, ze zostala tu uzyta technika HDR, kadr nieco niezdecydowany
9 mozer, zazwyczaj mnie draznia takie kolorowe HDRy ale ten bardzo mi sie podoba
10 sklsk, wnetrze i warunki jakby stworzone pod HDR jednakze ten potencjal nie zostal wykorzystany
11 maput, rewelacja, po prostu ;)

2 zetony dla 11, 1 dla 4
 
 
sklsk 
Rozmowny



Posty: 353
Skąd: tomaszów lubelski
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

no to jak mamy po 3 sztuki to jest teraz problem komu dać 2 szt lub wybrać 3 prace ale każda z nich się różni.
1 żeton na pewno dla nr 7 (Usjwo)
1 żeton na nr 12 (Moronica)
1 żeton na ... i tu się właśnie waham 6 czy 11. jednak na 6

10 powstała pod wpływem chwili, z ręki w ciemnym pomieszczeniu. miałem tylko chwilkę by oblecieć ją na około i nie przeszkadzać osobom tam pracującym. nawet za bardzo nie sprawdzałem co wychodzi na wyświetlaczu. dopiero w domu po złożeniu panoramki pomyślałem o plenerze. gdybym przejrzał resztę którą robiłem to zamieściłbym tą co dałem w wątku z czarnobiałymi. to była po prostu chwila ze 2 godziny od pstryknięcia.
dziękuję za opinie
 
 
maput 
Optyczny



Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

No to czas na mnie.
1. Bardzo mi się podoba. Poza niebem... Jak dla mnie zbyt ciemne/szare i zbytnio przez to są widoczne jasne obwódki wokół drzew.
2. Mój faworyt - świetny kadr, świetny obiekt. Właśnie takie kadry stworzone są do techniki HDR. Gdyby jeszcze budynek nie leciał minimalnie na prawo..
3. Nie pasuje mi kadr. Wymagania były co do poziomego, a mi leżałby tu pionowy. Szkoda, bo fajna miejscówka. Niebo zbyt poszarzone.
4. Fajne, delikatne - poza niebem niestety. Całkiem mi to psuje odbiór...
5. Też podszedłbym troszkę bliżej, żeby złapać mniej trawy. Ale pomysł świetny!
6. Jak zobaczyłem to zdjęcie to wiedziałem, że skądś znam ten budynek, potem spojrzałem skąd jest autor i już wiem skąd kojarzę ;) Fajne. Tylko ten lewy dolny róg inaczej bym dociął.
7. Jakoś kompletnie do mnie to zdjęcie nie przemawia. Zbyt nisko cięte.
8. Podoba się. Pocztówkowe takie.
9. Pojechane! Ja bym je nieco ochłodził ;)
10. Miejsce świetne, tyko bez tych krzeseł...
11. Wrocław rzecz jasna ;)
12. Inne i przez to fajne. Porządna kompozycja. Zastosowania techniki wprawdzie nie widzę i wydaje mi się że można takie zdjęcie otrzymać bezpośrednio z puchy, ale mam nadzieję, że jak zobaczę oryginał, to się bardzo zdziwię :)

Ostatecznie:
2 punkty dla 2.
1 punkt dla 5.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Zjadłem obiad, wypiłem poranna kawę, przystępuję zatem do opisania swoich wrażeń:

1. Bardzo mi się podoba koncepcja i wykonanie. Niebo wyszło ciemno, w zasadzie nie wiem czy potrzebny był do niego HDR. I mam wątpliwości, czy 'detail enhancer' w tym przypadku jest dobrym wyborem
3. Powiedz Aaaa! ;) Kadro OK, trochę przeważa lewa strona, ale ogólnie miła ruinka :)
4. Chyba ta sytuacja dałaby się objąć poprawnym naświetleniem jednym?
5. No łady przykład zakrzywienia przestrzeni. Ale za dużo dołu.
6. Bardzo lubię takie kadry, niestety nie widzę w nim za bardzo potrzeby użycia HDRa. jakby jeszcze jakiś refleks słońca w szybie by był -byłoby miodnie. Oczyściłby też kadr z - jak to masza określiła - przeszkadzajek.
7. Fajne nocne zdjątko, tylko kadr faktycznie taki jakiś niespecjalny no i .. wygląda tak jakby kompresja zżarła detale...
8. Pocztówka jak się patrzy! To odbicie w wodzie, żywe kolorki. bardzo ładnie.
9.Industrializm pełną gębą. Tylko nie pasuje mi zupełnie kolorystyka. Za cukierkowo. Lekko.
10. Tak - miejsce super, ale ten kadr IMHO nie eksponuje tego miejsca. Ten z "naszych zdjęć" jest duuuuużo lepszy.
11. Brawo! Czysto, klasycznie i kolorowo. Wesoło. Brawo!
12. Jak wczoraj zobaczyłem to zdjęcie to mi szczena opadła i rozwaliła misternie uknuty plan głosowania. Kadr bombowy (choć czy tam HDR jest czy też LDR to nie wiem ;) )

Podsumowując: moją szczególna uwagę zwróciły prace 8, 9, 11 i 12.
A swoje 3 żetony rozdzielam tak:
2 dla 12 i
1 dla 8.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Zdjęcie nr 11 jest takie, że powinno sie podobać każdemu ale mi nie robi, dodatkowo ja chyba od początku jak jestem na forumie nie zajrzałem do wątku w "naszych" do fotografii hdr jakoś mi ta dziedzina nie robi i moze powinienem byc pozbawiony prawa głosu.


Głosuje trzema żetonami na 12 pasuje mi kadrowanie no i obróbka nie jest agresywna, do tego ujęcie tematu jest nieszablonowe.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

kozidron napisał/a:
moze powinienem byc pozbawiony prawa głosu.
Oj tam, bez przesady :D
maput napisał/a:
Gdyby jeszcze budynek nie leciał minimalnie na prawo..
Helium napisał/a:
Poza tym komin leciutko leci na prawo (na wszelki wypadek sprawdziłem czy oczy nie płatają mi figla ale niestety nie)
Powiem wam, że (pomijając fakt, że nie wypoziomowałem głowicy) to zastanawiałem się do czego równać, do brzegu budynku czy też komina. I uznałem, że tak bardziej na budynek będę ;)
A wg LR odchyłka jest teraz 0,07 stopnia... Hm... :???:
 
 
maput 
Optyczny



Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

kozidron napisał/a:
Zdjęcie nr 11 jest takie, że powinno sie podobać każdemu ale mi nie robi.

Szczerze mówiąc mi też nie. Za bardzo pojechałem, ale robiłem na chybcika i nie wyszło jak chciałem...
hijax_pl napisał/a:
Powiem wam, że (pomijając fakt, że nie wypoziomowałem głowicy) to zastanawiałem się do czego równać, do brzegu budynku czy też komina. I uznałem, że tak bardziej na budynek będę ;)
A wg LR odchyłka jest teraz 0,07 stopnia... Hm... :???:

Ja w sumie nie sprawdzałem, oceniałem na oko. Komin wydaje mi się bardziej prosty niz budynek.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

maput napisał/a:
Komin wydaje mi się bardziej prosty niz budynek.
No cóż - wyszło jak wyszło... :oops:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

maput napisał/a:
Szczerze mówiąc mi też nie. Za bardzo pojechałem, ale robiłem na chybcika i nie wyszło jak chciałem...


przesadzasz- jak na kwasik jest najlepsze: kolorki ładne, kadr też, moze troszku leci :wink: , mimo wszystko 12tka bardziej wpada w mój gust, no i jest "mało haderowa" - jak mozna tak powiedzieć :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15